N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/MXN · Meksikon peso · vuosi 2021 Meksikon peson kurssi 2021

Euro heikkeni Meksikon pesoa vastaan 5,21 % vuonna 2021

Vuonna 2021 EKP julkaisi Meksikon peson viitekurssin 258 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 23,9852 Meksikon pesoa. Kurssi oli korkeimmillaan 25,5759 8.3.2021 ja matalimmillaan 23,1438 31.12.2021. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2021 oli 23,1438.

Keskikurssi 2021
23,9852
Muutos vuoden aikana
▼ −5,21 %
Ylin
25,5759 8.3.2021
Alin
23,1438 31.12.2021

Kurssikehitys

EUR/MXN vuonna 2021

258 julkaisua 4.1.2021–31.12.2021.

Näin monta Meksikon pesoa eurolla sai vuonna 2021

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2021

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/MXN: kuukausien keskikurssit 2021
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu24,248323,771924,718724,541720
Helmikuu24,555724,182525,342425,287920
Maaliskuu24,745124,050625,575924,050623
Huhtikuu24,000523,879224,235524,234520
Toukokuu24,268224,023224,419524,313121
Kesäkuu24,106623,578424,493223,578422
Heinäkuu23,610123,458923,792223,627722
Elokuu23,623723,357023,968623,786422
Syyskuu23,567523,372823,743923,743922
Lokakuu23,730823,401624,023223,804821
Marraskuu23,811323,425924,670024,505922
Joulukuu23,615923,143824,196323,143823
Koko vuosi23,985223,143825,575923,1438258

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2021

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 258 päivää
EUR/MXN: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2021
Päivä1 EUR = MXN1 MXN = EURMuutos
Tammikuu
ma 4.1.24,30310,04115−0,46 %
ti 5.1.24,58600,04067+1,16 %
ke 6.1.24,35430,04106−0,94 %
to 7.1.24,25520,04123−0,41 %
pe 8.1.24,47180,04086+0,89 %
ma 11.1.24,53010,04077+0,24 %
ti 12.1.24,30100,04115−0,93 %
ke 13.1.24,14140,04142−0,66 %
to 14.1.24,04180,04159−0,41 %
pe 15.1.24,02310,04163−0,08 %
ma 18.1.23,97850,04170−0,19 %
ti 19.1.23,78700,04204−0,80 %
ke 20.1.23,77190,04207−0,06 %
to 21.1.23,84430,04194+0,30 %
pe 22.1.24,23450,04126+1,64 %
ma 25.1.24,29270,04116+0,24 %
ti 26.1.24,33860,04109+0,19 %
ke 27.1.24,44970,04090+0,46 %
to 28.1.24,71870,04046+1,10 %
pe 29.1.24,54170,04075−0,72 %
Helmikuu
ma 1.2.24,51570,04079−0,11 %
ti 2.2.24,34920,04107−0,68 %
ke 3.2.24,21900,04129−0,53 %
to 4.2.24,29040,04117+0,29 %
pe 5.2.24,34900,04107+0,24 %
ma 8.2.24,30500,04114−0,18 %
ti 9.2.24,32050,04112+0,06 %
ke 10.2.24,37760,04102+0,23 %
to 11.2.24,20370,04132−0,71 %
pe 12.2.24,25150,04123+0,20 %
ma 15.2.24,18250,04135−0,28 %
ti 16.2.24,38660,04101+0,84 %
ke 17.2.24,48360,04084+0,40 %
to 18.2.24,38900,04100−0,39 %
pe 19.2.24,70940,04047+1,31 %
ma 22.2.25,21890,03965+2,06 %
ti 23.2.25,16110,03974−0,23 %
ke 24.2.24,77000,04037−1,55 %
to 25.2.25,34240,03946+2,31 %
pe 26.2.25,28790,03954−0,22 %
Maaliskuu
ma 1.3.25,03170,03995−1,01 %
ti 2.3.24,87720,04020−0,62 %
ke 3.3.24,99190,04001+0,46 %
to 4.3.25,06150,03990+0,28 %
pe 5.3.25,32040,03949+1,03 %
ma 8.3.25,57590,03910+1,01 %
ti 9.3.25,36350,03943−0,83 %
ke 10.3.25,22210,03965−0,56 %
to 11.3.24,79780,04033−1,68 %
pe 12.3.24,85560,04023+0,23 %
ma 15.3.24,66100,04055−0,78 %
ti 16.3.24,60210,04065−0,24 %
ke 17.3.24,68820,04051+0,35 %
to 18.3.24,53060,04077−0,64 %
pe 19.3.24,16000,04139−1,51 %
ma 22.3.24,63370,04059+1,96 %
ti 23.3.24,59260,04066−0,17 %
ke 24.3.24,52360,04078−0,28 %
to 25.3.24,66160,04055+0,56 %
pe 26.3.24,25750,04122−1,64 %
ma 29.3.24,45130,04090+0,80 %
ti 30.3.24,22620,04128−0,92 %
ke 31.3.24,05060,04158−0,72 %
Huhtikuu
to 1.4.23,87920,04188−0,71 %
ti 6.4.23,93950,04177+0,25 %
ke 7.4.24,00910,04165+0,29 %
to 8.4.23,94970,04175−0,25 %
pe 9.4.23,93740,04178−0,05 %
ma 12.4.23,96900,04172+0,13 %
ti 13.4.24,02510,04162+0,23 %
ke 14.4.24,05080,04158+0,11 %
to 15.4.23,94550,04176−0,44 %
pe 16.4.23,88060,04187−0,27 %
ma 19.4.23,88600,04187+0,02 %
ti 20.4.23,97310,04171+0,36 %
ke 21.4.23,90520,04183−0,28 %
to 22.4.24,00790,04165+0,43 %
pe 23.4.23,94550,04176−0,26 %
ma 26.4.23,98140,04170+0,15 %
ti 27.4.24,08290,04152+0,42 %
ke 28.4.24,17240,04137+0,37 %
to 29.4.24,23550,04126+0,26 %
pe 30.4.24,23450,04126±0,00 %
Toukokuu
ma 3.5.24,40710,04097+0,71 %
ti 4.5.24,40400,04098−0,01 %
ke 5.5.24,26750,04121−0,56 %
to 6.5.24,41950,04095+0,63 %
pe 7.5.24,20060,04132−0,90 %
ma 10.5.24,24640,04124+0,19 %
ti 11.5.24,13640,04143−0,45 %
ke 12.5.24,17830,04136+0,17 %
to 13.5.24,33530,04109+0,65 %
pe 14.5.24,02320,04163−1,28 %
ma 17.5.24,16770,04138+0,60 %
ti 18.5.24,12110,04146−0,19 %
ke 19.5.24,29540,04116+0,72 %
to 20.5.24,28250,04118−0,05 %
pe 21.5.24,27410,04120−0,03 %
ma 24.5.24,36830,04104+0,39 %
ti 25.5.24,31830,04112−0,21 %
ke 26.5.24,29950,04115−0,08 %
to 27.5.24,25560,04123−0,18 %
pe 28.5.24,31910,04112+0,26 %
ma 31.5.24,31310,04113−0,02 %
Kesäkuu
ti 1.6.24,32790,04111+0,06 %
ke 2.6.24,32070,04112−0,03 %
to 3.6.24,33000,04110+0,04 %
pe 4.6.24,44150,04091+0,46 %
ma 7.6.24,04500,04159−1,62 %
ti 8.6.24,06990,04155+0,10 %
ke 9.6.23,93900,04177−0,54 %
to 10.6.23,99050,04168+0,22 %
pe 11.6.23,90030,04184−0,38 %
ma 14.6.24,11790,04146+0,91 %
ti 15.6.24,19780,04133+0,33 %
ke 16.6.24,19960,04132+0,01 %
to 17.6.24,44060,04092+1,00 %
pe 18.6.24,33730,04109−0,42 %
ma 21.6.24,49320,04083+0,64 %
ti 22.6.24,48120,04085−0,05 %
ke 23.6.24,22650,04128−1,04 %
to 24.6.23,96780,04172−1,07 %
pe 25.6.23,67660,04224−1,21 %
ma 28.6.23,65270,04228−0,10 %
ti 29.6.23,61080,04235−0,18 %
ke 30.6.23,57840,04241−0,14 %
Heinäkuu
to 1.7.23,72700,04215+0,63 %
pe 2.7.23,59360,04238−0,56 %
ma 5.7.23,52660,04251−0,28 %
ti 6.7.23,45900,04263−0,29 %
ke 7.7.23,57240,04242+0,48 %
to 8.7.23,79220,04203+0,93 %
pe 9.7.23,58000,04241−0,89 %
ma 12.7.23,60640,04236+0,11 %
ti 13.7.23,55500,04245−0,22 %
ke 14.7.23,57340,04242+0,08 %
to 15.7.23,53830,04248−0,15 %
pe 16.7.23,45890,04263−0,34 %
ma 19.7.23,58650,04240+0,54 %
ti 20.7.23,59900,04237+0,05 %
ke 21.7.23,77400,04206+0,74 %
to 22.7.23,72900,04214−0,19 %
pe 23.7.23,62370,04233−0,44 %
ma 26.7.23,68260,04223+0,25 %
ti 27.7.23,66870,04225−0,06 %
ke 28.7.23,58230,04240−0,37 %
to 29.7.23,56550,04243−0,07 %
pe 30.7.23,62770,04232+0,26 %
Elokuu
ma 2.8.23,56050,04244−0,28 %
ti 3.8.23,59390,04238+0,14 %
ke 4.8.23,55760,04245−0,15 %
to 5.8.23,61120,04235+0,23 %
pe 6.8.23,51780,04252−0,40 %
ma 9.8.23,55260,04246+0,15 %
ti 10.8.23,56290,04244+0,04 %
ke 11.8.23,52910,04250−0,14 %
to 12.8.23,35700,04281−0,73 %
pe 13.8.23,37550,04278+0,08 %
ma 16.8.23,43190,04268+0,24 %
ti 17.8.23,42660,04269−0,02 %
ke 18.8.23,41780,04270−0,04 %
to 19.8.23,58520,04240+0,71 %
pe 20.8.23,68480,04222+0,42 %
ma 23.8.23,83340,04196+0,63 %
ti 24.8.23,86060,04191+0,11 %
ke 25.8.23,77980,04205−0,34 %
to 26.8.23,90010,04184+0,51 %
pe 27.8.23,96860,04172+0,29 %
ma 30.8.23,82730,04197−0,59 %
ti 31.8.23,78640,04204−0,17 %
Syyskuu
ke 1.9.23,64840,04229−0,58 %
to 2.9.23,65290,04228+0,02 %
pe 3.9.23,65030,04228−0,01 %
ma 6.9.23,62120,04233−0,12 %
ti 7.9.23,66590,04225+0,19 %
ke 8.9.23,53140,04250−0,57 %
to 9.9.23,53630,04249+0,02 %
pe 10.9.23,54040,04248+0,02 %
ma 13.9.23,40100,04273−0,59 %
ti 14.9.23,50670,04254+0,45 %
ke 15.9.23,49270,04257−0,06 %
to 16.9.23,37280,04278−0,51 %
pe 17.9.23,47220,04260+0,43 %
ma 20.9.23,64190,04230+0,72 %
ti 21.9.23,59120,04239−0,21 %
ke 22.9.23,55330,04246−0,16 %
to 23.9.23,43030,04268−0,52 %
pe 24.9.23,62800,04232+0,84 %
ma 27.9.23,50430,04255−0,52 %
ti 28.9.23,59090,04239+0,37 %
ke 29.9.23,70820,04218+0,50 %
to 30.9.23,74390,04212+0,15 %
Lokakuu
pe 1.10.23,79550,04202+0,22 %
ma 4.10.23,85120,04193+0,23 %
ti 5.10.23,79040,04203−0,25 %
ke 6.10.23,96410,04173+0,73 %
to 7.10.23,70320,04219−1,09 %
pe 8.10.23,82950,04196+0,53 %
ma 11.10.24,00510,04166+0,74 %
ti 12.10.24,02320,04163+0,08 %
ke 13.10.23,94970,04175−0,31 %
to 14.10.23,84580,04194−0,43 %
pe 15.10.23,85420,04192+0,04 %
ma 18.10.23,71770,04216−0,57 %
ti 19.10.23,70030,04219−0,07 %
ke 20.10.23,48140,04259−0,92 %
to 21.10.23,60040,04237+0,51 %
pe 22.10.23,54020,04248−0,26 %
ma 25.10.23,45510,04263−0,36 %
ti 26.10.23,40160,04273−0,23 %
ke 27.10.23,45020,04264+0,21 %
to 28.10.23,58420,04240+0,57 %
pe 29.10.23,80480,04201+0,94 %
Marraskuu
ma 1.11.23,94020,04177+0,57 %
ti 2.11.24,07300,04154+0,55 %
ke 3.11.24,09530,04150+0,09 %
to 4.11.23,81910,04198−1,15 %
pe 5.11.23,61520,04235−0,86 %
ma 8.11.23,62440,04233+0,04 %
ti 9.11.23,53350,04249−0,38 %
ke 10.11.23,52820,04250−0,02 %
to 11.11.23,53670,04249+0,04 %
pe 12.11.23,64720,04229+0,47 %
ma 15.11.23,50970,04254−0,58 %
ti 16.11.23,44230,04266−0,29 %
ke 17.11.23,42590,04269−0,07 %
to 18.11.23,56050,04244+0,57 %
pe 19.11.23,46370,04262−0,41 %
ma 22.11.23,58550,04240+0,52 %
ti 23.11.23,77730,04206+0,81 %
ke 24.11.23,83300,04196+0,23 %
to 25.11.24,16470,04138+1,39 %
pe 26.11.24,49740,04082+1,38 %
ma 29.11.24,67000,04054+0,70 %
ti 30.11.24,50590,04081−0,67 %
Joulukuu
ke 1.12.24,08690,04152−1,71 %
to 2.12.24,19630,04133+0,45 %
pe 3.12.23,98410,04169−0,88 %
ma 6.12.23,96940,04172−0,06 %
ti 7.12.23,89720,04185−0,30 %
ke 8.12.23,63650,04231−1,09 %
to 9.12.23,80110,04201+0,70 %
pe 10.12.23,60940,04236−0,81 %
ma 13.12.23,53540,04249−0,31 %
ti 14.12.23,78390,04205+1,06 %
ke 15.12.23,88560,04187+0,43 %
to 16.12.23,77060,04207−0,48 %
pe 17.12.23,54730,04247−0,94 %
ma 20.12.23,44070,04266−0,45 %
ti 21.12.23,46770,04261+0,12 %
ke 22.12.23,47000,04261+0,01 %
to 23.12.23,40900,04272−0,26 %
pe 24.12.23,31030,04290−0,42 %
ma 27.12.23,32160,04288+0,05 %
ti 28.12.23,40030,04273+0,34 %
ke 29.12.23,25440,04300−0,62 %
to 30.12.23,24310,04302−0,05 %
pe 31.12.23,14380,04321−0,43 %

Lataa CSV-tiedostona 258 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Meksikon peson kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026