N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/MXN · Meksikon peso · vuosi 2022 Meksikon peson kurssi 2022

Euro heikkeni Meksikon pesoa vastaan 9,89 % vuonna 2022

Vuonna 2022 EKP julkaisi Meksikon peson viitekurssin 257 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 21,1869 Meksikon pesoa. Kurssi oli korkeimmillaan 23,5856 4.2.2022 ja matalimmillaan 19,2363 3.11.2022. Vuoden viimeinen kurssi 30.12.2022 oli 20,8560.

Keskikurssi 2022
21,1869
Muutos vuoden aikana
▼ −9,89 %
Ylin
23,5856 4.2.2022
Alin
19,2363 3.11.2022

Kurssikehitys

EUR/MXN vuonna 2022

257 julkaisua 3.1.2022–30.12.2022.

Näin monta Meksikon pesoa eurolla sai vuonna 2022

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2022

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/MXN: kuukausien keskikurssit 2022
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu23,189123,059723,389423,185621
Helmikuu23,180822,901123,585622,901120
Maaliskuu22,647621,984123,315322,090323
Huhtikuu21,720621,417022,003421,418119
Toukokuu21,186120,899421,502520,987022
Kesäkuu21,124020,828521,483220,964122
Heinäkuu20,895520,674521,197220,674521
Elokuu20,390919,778121,078820,204423
Syyskuu19,871819,529420,195419,639322
Lokakuu19,648119,358820,015019,712221
Marraskuu19,839319,236320,220020,011122
Joulukuu20,760820,147221,063420,856021
Koko vuosi21,186919,236323,585620,8560257

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2022

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 257 päivää
EUR/MXN: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2022
Päivä1 EUR = MXN1 MXN = EURMuutos
Tammikuu
ma 3.1.23,22590,04306+0,35 %
ti 4.1.23,18080,04314−0,19 %
ke 5.1.23,14220,04321−0,17 %
to 6.1.23,25490,04300+0,49 %
pe 7.1.23,11090,04327−0,62 %
ma 10.1.23,05970,04337−0,22 %
ti 11.1.23,08880,04331+0,13 %
ke 12.1.23,18520,04313+0,42 %
to 13.1.23,38940,04275+0,88 %
pe 14.1.23,26840,04298−0,52 %
ma 17.1.23,19010,04312−0,34 %
ti 18.1.23,14430,04321−0,20 %
ke 19.1.23,09220,04330−0,23 %
to 20.1.23,16840,04316+0,33 %
pe 21.1.23,22290,04306+0,24 %
ma 24.1.23,25660,04300+0,15 %
ti 25.1.23,29090,04294+0,15 %
ke 26.1.23,18450,04313−0,46 %
to 27.1.23,14300,04321−0,18 %
pe 28.1.23,18540,04313+0,18 %
ma 31.1.23,18560,04313±0,00 %
Helmikuu
ti 1.2.23,12960,04323−0,24 %
ke 2.2.23,21340,04308+0,36 %
to 3.2.23,23590,04304+0,10 %
pe 4.2.23,58560,04240+1,50 %
ma 7.2.23,57500,04242−0,04 %
ti 8.2.23,56010,04244−0,06 %
ke 9.2.23,47190,04260−0,37 %
to 10.2.23,35840,04281−0,48 %
pe 11.2.23,31830,04288−0,17 %
ma 14.2.23,13310,04323−0,79 %
ti 15.2.23,11130,04327−0,09 %
ke 16.2.23,17180,04316+0,26 %
to 17.2.23,03670,04341−0,58 %
pe 18.2.23,02700,04343−0,04 %
ma 21.2.22,99510,04349−0,14 %
ti 22.2.23,03300,04342+0,16 %
ke 23.2.22,90790,04365−0,54 %
to 24.2.22,93550,04360+0,12 %
pe 25.2.22,91450,04364−0,09 %
ma 28.2.22,90110,04367−0,06 %
Maaliskuu
ti 1.3.22,85580,04375−0,20 %
ke 2.3.22,99900,04348+0,63 %
to 3.3.22,89450,04368−0,45 %
pe 4.3.22,75430,04395−0,61 %
ma 7.3.23,02490,04343+1,19 %
ti 8.3.23,28660,04294+1,14 %
ke 9.3.23,21450,04308−0,31 %
to 10.3.23,31530,04289+0,43 %
pe 11.3.22,95240,04357−1,56 %
ma 14.3.22,83110,04380−0,53 %
ti 15.3.22,93520,04360+0,46 %
ke 16.3.22,85400,04376−0,35 %
to 17.3.22,78800,04388−0,29 %
pe 18.3.22,59050,04427−0,87 %
ma 21.3.22,48000,04448−0,49 %
ti 22.3.22,36670,04471−0,50 %
ke 23.3.22,19780,04505−0,76 %
to 24.3.22,17700,04509−0,09 %
pe 25.3.21,99080,04547−0,84 %
ma 28.3.21,98410,04549−0,03 %
ti 29.3.22,15610,04513+0,78 %
ke 30.3.22,15570,04514±0,00 %
to 31.3.22,09030,04527−0,30 %
Huhtikuu
pe 1.4.21,90870,04564−0,82 %
ma 4.4.21,82000,04583−0,40 %
ti 5.4.21,74740,04598−0,33 %
ke 6.4.21,87590,04571+0,59 %
to 7.4.21,98060,04549+0,48 %
pe 8.4.21,87290,04572−0,49 %
ma 11.4.21,86530,04573−0,03 %
ti 12.4.21,56160,04638−1,39 %
ke 13.4.21,41700,04669−0,67 %
to 14.4.21,59410,04631+0,83 %
ti 19.4.21,47250,04657−0,56 %
ke 20.4.21,63920,04621+0,78 %
to 21.4.21,88360,04570+1,13 %
pe 22.4.22,00340,04545+0,55 %
ma 25.4.21,89890,04566−0,47 %
ti 26.4.21,65380,04618−1,12 %
ke 27.4.21,62590,04624−0,13 %
to 28.4.21,45310,04661−0,80 %
pe 29.4.21,41810,04669−0,16 %
Toukokuu
ma 2.5.21,47580,04656+0,27 %
ti 3.5.21,50250,04651+0,12 %
ke 4.5.21,29470,04696−0,97 %
to 5.5.21,20690,04715−0,41 %
pe 6.5.21,35550,04683+0,70 %
ma 9.5.21,43410,04665+0,37 %
ti 10.5.21,47160,04657+0,17 %
ke 11.5.21,38700,04676−0,39 %
to 12.5.21,25310,04705−0,63 %
pe 13.5.20,98800,04765−1,25 %
ma 16.5.20,93240,04777−0,26 %
ti 17.5.21,02730,04756+0,45 %
ke 18.5.20,92040,04780−0,51 %
to 19.5.21,00430,04761+0,40 %
pe 20.5.21,03140,04755+0,13 %
ma 23.5.21,12730,04733+0,46 %
ti 24.5.21,24560,04707+0,56 %
ke 25.5.21,22130,04712−0,11 %
to 26.5.21,19350,04718−0,13 %
pe 27.5.21,13600,04731−0,27 %
ma 30.5.20,89940,04785−1,12 %
ti 31.5.20,98700,04765+0,42 %
Kesäkuu
ke 1.6.21,06780,04747+0,39 %
to 2.6.20,98310,04766−0,40 %
pe 3.6.20,98500,04765+0,01 %
ma 6.6.20,90780,04783−0,37 %
ti 7.6.20,84350,04798−0,31 %
ke 8.6.21,04580,04752+0,97 %
to 9.6.21,02480,04756−0,10 %
pe 10.6.20,82850,04801−0,93 %
ma 13.6.21,21020,04715+1,83 %
ti 14.6.21,48320,04655+1,29 %
ke 15.6.21,47630,04656−0,03 %
to 16.6.21,41150,04670−0,30 %
pe 17.6.21,44740,04663+0,17 %
ma 20.6.21,30160,04694−0,68 %
ti 21.6.21,24850,04706−0,25 %
ke 22.6.21,14910,04728−0,47 %
to 23.6.21,09240,04741−0,27 %
pe 24.6.20,99010,04764−0,49 %
ma 27.6.21,04100,04753+0,24 %
ti 28.6.21,08800,04742+0,22 %
ke 29.6.21,13750,04731+0,23 %
to 30.6.20,96410,04770−0,82 %
Heinäkuu
pe 1.7.21,11500,04736+0,72 %
ma 4.7.21,19720,04718+0,39 %
ti 5.7.21,01710,04758−0,85 %
ke 6.7.21,01940,04758+0,01 %
to 7.7.20,96750,04769−0,25 %
pe 8.7.20,84770,04797−0,57 %
ma 11.7.20,78450,04811−0,30 %
ti 12.7.20,88830,04787+0,50 %
ke 13.7.20,90290,04784+0,07 %
to 14.7.20,95850,04771+0,27 %
pe 15.7.20,92090,04780−0,18 %
ma 18.7.20,70950,04829−1,01 %
ti 19.7.20,85520,04795+0,70 %
ke 20.7.20,89670,04785+0,20 %
to 21.7.20,94100,04775+0,21 %
pe 22.7.20,95950,04771+0,09 %
ma 25.7.20,93760,04776−0,10 %
ti 26.7.20,78450,04811−0,73 %
ke 27.7.20,75300,04819−0,15 %
to 28.7.20,67600,04837−0,37 %
pe 29.7.20,67450,04837−0,01 %
Elokuu
ma 1.8.20,76350,04816+0,43 %
ti 2.8.20,95200,04773+0,91 %
ke 3.8.21,07880,04744+0,61 %
to 4.8.20,75600,04818−1,53 %
pe 5.8.20,83670,04799+0,39 %
ma 8.8.20,68100,04835−0,75 %
ti 9.8.20,71450,04828+0,16 %
ke 10.8.20,71300,04828−0,01 %
to 11.8.20,63980,04845−0,35 %
pe 12.8.20,49250,04880−0,71 %
ma 15.8.20,39140,04904−0,49 %
ti 16.8.20,15950,04960−1,14 %
ke 17.8.20,38250,04906+1,11 %
to 18.8.20,31300,04923−0,34 %
pe 19.8.20,32730,04919+0,07 %
ma 22.8.20,15830,04961−0,83 %
ti 23.8.19,91520,05021−1,21 %
ke 24.8.19,77810,05056−0,69 %
to 25.8.19,81320,05047+0,18 %
pe 26.8.19,92400,05019+0,56 %
ma 29.8.19,98760,05003+0,32 %
ti 30.8.20,00770,04998+0,10 %
ke 31.8.20,20440,04949+0,98 %
Syyskuu
to 1.9.20,19540,04952−0,04 %
pe 2.9.20,10240,04975−0,46 %
ma 5.9.19,81920,05046−1,41 %
ti 6.9.19,85450,05037+0,18 %
ke 7.9.19,92250,05019+0,34 %
to 8.9.20,01300,04997+0,45 %
pe 9.9.19,99100,05002−0,11 %
ma 12.9.20,10250,04975+0,56 %
ti 13.9.20,16150,04960+0,29 %
ke 14.9.20,02800,04993−0,66 %
to 15.9.20,00210,04999−0,13 %
pe 16.9.20,00280,04999±0,00 %
ma 19.9.20,11300,04972+0,55 %
ti 20.9.19,96670,05008−0,73 %
ke 21.9.19,78470,05054−0,91 %
to 22.9.19,61290,05099−0,87 %
pe 23.9.19,57080,05110−0,21 %
ma 26.9.19,60660,05100+0,18 %
ti 27.9.19,58320,05106−0,12 %
ke 28.9.19,52940,05120−0,27 %
to 29.9.19,57790,05108+0,25 %
pe 30.9.19,63930,05092+0,31 %
Lokakuu
ma 3.10.19,60400,05101−0,18 %
ti 4.10.19,77700,05056+0,88 %
ke 5.10.19,86250,05035+0,43 %
to 6.10.19,81700,05046−0,23 %
pe 7.10.19,64300,05091−0,88 %
ma 10.10.19,35880,05166−1,45 %
ti 11.10.19,41150,05152+0,27 %
ke 12.10.19,45220,05141+0,21 %
to 13.10.19,44420,05143−0,04 %
pe 14.10.19,50320,05127+0,30 %
ma 17.10.19,50000,05128−0,02 %
ti 18.10.19,66400,05085+0,84 %
ke 19.10.19,68450,05080+0,10 %
to 20.10.19,70050,05076+0,08 %
pe 21.10.19,55210,05115−0,75 %
ma 24.10.19,65140,05089+0,51 %
ti 25.10.19,63530,05093−0,08 %
ke 26.10.19,85010,05038+1,09 %
to 27.10.20,01500,04996+0,83 %
pe 28.10.19,77180,05058−1,22 %
ma 31.10.19,71220,05073−0,30 %
Marraskuu
ti 1.11.19,59840,05102−0,58 %
ke 2.11.19,49210,05130−0,54 %
to 3.11.19,23630,05199−1,31 %
pe 4.11.19,26110,05192+0,13 %
ma 7.11.19,43950,05144+0,93 %
ti 8.11.19,44950,05142+0,05 %
ke 9.11.19,65540,05088+1,06 %
to 10.11.19,45620,05140−1,01 %
pe 11.11.20,02390,04994+2,92 %
ma 14.11.20,09850,04975+0,37 %
ti 15.11.20,07950,04980−0,09 %
ke 16.11.20,12270,04970+0,22 %
to 17.11.20,06200,04985−0,30 %
pe 18.11.20,16200,04960+0,50 %
ma 21.11.19,93570,05016−1,12 %
ti 22.11.20,09510,04976+0,80 %
ke 23.11.20,00100,05000−0,47 %
to 24.11.20,15010,04963+0,75 %
pe 25.11.20,10690,04973−0,21 %
ma 28.11.20,22000,04946+0,56 %
ti 29.11.19,80750,05049−2,04 %
ke 30.11.20,01110,04997+1,03 %
Joulukuu
to 1.12.20,14720,04963+0,68 %
pe 2.12.20,18700,04954+0,20 %
ma 5.12.20,72950,04824+2,69 %
ti 6.12.20,68840,04834−0,20 %
ke 7.12.20,75340,04818+0,31 %
to 8.12.20,69890,04831−0,26 %
pe 9.12.20,84900,04796+0,73 %
ma 12.12.20,90470,04784+0,27 %
ti 13.12.20,94350,04775+0,19 %
ke 14.12.20,86350,04793−0,38 %
to 15.12.20,94310,04775+0,38 %
pe 16.12.21,06340,04748+0,57 %
ma 19.12.20,97430,04768−0,42 %
ti 20.12.20,93550,04777−0,18 %
ke 21.12.20,99190,04764+0,27 %
to 22.12.20,84850,04797−0,68 %
pe 23.12.20,71150,04828−0,66 %
ti 27.12.20,55150,04866−0,77 %
ke 28.12.20,68560,04834+0,65 %
to 29.12.20,65100,04842−0,17 %
pe 30.12.20,85600,04795+0,99 %

Lataa CSV-tiedostona 257 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Meksikon peson kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026