N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/DKK · Tanskan kruunu · vuosi 2004 Tanskan kruunun kurssi 2004

Euro heikkeni Tanskan kruunua vastaan 0,08 % vuonna 2004

Vuonna 2004 EKP julkaisi Tanskan kruunun viitekurssin 259 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 7,4399 Tanskan kruunua. Kurssi oli korkeimmillaan 7,4524 2.3.2004 ja matalimmillaan 7,4287 29.11.2004. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2004 oli 7,4388.

Keskikurssi 2004
7,4399
Muutos vuoden aikana
▼ −0,08 %
Ylin
7,4524 2.3.2004
Alin
7,4287 29.11.2004

Kurssikehitys

EUR/DKK vuonna 2004

259 julkaisua 2.1.2004–31.12.2004.

Näin monta Tanskan kruunua eurolla sai vuonna 2004

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2004

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/DKK: kuukausien keskikurssit 2004
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu7,44817,44527,44967,449521
Helmikuu7,45117,45037,45197,451920
Maaliskuu7,44937,44477,45247,444823
Huhtikuu7,44367,44047,44687,441220
Toukokuu7,44057,43777,44207,437721
Kesäkuu7,43427,43207,43937,432622
Heinäkuu7,43557,43357,43737,435722
Elokuu7,43657,43467,43827,438022
Syyskuu7,43817,43597,44167,441622
Lokakuu7,43797,43267,44237,432621
Marraskuu7,43137,42877,43347,428722
Joulukuu7,43387,42877,44117,438823
Koko vuosi7,43997,42877,45247,4388259

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2004

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 259 päivää
EUR/DKK: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2004
Päivä1 EUR = DKK1 DKK = EURMuutos
Tammikuu
pe 2.1.7,44520,1343±0,00 %
ma 5.1.7,44740,1343+0,03 %
ti 6.1.7,44740,1343±0,00 %
ke 7.1.7,44770,1343±0,00 %
to 8.1.7,44810,1343+0,01 %
pe 9.1.7,44780,1343±0,00 %
ma 12.1.7,44800,1343±0,00 %
ti 13.1.7,44850,1343+0,01 %
ke 14.1.7,44810,1343−0,01 %
to 15.1.7,44810,1343±0,00 %
pe 16.1.7,44860,1343+0,01 %
ma 19.1.7,44830,1343±0,00 %
ti 20.1.7,44680,1343−0,02 %
ke 21.1.7,44720,1343+0,01 %
to 22.1.7,44890,1342+0,02 %
pe 23.1.7,44960,1342+0,01 %
ma 26.1.7,44900,1342−0,01 %
ti 27.1.7,44850,1343−0,01 %
ke 28.1.7,44850,1343±0,00 %
to 29.1.7,44910,1342+0,01 %
pe 30.1.7,44950,1342+0,01 %
Helmikuu
ma 2.2.7,45060,1342+0,01 %
ti 3.2.7,45090,1342±0,00 %
ke 4.2.7,45130,1342+0,01 %
to 5.2.7,45090,1342−0,01 %
pe 6.2.7,45050,1342−0,01 %
ma 9.2.7,45030,1342±0,00 %
ti 10.2.7,45110,1342+0,01 %
ke 11.2.7,45110,1342±0,00 %
to 12.2.7,45140,1342±0,00 %
pe 13.2.7,45100,1342−0,01 %
ma 16.2.7,45080,1342±0,00 %
ti 17.2.7,45140,1342+0,01 %
ke 18.2.7,45120,1342±0,00 %
to 19.2.7,45150,1342±0,00 %
pe 20.2.7,45090,1342−0,01 %
ma 23.2.7,45130,1342+0,01 %
ti 24.2.7,45110,1342±0,00 %
ke 25.2.7,45150,1342+0,01 %
to 26.2.7,45170,1342±0,00 %
pe 27.2.7,45190,1342±0,00 %
Maaliskuu
ma 1.3.7,45200,1342±0,00 %
ti 2.3.7,45240,1342+0,01 %
ke 3.3.7,45190,1342−0,01 %
to 4.3.7,45220,1342±0,00 %
pe 5.3.7,45190,1342±0,00 %
ma 8.3.7,45190,1342±0,00 %
ti 9.3.7,45230,1342+0,01 %
ke 10.3.7,45220,1342±0,00 %
to 11.3.7,45180,1342−0,01 %
pe 12.3.7,45170,1342±0,00 %
ma 15.3.7,45150,1342±0,00 %
ti 16.3.7,44970,1342−0,02 %
ke 17.3.7,44820,1343−0,02 %
to 18.3.7,44740,1343−0,01 %
pe 19.3.7,44700,1343−0,01 %
ma 22.3.7,44690,1343±0,00 %
ti 23.3.7,44730,1343+0,01 %
ke 24.3.7,44740,1343±0,00 %
to 25.3.7,44660,1343−0,01 %
pe 26.3.7,44720,1343+0,01 %
ma 29.3.7,44500,1343−0,03 %
ti 30.3.7,44470,1343±0,00 %
ke 31.3.7,44480,1343±0,00 %
Huhtikuu
to 1.4.7,44580,1343+0,01 %
pe 2.4.7,44570,1343±0,00 %
ma 5.4.7,44680,1343+0,01 %
ti 6.4.7,44630,1343−0,01 %
ke 7.4.7,44560,1343−0,01 %
to 8.4.7,44650,1343+0,01 %
ti 13.4.7,44530,1343−0,02 %
ke 14.4.7,44420,1343−0,01 %
to 15.4.7,44430,1343±0,00 %
pe 16.4.7,44420,1343±0,00 %
ma 19.4.7,44390,1343±0,00 %
ti 20.4.7,44370,1343±0,00 %
ke 21.4.7,44230,1344−0,02 %
to 22.4.7,44220,1344±0,00 %
pe 23.4.7,44200,1344±0,00 %
ma 26.4.7,44070,1344−0,02 %
ti 27.4.7,44060,1344±0,00 %
ke 28.4.7,44050,1344±0,00 %
to 29.4.7,44040,1344±0,00 %
pe 30.4.7,44120,1344+0,01 %
Toukokuu
ma 3.5.7,44140,1344±0,00 %
ti 4.5.7,44120,1344±0,00 %
ke 5.5.7,44130,1344±0,00 %
to 6.5.7,44190,1344+0,01 %
pe 7.5.7,44200,1344±0,00 %
ma 10.5.7,44110,1344−0,01 %
ti 11.5.7,44100,1344±0,00 %
ke 12.5.7,44150,1344+0,01 %
to 13.5.7,44090,1344−0,01 %
pe 14.5.7,44080,1344±0,00 %
ma 17.5.7,44060,1344±0,00 %
ti 18.5.7,44080,1344±0,00 %
ke 19.5.7,44040,1344−0,01 %
to 20.5.7,44000,1344−0,01 %
pe 21.5.7,44030,1344±0,00 %
ma 24.5.7,44030,1344±0,00 %
ti 25.5.7,44010,1344±0,00 %
ke 26.5.7,43960,1344−0,01 %
to 27.5.7,43910,1344−0,01 %
pe 28.5.7,43800,1344−0,01 %
ma 31.5.7,43770,1345±0,00 %
Kesäkuu
ti 1.6.7,43780,1344±0,00 %
ke 2.6.7,43660,1345−0,02 %
to 3.6.7,43630,1345±0,00 %
pe 4.6.7,43470,1345−0,02 %
ma 7.6.7,43350,1345−0,02 %
ti 8.6.7,43490,1345+0,02 %
ke 9.6.7,43930,1344+0,06 %
to 10.6.7,43840,1344−0,01 %
pe 11.6.7,43360,1345−0,06 %
ma 14.6.7,43330,1345±0,00 %
ti 15.6.7,43270,1345−0,01 %
ke 16.6.7,43350,1345+0,01 %
to 17.6.7,43460,1345+0,01 %
pe 18.6.7,43270,1345−0,03 %
ma 21.6.7,43260,1345±0,00 %
ti 22.6.7,43340,1345+0,01 %
ke 23.6.7,43330,1345±0,00 %
to 24.6.7,43240,1345−0,01 %
pe 25.6.7,43200,1346−0,01 %
ma 28.6.7,43210,1346±0,00 %
ti 29.6.7,43250,1345+0,01 %
ke 30.6.7,43260,1345±0,00 %
Heinäkuu
to 1.7.7,43350,1345+0,01 %
pe 2.7.7,43440,1345+0,01 %
ma 5.7.7,43670,1345+0,03 %
ti 6.7.7,43710,1345+0,01 %
ke 7.7.7,43510,1345−0,03 %
to 8.7.7,43430,1345−0,01 %
pe 9.7.7,43440,1345±0,00 %
ma 12.7.7,43530,1345+0,01 %
ti 13.7.7,43580,1345+0,01 %
ke 14.7.7,43550,1345±0,00 %
to 15.7.7,43510,1345−0,01 %
pe 16.7.7,43500,1345±0,00 %
ma 19.7.7,43570,1345+0,01 %
ti 20.7.7,43630,1345+0,01 %
ke 21.7.7,43710,1345+0,01 %
to 22.7.7,43730,1345±0,00 %
pe 23.7.7,43590,1345−0,02 %
ma 26.7.7,43620,1345±0,00 %
ti 27.7.7,43520,1345−0,01 %
ke 28.7.7,43490,1345±0,00 %
to 29.7.7,43420,1345−0,01 %
pe 30.7.7,43570,1345+0,02 %
Elokuu
ma 2.8.7,43610,1345+0,01 %
ti 3.8.7,43600,1345±0,00 %
ke 4.8.7,43520,1345−0,01 %
to 5.8.7,43550,1345±0,00 %
pe 6.8.7,43460,1345−0,01 %
ma 9.8.7,43480,1345±0,00 %
ti 10.8.7,43460,1345±0,00 %
ke 11.8.7,43680,1345+0,03 %
to 12.8.7,43790,1344+0,01 %
pe 13.8.7,43820,1344±0,00 %
ma 16.8.7,43790,1344±0,00 %
ti 17.8.7,43560,1345−0,03 %
ke 18.8.7,43600,1345+0,01 %
to 19.8.7,43720,1345+0,02 %
pe 20.8.7,43780,1344+0,01 %
ma 23.8.7,43790,1344±0,00 %
ti 24.8.7,43780,1344±0,00 %
ke 25.8.7,43590,1345−0,03 %
to 26.8.7,43640,1345+0,01 %
pe 27.8.7,43690,1345+0,01 %
ma 30.8.7,43580,1345−0,01 %
ti 31.8.7,43800,1344+0,03 %
Syyskuu
ke 1.9.7,43770,1345±0,00 %
to 2.9.7,43740,1345±0,00 %
pe 3.9.7,43690,1345−0,01 %
ma 6.9.7,43680,1345±0,00 %
ti 7.9.7,43620,1345−0,01 %
ke 8.9.7,43610,1345±0,00 %
to 9.9.7,43590,1345±0,00 %
pe 10.9.7,43650,1345+0,01 %
ma 13.9.7,43700,1345+0,01 %
ti 14.9.7,43850,1344+0,02 %
ke 15.9.7,43830,1344±0,00 %
to 16.9.7,43880,1344+0,01 %
pe 17.9.7,43890,1344±0,00 %
ma 20.9.7,43780,1344−0,01 %
ti 21.9.7,43760,1345±0,00 %
ke 22.9.7,43790,1344±0,00 %
to 23.9.7,43830,1344+0,01 %
pe 24.9.7,43970,1344+0,02 %
ma 27.9.7,43900,1344−0,01 %
ti 28.9.7,44000,1344+0,01 %
ke 29.9.7,44100,1344+0,01 %
to 30.9.7,44160,1344+0,01 %
Lokakuu
pe 1.10.7,44040,1344−0,02 %
ma 4.10.7,44120,1344+0,01 %
ti 5.10.7,44060,1344−0,01 %
ke 6.10.7,44130,1344+0,01 %
to 7.10.7,44230,1344+0,01 %
pe 8.10.7,43990,1344−0,03 %
ma 11.10.7,44000,1344±0,00 %
ti 12.10.7,43880,1344−0,02 %
ke 13.10.7,43840,1344−0,01 %
to 14.10.7,43760,1345−0,01 %
pe 15.10.7,43840,1344+0,01 %
ma 18.10.7,43870,1344±0,00 %
ti 19.10.7,43830,1344−0,01 %
ke 20.10.7,43720,1345−0,01 %
to 21.10.7,43580,1345−0,02 %
pe 22.10.7,43500,1345−0,01 %
ma 25.10.7,43470,1345±0,00 %
ti 26.10.7,43470,1345±0,00 %
ke 27.10.7,43480,1345±0,00 %
to 28.10.7,43420,1345−0,01 %
pe 29.10.7,43260,1345−0,02 %
Marraskuu
ma 1.11.7,43260,1345±0,00 %
ti 2.11.7,43290,1345±0,00 %
ke 3.11.7,43260,1345±0,00 %
to 4.11.7,43300,1345+0,01 %
pe 5.11.7,43340,1345+0,01 %
ma 8.11.7,43260,1345−0,01 %
ti 9.11.7,43160,1346−0,01 %
ke 10.11.7,43100,1346−0,01 %
to 11.11.7,43110,1346±0,00 %
pe 12.11.7,43160,1346+0,01 %
ma 15.11.7,43180,1346±0,00 %
ti 16.11.7,43210,1346±0,00 %
ke 17.11.7,43290,1345+0,01 %
to 18.11.7,43130,1346−0,02 %
pe 19.11.7,43060,1346−0,01 %
ma 22.11.7,43120,1346+0,01 %
ti 23.11.7,43100,1346±0,00 %
ke 24.11.7,43050,1346−0,01 %
to 25.11.7,42910,1346−0,02 %
pe 26.11.7,42900,1346±0,00 %
ma 29.11.7,42870,1346±0,00 %
ti 30.11.7,42870,1346±0,00 %
Joulukuu
ke 1.12.7,43030,1346+0,02 %
to 2.12.7,43010,1346±0,00 %
pe 3.12.7,43000,1346±0,00 %
ma 6.12.7,42870,1346−0,02 %
ti 7.12.7,42920,1346+0,01 %
ke 8.12.7,43080,1346+0,02 %
to 9.12.7,43120,1346+0,01 %
pe 10.12.7,43100,1346±0,00 %
ma 13.12.7,43030,1346−0,01 %
ti 14.12.7,43300,1345+0,04 %
ke 15.12.7,43400,1345+0,01 %
to 16.12.7,43160,1346−0,03 %
pe 17.12.7,43180,1346±0,00 %
ma 20.12.7,43290,1345+0,01 %
ti 21.12.7,43380,1345+0,01 %
ke 22.12.7,43510,1345+0,02 %
to 23.12.7,43760,1345+0,03 %
pe 24.12.7,44060,1344+0,04 %
ma 27.12.7,44110,1344+0,01 %
ti 28.12.7,44090,1344±0,00 %
ke 29.12.7,43610,1345−0,06 %
to 30.12.7,43810,1344+0,03 %
pe 31.12.7,43880,1344+0,01 %

Lataa CSV-tiedostona 259 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Tanskan kruunun kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026