N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/DKK · Tanskan kruunu · vuosi 2006 Tanskan kruunun kurssi 2006

Euro heikkeni Tanskan kruunua vastaan 0,06 % vuonna 2006

Vuonna 2006 EKP julkaisi Tanskan kruunun viitekurssin 255 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 7,4591 Tanskan kruunua. Kurssi oli korkeimmillaan 7,4674 7.2.2006 ja matalimmillaan 7,4528 18.5.2006. Vuoden viimeinen kurssi 29.12.2006 oli 7,4560.

Keskikurssi 2006
7,4591
Muutos vuoden aikana
▼ −0,06 %
Ylin
7,4674 7.2.2006
Alin
7,4528 18.5.2006

Kurssikehitys

EUR/DKK vuonna 2006

255 julkaisua 2.1.2006–29.12.2006.

Näin monta Tanskan kruunua eurolla sai vuonna 2006

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2006

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/DKK: kuukausien keskikurssit 2006
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu7,46137,45737,46397,463922
Helmikuu7,46417,45987,46747,461020
Maaliskuu7,46127,45867,46287,462423
Huhtikuu7,46187,46017,46337,460818
Toukokuu7,45657,45287,45807,457822
Kesäkuu7,45667,45347,45927,459222
Heinäkuu7,46027,45877,46197,461821
Elokuu7,46097,45947,46207,459423
Syyskuu7,46017,45767,46137,457621
Lokakuu7,45557,45387,45727,453822
Marraskuu7,45647,45427,45927,454622
Joulukuu7,45497,45297,45777,456019
Koko vuosi7,45917,45287,46747,4560255

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2006

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 255 päivää
EUR/DKK: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2006
Päivä1 EUR = DKK1 DKK = EURMuutos
Tammikuu
ma 2.1.7,46010,1340−0,01 %
ti 3.1.7,46210,1340+0,03 %
ke 4.1.7,46180,1340±0,00 %
to 5.1.7,46100,1340−0,01 %
pe 6.1.7,46040,1340−0,01 %
ma 9.1.7,45960,1341−0,01 %
ti 10.1.7,45850,1341−0,01 %
ke 11.1.7,45730,1341−0,02 %
to 12.1.7,46030,1340+0,04 %
pe 13.1.7,45920,1341−0,01 %
ma 16.1.7,46130,1340+0,03 %
ti 17.1.7,46080,1340−0,01 %
ke 18.1.7,46090,1340±0,00 %
to 19.1.7,46250,1340+0,02 %
pe 20.1.7,46240,1340±0,00 %
ma 23.1.7,46200,1340−0,01 %
ti 24.1.7,46080,1340−0,02 %
ke 25.1.7,46250,1340+0,02 %
to 26.1.7,46320,1340+0,01 %
pe 27.1.7,46300,1340±0,00 %
ma 30.1.7,46390,1340+0,01 %
ti 31.1.7,46390,1340±0,00 %
Helmikuu
ke 1.2.7,46460,1340+0,01 %
to 2.2.7,46540,1340+0,01 %
pe 3.2.7,46460,1340−0,01 %
ma 6.2.7,46670,1339+0,03 %
ti 7.2.7,46740,1339+0,01 %
ke 8.2.7,46670,1339−0,01 %
to 9.2.7,46530,1340−0,02 %
pe 10.2.7,46490,1340−0,01 %
ma 13.2.7,46490,1340±0,00 %
ti 14.2.7,46490,1340±0,00 %
ke 15.2.7,46540,1340+0,01 %
to 16.2.7,46630,1339+0,01 %
pe 17.2.7,46530,1340−0,01 %
ma 20.2.7,46280,1340−0,03 %
ti 21.2.7,46250,1340±0,00 %
ke 22.2.7,46200,1340−0,01 %
to 23.2.7,46100,1340−0,01 %
pe 24.2.7,46040,1340−0,01 %
ma 27.2.7,45980,1341−0,01 %
ti 28.2.7,46100,1340+0,02 %
Maaliskuu
ke 1.3.7,46040,1340−0,01 %
to 2.3.7,46030,1340±0,00 %
pe 3.3.7,46180,1340+0,02 %
ma 6.3.7,46220,1340+0,01 %
ti 7.3.7,45980,1341−0,03 %
ke 8.3.7,45860,1341−0,02 %
to 9.3.7,45960,1341+0,01 %
pe 10.3.7,46010,1340+0,01 %
ma 13.3.7,46000,1340±0,00 %
ti 14.3.7,46090,1340+0,01 %
ke 15.3.7,46180,1340+0,01 %
to 16.3.7,46160,1340±0,00 %
pe 17.3.7,46160,1340±0,00 %
ma 20.3.7,46200,1340+0,01 %
ti 21.3.7,46280,1340+0,01 %
ke 22.3.7,46170,1340−0,01 %
to 23.3.7,46140,1340±0,00 %
pe 24.3.7,46100,1340−0,01 %
ma 27.3.7,46170,1340+0,01 %
ti 28.3.7,46160,1340±0,00 %
ke 29.3.7,46170,1340±0,00 %
to 30.3.7,46180,1340±0,00 %
pe 31.3.7,46240,1340+0,01 %
Huhtikuu
ma 3.4.7,46230,1340±0,00 %
ti 4.4.7,46280,1340+0,01 %
ke 5.4.7,46290,1340±0,00 %
to 6.4.7,46310,1340±0,00 %
pe 7.4.7,46330,1340±0,00 %
ma 10.4.7,46190,1340−0,02 %
ti 11.4.7,46270,1340+0,01 %
ke 12.4.7,46240,1340±0,00 %
to 13.4.7,46240,1340±0,00 %
ti 18.4.7,46210,1340±0,00 %
ke 19.4.7,46090,1340−0,02 %
to 20.4.7,46060,1340±0,00 %
pe 21.4.7,46150,1340+0,01 %
ma 24.4.7,46080,1340−0,01 %
ti 25.4.7,46100,1340±0,00 %
ke 26.4.7,46010,1340−0,01 %
to 27.4.7,46020,1340±0,00 %
pe 28.4.7,46080,1340+0,01 %
Toukokuu
ti 2.5.7,45700,1341−0,05 %
ke 3.5.7,45710,1341±0,00 %
to 4.5.7,45710,1341±0,00 %
pe 5.5.7,45700,1341±0,00 %
ma 8.5.7,45730,1341±0,00 %
ti 9.5.7,45740,1341±0,00 %
ke 10.5.7,45780,1341+0,01 %
to 11.5.7,45710,1341−0,01 %
pe 12.5.7,45540,1341−0,02 %
ma 15.5.7,45430,1342−0,01 %
ti 16.5.7,45580,1341+0,02 %
ke 17.5.7,45540,1341−0,01 %
to 18.5.7,45280,1342−0,03 %
pe 19.5.7,45530,1341+0,03 %
ma 22.5.7,45580,1341+0,01 %
ti 23.5.7,45550,1341±0,00 %
ke 24.5.7,45630,1341+0,01 %
to 25.5.7,45780,1341+0,02 %
pe 26.5.7,45800,1341±0,00 %
ma 29.5.7,45750,1341−0,01 %
ti 30.5.7,45730,1341±0,00 %
ke 31.5.7,45780,1341+0,01 %
Kesäkuu
to 1.6.7,45820,1341+0,01 %
pe 2.6.7,45850,1341±0,00 %
ma 5.6.7,45860,1341±0,00 %
ti 6.6.7,45920,1341+0,01 %
ke 7.6.7,45870,1341−0,01 %
to 8.6.7,45860,1341±0,00 %
pe 9.6.7,45640,1341−0,03 %
ma 12.6.7,45530,1341−0,01 %
ti 13.6.7,45440,1341−0,01 %
ke 14.6.7,45450,1341±0,00 %
to 15.6.7,45470,1341±0,00 %
pe 16.6.7,45400,1342−0,01 %
ma 19.6.7,45470,1341+0,01 %
ti 20.6.7,45500,1341±0,00 %
ke 21.6.7,45340,1342−0,02 %
to 22.6.7,45580,1341+0,03 %
pe 23.6.7,45640,1341+0,01 %
ma 26.6.7,45620,1341±0,00 %
ti 27.6.7,45720,1341+0,01 %
ke 28.6.7,45720,1341±0,00 %
to 29.6.7,45830,1341+0,01 %
pe 30.6.7,45920,1341+0,01 %
Heinäkuu
ma 3.7.7,45970,1341+0,01 %
ti 4.7.7,46050,1340+0,01 %
ke 5.7.7,46020,1340±0,00 %
to 6.7.7,45960,1341−0,01 %
pe 7.7.7,45910,1341−0,01 %
ma 10.7.7,45920,1341±0,00 %
ti 11.7.7,45940,1341±0,00 %
ke 12.7.7,45940,1341±0,00 %
to 13.7.7,45970,1341±0,00 %
pe 14.7.7,45930,1341−0,01 %
ma 17.7.7,45870,1341−0,01 %
ti 18.7.7,45980,1341+0,01 %
ke 19.7.7,46100,1340+0,02 %
to 20.7.7,46010,1340−0,01 %
pe 21.7.7,46000,1340±0,00 %
ma 24.7.7,46040,1340+0,01 %
ti 25.7.7,46120,1340+0,01 %
ke 26.7.7,46100,1340±0,00 %
to 27.7.7,46140,1340+0,01 %
pe 28.7.7,46190,1340+0,01 %
ma 31.7.7,46180,1340±0,00 %
Elokuu
ti 1.8.7,46200,1340±0,00 %
ke 2.8.7,46110,1340−0,01 %
to 3.8.7,46110,1340±0,00 %
pe 4.8.7,46150,1340+0,01 %
ma 7.8.7,46130,1340±0,00 %
ti 8.8.7,46140,1340±0,00 %
ke 9.8.7,46060,1340−0,01 %
to 10.8.7,46060,1340±0,00 %
pe 11.8.7,46070,1340±0,00 %
ma 14.8.7,46080,1340±0,00 %
ti 15.8.7,46080,1340±0,00 %
ke 16.8.7,46070,1340±0,00 %
to 17.8.7,46160,1340+0,01 %
pe 18.8.7,46140,1340±0,00 %
ma 21.8.7,46120,1340±0,00 %
ti 22.8.7,46100,1340±0,00 %
ke 23.8.7,46150,1340+0,01 %
to 24.8.7,46070,1340−0,01 %
pe 25.8.7,46080,1340±0,00 %
ma 28.8.7,46050,1340±0,00 %
ti 29.8.7,46090,1340+0,01 %
ke 30.8.7,45970,1341−0,02 %
to 31.8.7,45940,1341±0,00 %
Syyskuu
pe 1.9.7,45990,1341+0,01 %
ma 4.9.7,46060,1340+0,01 %
ti 5.9.7,45990,1341−0,01 %
ke 6.9.7,46040,1340+0,01 %
to 7.9.7,46080,1340+0,01 %
pe 8.9.7,46070,1340±0,00 %
ma 11.9.7,46110,1340+0,01 %
ti 12.9.7,46060,1340−0,01 %
ke 13.9.7,45970,1341−0,01 %
to 14.9.7,46020,1340+0,01 %
pe 15.9.7,46060,1340+0,01 %
ma 18.9.7,46070,1340±0,00 %
ti 19.9.7,46130,1340+0,01 %
ke 20.9.7,46050,1340−0,01 %
to 21.9.7,45940,1341−0,01 %
pe 22.9.7,46020,1340+0,01 %
ma 25.9.7,45950,1341−0,01 %
ti 26.9.7,45910,1341−0,01 %
ke 27.9.7,45950,1341+0,01 %
to 28.9.7,46000,1340+0,01 %
pe 29.9.7,45760,1341−0,03 %
Lokakuu
ma 2.10.7,45720,1341−0,01 %
ti 3.10.7,45650,1341−0,01 %
ke 4.10.7,45660,1341±0,00 %
to 5.10.7,45650,1341±0,00 %
pe 6.10.7,45590,1341−0,01 %
ma 9.10.7,45660,1341+0,01 %
ti 10.10.7,45560,1341−0,01 %
ke 11.10.7,45550,1341±0,00 %
to 12.10.7,45570,1341±0,00 %
pe 13.10.7,45470,1341−0,01 %
ma 16.10.7,45550,1341+0,01 %
ti 17.10.7,45560,1341±0,00 %
ke 18.10.7,45600,1341+0,01 %
to 19.10.7,45520,1341−0,01 %
pe 20.10.7,45520,1341±0,00 %
ma 23.10.7,45570,1341+0,01 %
ti 24.10.7,45520,1341−0,01 %
ke 25.10.7,45510,1341±0,00 %
to 26.10.7,45460,1341−0,01 %
pe 27.10.7,45470,1341±0,00 %
ma 30.10.7,45430,1342−0,01 %
ti 31.10.7,45380,1342−0,01 %
Marraskuu
ke 1.11.7,45470,1341+0,01 %
to 2.11.7,45430,1342−0,01 %
pe 3.11.7,45490,1341+0,01 %
ma 6.11.7,45680,1341+0,03 %
ti 7.11.7,45840,1341+0,02 %
ke 8.11.7,45680,1341−0,02 %
to 9.11.7,45830,1341+0,02 %
pe 10.11.7,45760,1341−0,01 %
ma 13.11.7,45760,1341±0,00 %
ti 14.11.7,45890,1341+0,02 %
ke 15.11.7,45920,1341±0,00 %
to 16.11.7,45830,1341−0,01 %
pe 17.11.7,45820,1341±0,00 %
ma 20.11.7,45780,1341−0,01 %
ti 21.11.7,45660,1341−0,02 %
ke 22.11.7,45540,1341−0,02 %
to 23.11.7,45470,1341−0,01 %
pe 24.11.7,45420,1342−0,01 %
ma 27.11.7,45490,1341+0,01 %
ti 28.11.7,45450,1341−0,01 %
ke 29.11.7,45470,1341±0,00 %
to 30.11.7,45460,1341±0,00 %
Joulukuu
pe 1.12.7,45430,1342±0,00 %
ma 4.12.7,45770,1341+0,05 %
ti 5.12.7,45590,1341−0,02 %
ke 6.12.7,45610,1341±0,00 %
to 7.12.7,45540,1341−0,01 %
pe 8.12.7,45610,1341+0,01 %
ma 11.12.7,45510,1341−0,01 %
ti 12.12.7,45490,1341±0,00 %
ke 13.12.7,45340,1342−0,02 %
to 14.12.7,45440,1341+0,01 %
pe 15.12.7,45450,1341±0,00 %
ma 18.12.7,45370,1342−0,01 %
ti 19.12.7,45380,1342±0,00 %
ke 20.12.7,45290,1342−0,01 %
to 21.12.7,45450,1341+0,02 %
pe 22.12.7,45360,1342−0,01 %
ke 27.12.7,45430,1342+0,01 %
to 28.12.7,45730,1341+0,04 %
pe 29.12.7,45600,1341−0,02 %

Lataa CSV-tiedostona 255 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Tanskan kruunun kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026