N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/MXN · Meksikon peso · vuosi 2008 Meksikon peson kurssi 2008

Euro vahvistui Meksikon pesoa vastaan 19,66 % vuonna 2008

Vuonna 2008 EKP julkaisi Meksikon peson viitekurssin 256 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 16,2911 Meksikon pesoa. Kurssi oli korkeimmillaan 19,3143 30.12.2008 ja matalimmillaan 14,7939 8.9.2008. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2008 oli 19,2333.

Keskikurssi 2008
16,2911
Muutos vuoden aikana
▲ +19,66 %
Ylin
19,3143 30.12.2008
Alin
14,7939 8.9.2008

Kurssikehitys

EUR/MXN vuonna 2008

256 julkaisua 2.1.2008–31.12.2008.

Näin monta Meksikon pesoa eurolla sai vuonna 2008

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2008

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/MXN: kuukausien keskikurssit 2008
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu16,063915,886816,285416,108722
Helmikuu15,878615,630516,236316,236321
Maaliskuu16,667816,258317,019816,898319
Huhtikuu16,560816,313416,787716,359722
Toukokuu16,240216,010516,389016,010521
Kesäkuu16,061715,879516,383816,229821
Heinäkuu16,111915,637516,516415,637523
Elokuu15,126914,862415,606715,110021
Syyskuu15,280514,793915,917215,712622
Lokakuu16,817715,366718,467416,169523
Marraskuu16,673516,153217,642816,929520
Joulukuu18,076417,161019,314319,233321
Koko vuosi16,291114,793919,314319,2333256

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2008

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 256 päivää
EUR/MXN: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2008
Päivä1 EUR = MXN1 MXN = EURMuutos
Tammikuu
ke 2.1.16,01430,06244−0,37 %
to 3.1.16,11230,06206+0,61 %
pe 4.1.16,01710,06243−0,59 %
ma 7.1.16,08630,06216+0,43 %
ti 8.1.15,99020,06254−0,60 %
ke 9.1.16,04160,06234+0,32 %
to 10.1.16,05560,06228+0,09 %
pe 11.1.16,19340,06175+0,86 %
ma 14.1.16,28540,06140+0,57 %
ti 15.1.16,24210,06157−0,27 %
ke 16.1.16,20390,06171−0,24 %
to 17.1.16,08080,06219−0,76 %
pe 18.1.16,02690,06240−0,34 %
ma 21.1.15,88680,06295−0,87 %
ti 22.1.15,91880,06282+0,20 %
ke 23.1.15,96510,06264+0,29 %
to 24.1.15,99730,06251+0,20 %
pe 25.1.16,00350,06249+0,04 %
ma 28.1.16,07630,06220+0,45 %
ti 29.1.16,04130,06234−0,22 %
ke 30.1.16,05770,06228+0,10 %
to 31.1.16,10870,06208+0,32 %
Helmikuu
pe 1.2.16,08310,06218−0,16 %
ma 4.2.16,00330,06249−0,50 %
ti 5.2.15,86690,06302−0,85 %
ke 6.2.15,83830,06314−0,18 %
to 7.2.15,78420,06335−0,34 %
pe 8.2.15,64720,06391−0,87 %
ma 11.2.15,64280,06393−0,03 %
ti 12.2.15,63050,06398−0,08 %
ke 13.2.15,69530,06371+0,41 %
to 14.2.15,70100,06369+0,04 %
pe 15.2.15,79000,06333+0,57 %
ma 18.2.15,72490,06359−0,41 %
ti 19.2.15,82870,06318+0,66 %
ke 20.2.15,80630,06327−0,14 %
to 21.2.15,87290,06300+0,42 %
pe 22.2.16,01950,06242+0,92 %
ma 25.2.15,94830,06270−0,44 %
ti 26.2.16,00960,06246+0,38 %
ke 27.2.16,15250,06191+0,89 %
to 28.2.16,16860,06185+0,10 %
pe 29.2.16,23630,06159+0,42 %
Maaliskuu
ma 3.3.16,29150,06138+0,34 %
ti 4.3.16,25830,06151−0,20 %
ke 5.3.16,26880,06147+0,06 %
to 6.3.16,41370,06092+0,89 %
pe 7.3.16,71590,05982+1,84 %
ma 10.3.16,60940,06021−0,64 %
ti 11.3.16,59860,06025−0,07 %
ke 12.3.16,69660,05989+0,59 %
to 13.3.16,80370,05951+0,64 %
pe 14.3.16,70010,05988−0,62 %
ma 17.3.17,01980,05876+1,91 %
ti 18.3.16,92620,05908−0,55 %
ke 19.3.16,73790,05974−1,11 %
to 20.3.16,53730,06047−1,20 %
ti 25.3.16,64640,06007+0,66 %
ke 26.3.16,78460,05958+0,83 %
to 27.3.16,87600,05926+0,54 %
pe 28.3.16,90500,05915+0,17 %
ma 31.3.16,89830,05918−0,04 %
Huhtikuu
ti 1.4.16,65130,06006−1,46 %
ke 2.4.16,49960,06061−0,91 %
to 3.4.16,41100,06093−0,54 %
pe 4.4.16,57570,06033+1,00 %
ma 7.4.16,54040,06046−0,21 %
ti 8.4.16,56270,06038+0,13 %
ke 9.4.16,60350,06023+0,25 %
to 10.4.16,78770,05957+1,11 %
pe 11.4.16,69830,05989−0,53 %
ma 14.4.16,72120,05980+0,14 %
ti 15.4.16,55450,06041−1,00 %
ke 16.4.16,64170,06009+0,53 %
to 17.4.16,62670,06014−0,09 %
pe 18.4.16,48140,06067−0,87 %
ma 21.4.16,65700,06003+1,07 %
ti 22.4.16,76910,05963+0,67 %
ke 23.4.16,69380,05990−0,45 %
to 24.4.16,52040,06053−1,04 %
pe 25.4.16,31340,06130−1,25 %
ma 28.4.16,32270,06126+0,06 %
ti 29.4.16,34640,06118+0,15 %
ke 30.4.16,35970,06113+0,08 %
Toukokuu
pe 2.5.16,20850,06170−0,92 %
ma 5.5.16,18580,06178−0,14 %
ti 6.5.16,27100,06146+0,53 %
ke 7.5.16,23540,06159−0,22 %
to 8.5.16,20340,06172−0,20 %
pe 9.5.16,33990,06120+0,84 %
ma 12.5.16,27630,06144−0,39 %
ti 13.5.16,21910,06166−0,35 %
ke 14.5.16,21710,06166−0,01 %
to 15.5.16,21210,06168−0,03 %
pe 16.5.16,17730,06182−0,21 %
ma 19.5.16,19230,06176+0,09 %
ti 20.5.16,24270,06157+0,31 %
ke 21.5.16,34220,06119+0,61 %
to 22.5.16,36940,06109+0,17 %
pe 23.5.16,33470,06122−0,21 %
ma 26.5.16,36310,06111+0,17 %
ti 27.5.16,38900,06102+0,16 %
ke 28.5.16,22060,06165−1,03 %
to 29.5.16,03460,06237−1,15 %
pe 30.5.16,01050,06246−0,15 %
Kesäkuu
ma 2.6.16,05730,06228+0,29 %
ti 3.6.16,06860,06223+0,07 %
ke 4.6.15,96090,06265−0,67 %
to 5.6.15,87950,06297−0,51 %
pe 6.6.16,04400,06233+1,04 %
ma 9.6.16,38380,06104+2,12 %
ti 10.6.16,10040,06211−1,73 %
ke 11.6.16,15810,06189+0,36 %
to 12.6.16,04520,06232−0,70 %
pe 13.6.15,92340,06280−0,76 %
ma 16.6.15,98620,06255+0,39 %
ti 17.6.15,94150,06273−0,28 %
ke 18.6.15,94620,06271+0,03 %
to 19.6.15,97480,06260+0,18 %
pe 20.6.16,09980,06211+0,78 %
ma 23.6.15,93460,06276−1,03 %
ti 24.6.16,10960,06207+1,10 %
ke 25.6.16,04900,06231−0,38 %
to 26.6.16,17150,06184+0,76 %
pe 27.6.16,23230,06161+0,38 %
ma 30.6.16,22980,06162−0,02 %
Heinäkuu
ti 1.7.16,31770,06128+0,54 %
ke 2.7.16,39000,06101+0,44 %
to 3.7.16,51640,06055+0,77 %
pe 4.7.16,23420,06160−1,71 %
ma 7.7.16,15650,06189−0,48 %
ti 8.7.16,21490,06167+0,36 %
ke 9.7.16,18090,06180−0,21 %
to 10.7.16,18470,06179+0,02 %
pe 11.7.16,33860,06120+0,95 %
ma 14.7.16,30020,06135−0,24 %
ti 15.7.16,51370,06056+1,31 %
ke 16.7.16,35270,06115−0,97 %
to 17.7.16,20010,06173−0,93 %
pe 18.7.16,14690,06193−0,33 %
ma 21.7.16,12200,06203−0,15 %
ti 22.7.16,13390,06198+0,07 %
ke 23.7.15,81700,06322−1,96 %
to 24.7.15,71230,06364−0,66 %
pe 25.7.15,75250,06348+0,26 %
ma 28.7.15,88460,06295+0,84 %
ti 29.7.15,79530,06331−0,56 %
ke 30.7.15,67080,06381−0,79 %
to 31.7.15,63750,06395−0,21 %
Elokuu
pe 1.8.15,60670,06408−0,20 %
ma 4.8.15,47200,06463−0,86 %
ti 5.8.15,33310,06522−0,90 %
ke 6.8.15,34640,06516+0,09 %
to 7.8.15,38280,06501+0,24 %
pe 8.8.15,26240,06552−0,78 %
ma 11.8.15,22220,06569−0,26 %
ti 12.8.15,12880,06610−0,61 %
ke 13.8.15,15560,06598+0,18 %
to 14.8.15,12610,06611−0,19 %
pe 15.8.15,00240,06666−0,82 %
ma 18.8.14,94370,06692−0,39 %
ti 19.8.14,96980,06680+0,17 %
ke 20.8.14,90570,06709−0,43 %
to 21.8.14,99180,06670+0,58 %
pe 22.8.14,95760,06686−0,23 %
ma 25.8.14,93760,06695−0,13 %
ti 26.8.14,86240,06728−0,50 %
ke 27.8.14,96340,06683+0,68 %
to 28.8.14,98440,06674+0,14 %
pe 29.8.15,11000,06618+0,84 %
Syyskuu
ma 1.9.15,06330,06639−0,31 %
ti 2.9.15,05020,06644−0,09 %
ke 3.9.15,02020,06658−0,20 %
to 4.9.15,09360,06625+0,49 %
pe 5.9.15,02770,06654−0,44 %
ma 8.9.14,79390,06760−1,56 %
ti 9.9.14,81940,06748+0,17 %
ke 10.9.14,92550,06700+0,72 %
to 11.9.14,86900,06725−0,38 %
pe 12.9.14,93150,06697+0,42 %
ma 15.9.15,20520,06577+1,83 %
ti 16.9.15,33990,06519+0,89 %
ke 17.9.15,21820,06571−0,79 %
to 18.9.15,62590,06400+2,68 %
pe 19.9.15,20100,06579−2,72 %
ma 22.9.15,41980,06485+1,44 %
ti 23.9.15,71810,06362+1,93 %
ke 24.9.15,81080,06325+0,59 %
to 25.9.15,91720,06283+0,67 %
pe 26.9.15,84780,06310−0,44 %
ma 29.9.15,56030,06427−1,81 %
ti 30.9.15,71260,06364+0,98 %
Lokakuu
ke 1.10.15,39760,06495−2,00 %
to 2.10.15,36670,06508−0,20 %
pe 3.10.15,59780,06411+1,50 %
ma 6.10.15,44900,06473−0,95 %
ti 7.10.16,20840,06170+4,92 %
ke 8.10.17,53450,05703+8,18 %
to 9.10.16,63050,06013−5,16 %
pe 10.10.18,46740,05415+11,05 %
ma 13.10.17,24070,05800−6,64 %
ti 14.10.16,34010,06120−5,22 %
ke 15.10.16,93590,05905+3,65 %
to 16.10.18,23450,05484+7,67 %
pe 17.10.17,29790,05781−5,14 %
ma 20.10.17,16930,05824−0,74 %
ti 21.10.17,40290,05746+1,36 %
ke 22.10.17,44080,05734+0,22 %
to 23.10.18,19020,05497+4,30 %
pe 24.10.17,44550,05732−4,09 %
ma 27.10.16,42850,06087−5,83 %
ti 28.10.16,54680,06043+0,72 %
ke 29.10.16,61380,06019+0,40 %
to 30.10.16,69780,05989+0,51 %
pe 31.10.16,16950,06184−3,16 %
Marraskuu
ma 3.11.16,37370,06107+1,26 %
ti 4.11.16,15320,06191−1,35 %
ke 5.11.16,19050,06176+0,23 %
to 6.11.16,33280,06123+0,88 %
pe 7.11.16,55730,06040+1,37 %
ma 10.11.16,30070,06135−1,55 %
ti 11.11.16,43090,06086+0,80 %
ke 12.11.16,35170,06116−0,48 %
to 13.11.16,21360,06168−0,84 %
pe 14.11.16,43950,06083+1,39 %
ma 17.11.16,54660,06044+0,65 %
ti 18.11.16,67670,05996+0,79 %
ke 19.11.16,67680,05996±0,00 %
to 20.11.16,90030,05917+1,34 %
pe 21.11.17,64280,05668+4,39 %
ma 24.11.17,25630,05795−2,19 %
ti 25.11.17,19980,05814−0,33 %
ke 26.11.17,29410,05782+0,55 %
to 27.11.17,00220,05882−1,69 %
pe 28.11.16,92950,05907−0,43 %
Joulukuu
ma 1.12.17,26040,05794+1,95 %
ti 2.12.17,21710,05808−0,25 %
ke 3.12.17,16100,05827−0,33 %
to 4.12.17,23260,05803+0,42 %
pe 5.12.17,30990,05777+0,45 %
ma 8.12.17,32090,05773+0,06 %
ti 9.12.17,29280,05783−0,16 %
ke 10.12.17,46810,05725+1,01 %
to 11.12.17,56150,05694+0,53 %
pe 12.12.17,87230,05595+1,77 %
ma 15.12.18,43440,05425+3,15 %
ti 16.12.18,26590,05475−0,91 %
ke 17.12.18,44540,05421+0,98 %
to 18.12.19,24930,05195+4,36 %
pe 19.12.18,32410,05457−4,81 %
ma 22.12.18,34260,05452+0,10 %
ti 23.12.18,43000,05426+0,48 %
ke 24.12.18,68270,05353+1,37 %
ma 29.12.19,18600,05212+2,69 %
ti 30.12.19,31430,05178+0,67 %
ke 31.12.19,23330,05199−0,42 %

Lataa CSV-tiedostona 256 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Meksikon peson kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026