N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/MXN · Meksikon peso · vuosi 1999 Meksikon peson kurssi 1999

Euro heikkeni Meksikon pesoa vastaan 18,14 % vuonna 1999 (4.1.1999 alkaen)

Vuonna 1999 EKP julkaisi Meksikon peson viitekurssin 259 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 10,1945 Meksikon pesoa. Kurssi oli korkeimmillaan 12,8946 13.1.1999 ja matalimmillaan 9,3821 22.12.1999. Vuoden viimeinen kurssi 30.12.1999 oli 9,5320.

Keskikurssi 1999
10,1945
Muutos vuoden aikana
▼ −18,14 %
Ylin
12,8946 13.1.1999
Alin
9,3821 22.12.1999

Kurssikehitys

EUR/MXN vuonna 1999

259 julkaisua 4.1.1999–30.12.1999.

Näin monta Meksikon pesoa eurolla sai vuonna 1999

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 1999

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/MXN: kuukausien keskikurssit 1999
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu11,824311,432212,894611,620520
Helmikuu11,212510,869911,471610,987020
Maaliskuu10,595210,224510,867310,256223
Huhtikuu10,09819,832210,41959,832222
Toukokuu9,97129,776110,236110,104821
Kesäkuu9,87829,635710,14089,737422
Heinäkuu9,71229,441410,124610,075722
Elokuu9,95589,688710,25699,945322
Syyskuu9,80869,652610,00729,991722
Lokakuu10,237010,050810,532210,076821
Marraskuu9,73249,425310,14759,527122
Joulukuu9,52239,38219,68619,532022
Koko vuosi10,19459,382112,89469,5320259

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 1999

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 259 päivää
EUR/MXN: EKP:n päivittäiset viitekurssit 1999
Päivä1 EUR = MXN1 MXN = EURMuutos
Tammikuu
ma 4.1.11,64460,08588–
ti 5.1.11,59600,08624−0,42 %
ke 6.1.11,47050,08718−1,08 %
to 7.1.11,55110,08657+0,70 %
pe 8.1.11,44140,08740−0,95 %
ma 11.1.11,43220,08747−0,08 %
ti 12.1.11,48970,08703+0,50 %
ke 13.1.12,89460,07755+12,23 %
to 14.1.12,14990,08231−5,78 %
pe 15.1.12,84950,07782+5,76 %
ma 18.1.11,88130,08417−7,53 %
ti 19.1.11,91670,08392+0,30 %
ke 20.1.11,71960,08533−1,65 %
to 21.1.11,92290,08387+1,73 %
pe 22.1.11,86650,08427−0,47 %
ma 25.1.11,85470,08435−0,10 %
ti 26.1.11,83970,08446−0,13 %
ke 27.1.11,71600,08535−1,04 %
to 28.1.11,62840,08600−0,75 %
pe 29.1.11,62050,08605−0,07 %
Helmikuu
ma 1.2.11,47160,08717−1,28 %
ti 2.2.11,40460,08768−0,58 %
ke 3.2.11,40580,08767+0,01 %
to 4.2.11,40070,08771−0,04 %
pe 5.2.11,39420,08776−0,06 %
ma 8.2.11,32430,08831−0,61 %
ti 9.2.11,45740,08728+1,18 %
ke 10.2.11,44460,08738−0,11 %
to 11.2.11,29210,08856−1,33 %
pe 12.2.11,25880,08882−0,29 %
ma 15.2.11,18180,08943−0,68 %
ti 16.2.11,10950,09001−0,65 %
ke 17.2.11,18170,08943+0,65 %
to 18.2.11,11360,08998−0,61 %
pe 19.2.11,08070,09025−0,30 %
ma 22.2.10,92430,09154−1,41 %
ti 23.2.10,86990,09200−0,50 %
ke 24.2.10,96280,09122+0,85 %
to 25.2.10,98540,09103+0,21 %
pe 26.2.10,98700,09102+0,01 %
Maaliskuu
ma 1.3.10,85770,09210−1,18 %
ti 2.3.10,82760,09236−0,28 %
ke 3.3.10,86730,09202+0,37 %
to 4.3.10,80280,09257−0,59 %
pe 5.3.10,70450,09342−0,91 %
ma 8.3.10,74990,09302+0,42 %
ti 9.3.10,59260,09441−1,46 %
ke 10.3.10,68440,09359+0,87 %
to 11.3.10,63800,09400−0,43 %
pe 12.3.10,64530,09394+0,07 %
ma 15.3.10,61150,09424−0,32 %
ti 16.3.10,53310,09494−0,74 %
ke 17.3.10,61060,09425+0,74 %
to 18.3.10,64940,09390+0,37 %
pe 19.3.10,53520,09492−1,07 %
ma 22.3.10,56030,09469+0,24 %
ti 23.3.10,54260,09485−0,17 %
ke 24.3.10,59620,09437+0,51 %
to 25.3.10,52870,09498−0,64 %
pe 26.3.10,41750,09599−1,06 %
ma 29.3.10,25320,09753−1,58 %
ti 30.3.10,22450,09780−0,28 %
ke 31.3.10,25620,09750+0,31 %
Huhtikuu
to 1.4.10,28020,09727+0,23 %
pe 2.4.10,26500,09742−0,15 %
ma 5.4.10,19880,09805−0,64 %
ti 6.4.10,14300,09859−0,55 %
ke 7.4.10,27730,09730+1,32 %
to 8.4.10,23700,09768−0,39 %
pe 9.4.10,24750,09758+0,10 %
ma 12.4.10,41950,09597+1,68 %
ti 13.4.10,22190,09783−1,90 %
ke 14.4.10,24960,09756+0,27 %
to 15.4.10,29480,09714+0,44 %
pe 16.4.10,16170,09841−1,29 %
ma 19.4.10,05290,09947−1,07 %
ti 20.4.10,05290,09947±0,00 %
ke 21.4.9,92440,1008−1,28 %
to 22.4.9,85420,1015−0,71 %
pe 23.4.9,90420,1010+0,51 %
ma 26.4.9,86300,1014−0,42 %
ti 27.4.9,92150,1008+0,59 %
ke 28.4.9,92200,1008+0,01 %
to 29.4.9,83480,1017−0,88 %
pe 30.4.9,83220,1017−0,03 %
Toukokuu
ma 3.5.9,83720,1017+0,05 %
ti 4.5.9,77610,1023−0,62 %
ke 5.5.9,90830,1009+1,35 %
to 6.5.10,03350,09967+1,26 %
pe 7.5.10,09650,09904+0,63 %
ma 10.5.9,98940,1001−1,06 %
ti 11.5.9,93380,1007−0,56 %
ke 12.5.9,87670,1012−0,57 %
to 13.5.9,88200,1012+0,05 %
pe 14.5.9,89830,1010+0,16 %
ma 17.5.10,03730,09963+1,40 %
ti 18.5.9,95780,1004−0,79 %
ke 19.5.9,84430,1016−1,14 %
to 20.5.9,93360,1007+0,91 %
pe 21.5.9,84690,1016−0,87 %
ma 24.5.9,93140,1007+0,86 %
ti 25.5.10,07350,09927+1,43 %
ke 26.5.10,11270,09889+0,39 %
to 27.5.10,08550,09915−0,27 %
pe 28.5.10,23610,09769+1,49 %
ma 31.5.10,10480,09896−1,28 %
Kesäkuu
ti 1.6.10,13140,09870+0,26 %
ke 2.6.10,14080,09861+0,09 %
to 3.6.10,08040,09920−0,60 %
pe 4.6.9,97560,1002−1,04 %
ma 7.6.9,86080,1014−1,15 %
ti 8.6.9,82730,1018−0,34 %
ke 9.6.9,95960,1004+1,35 %
to 10.6.10,05130,09949+0,92 %
pe 11.6.10,03310,09967−0,18 %
ma 14.6.9,98890,1001−0,44 %
ti 15.6.9,87340,1013−1,16 %
ke 16.6.9,86020,1014−0,13 %
to 17.6.9,76570,1024−0,96 %
pe 18.6.9,70810,1030−0,59 %
ma 21.6.9,66240,1035−0,47 %
ti 22.6.9,67800,1033+0,16 %
ke 23.6.9,63570,1038−0,44 %
to 24.6.9,71130,1030+0,78 %
pe 25.6.9,89880,1010+1,93 %
ma 28.6.9,94180,1006+0,43 %
ti 29.6.9,79840,1021−1,44 %
ke 30.6.9,73740,1027−0,62 %
Heinäkuu
to 1.7.9,61510,1040−1,26 %
pe 2.7.9,61730,1040+0,02 %
ma 5.7.9,55860,1046−0,61 %
ti 6.7.9,53340,1049−0,26 %
ke 7.7.9,54930,1047+0,17 %
to 8.7.9,50100,1053−0,51 %
pe 9.7.9,54460,1048+0,46 %
ma 12.7.9,48950,1054−0,58 %
ti 13.7.9,73910,1027+2,63 %
ke 14.7.9,73910,1027±0,00 %
to 15.7.9,52730,1050−2,17 %
pe 16.7.9,55840,1046+0,33 %
ma 19.7.9,44140,1059−1,22 %
ti 20.7.9,68240,1033+2,55 %
ke 21.7.9,77290,1023+0,93 %
to 22.7.9,83470,1017+0,63 %
pe 23.7.9,84140,1016+0,07 %
ma 26.7.10,12460,09877+2,88 %
ti 27.7.9,95960,1004−1,63 %
ke 28.7.9,94000,1006−0,20 %
to 29.7.10,02300,09977+0,84 %
pe 30.7.10,07570,09925+0,53 %
Elokuu
ma 2.8.10,04850,09952−0,27 %
ti 3.8.10,04640,09954−0,02 %
ke 4.8.10,14870,09853+1,02 %
to 5.8.10,25690,09750+1,07 %
pe 6.8.10,19580,09808−0,60 %
ma 9.8.10,14470,09857−0,50 %
ti 10.8.10,21880,09786+0,73 %
ke 11.8.10,05000,09950−1,65 %
to 12.8.9,94750,1005−1,02 %
pe 13.8.10,04150,09959+0,94 %
ma 16.8.9,87620,1013−1,65 %
ti 17.8.9,84350,1016−0,33 %
ke 18.8.9,77660,1023−0,68 %
to 19.8.9,85490,1015+0,80 %
pe 20.8.9,85490,1015±0,00 %
ma 23.8.9,90700,1009+0,53 %
ti 24.8.9,81670,1019−0,91 %
ke 25.8.9,68870,1032−1,30 %
to 26.8.9,76320,1024+0,77 %
pe 27.8.9,78220,1022+0,19 %
ma 30.8.9,82060,1018+0,39 %
ti 31.8.9,94530,1006+1,27 %
Syyskuu
ke 1.9.9,91960,1008−0,26 %
to 2.9.10,00100,09999+0,82 %
pe 3.9.10,00720,09993+0,06 %
ma 6.9.9,90310,1010−1,04 %
ti 7.9.9,86960,1013−0,34 %
ke 8.9.9,93820,1006+0,70 %
to 9.9.9,91000,1009−0,28 %
pe 10.9.9,83880,1016−0,72 %
ma 13.9.9,65260,1036−1,89 %
ti 14.9.9,66170,1035+0,09 %
ke 15.9.9,67810,1033+0,17 %
to 16.9.9,68270,1033+0,05 %
pe 17.9.9,71700,1029+0,35 %
ma 20.9.9,71220,1030−0,05 %
ti 21.9.9,67130,1034−0,42 %
ke 22.9.9,78010,1022+1,12 %
to 23.9.9,68910,1032−0,93 %
pe 24.9.9,78000,1022+0,94 %
ma 27.9.9,70780,1030−0,74 %
ti 28.9.9,79610,1021+0,91 %
ke 29.9.9,88180,1012+0,87 %
to 30.9.9,99170,1001+1,11 %
Lokakuu
pe 1.10.10,05080,09949+0,59 %
ma 4.10.10,05080,09949±0,00 %
ti 5.10.10,15800,09844+1,07 %
ke 6.10.10,09420,09907−0,63 %
to 7.10.10,12640,09875+0,32 %
pe 8.10.10,08980,09911−0,36 %
ma 11.10.10,06380,09937−0,26 %
ti 12.10.10,07370,09927+0,10 %
ke 13.10.10,24510,09761+1,70 %
to 14.10.10,31020,09699+0,64 %
pe 15.10.10,53220,09495+2,15 %
ma 18.10.10,52430,09502−0,08 %
ti 19.10.10,52840,09498+0,04 %
ke 20.10.10,38830,09626−1,33 %
to 21.10.10,41890,09598+0,29 %
pe 22.10.10,34340,09668−0,72 %
ma 25.10.10,28290,09725−0,58 %
ti 26.10.10,26050,09746−0,22 %
ke 27.10.10,18970,09814−0,69 %
to 28.10.10,16910,09834−0,20 %
pe 29.10.10,07680,09924−0,91 %
Marraskuu
ma 1.11.10,14750,09855+0,70 %
ti 2.11.10,11240,09889−0,35 %
ke 3.11.10,04870,09952−0,63 %
to 4.11.9,97840,1002−0,70 %
pe 5.11.9,85970,1014−1,19 %
ma 8.11.9,87670,1012+0,17 %
ti 9.11.9,78100,1022−0,97 %
ke 10.11.9,78610,1022+0,05 %
to 11.11.9,77590,1023−0,10 %
pe 12.11.9,68020,1033−0,98 %
ma 15.11.9,65250,1036−0,29 %
ti 16.11.9,70370,1031+0,53 %
ke 17.11.9,74780,1026+0,45 %
to 18.11.9,67990,1033−0,70 %
pe 19.11.9,62600,1039−0,56 %
ma 22.11.9,61040,1041−0,16 %
ti 23.11.9,62300,1039+0,13 %
ke 24.11.9,53920,1048−0,87 %
to 25.11.9,47630,1055−0,66 %
pe 26.11.9,42530,1061−0,54 %
ma 29.11.9,45530,1058+0,32 %
ti 30.11.9,52710,1050+0,76 %
Joulukuu
ke 1.12.9,53350,1049+0,07 %
to 2.12.9,56150,1046+0,29 %
pe 3.12.9,57630,1044+0,15 %
ma 6.12.9,59750,1042+0,22 %
ti 7.12.9,68550,1032+0,92 %
ke 8.12.9,68610,1032+0,01 %
to 9.12.9,59480,1042−0,94 %
pe 10.12.9,56540,1045−0,31 %
ma 13.12.9,50140,1052−0,67 %
ti 14.12.9,43840,1060−0,66 %
ke 15.12.9,41980,1062−0,20 %
to 16.12.9,49860,1053+0,84 %
pe 17.12.9,49840,1053±0,00 %
ma 20.12.9,41800,1062−0,85 %
ti 21.12.9,41240,1062−0,06 %
ke 22.12.9,38210,1066−0,32 %
to 23.12.9,40970,1063+0,29 %
pe 24.12.9,52260,1050+1,20 %
ma 27.12.9,52630,1050+0,04 %
ti 28.12.9,62680,1039+1,05 %
ke 29.12.9,50440,1052−1,27 %
to 30.12.9,53200,1049+0,29 %

Lataa CSV-tiedostona 259 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Meksikon peson kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026