N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/ISK · Islannin kruunu · vuosi 2004 Islannin kruunun kurssi 2004

Euro heikkeni Islannin kruunua vastaan 6,55 % vuonna 2004

Vuonna 2004 EKP julkaisi Islannin kruunun viitekurssin 259 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 87,1401 Islannin kruunua. Kurssi oli korkeimmillaan 89,3600 2.1.2004 ja matalimmillaan 82,2000 8.12.2004. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2004 oli 83,6000.

Keskikurssi 2004
87,1401
Muutos vuoden aikana
▼ −6,55 %
Ylin
89,3600 2.1.2004
Alin
82,2000 8.12.2004

Kurssikehitys

EUR/ISK vuonna 2004

259 julkaisua 2.1.2004–31.12.2004.

Näin monta Islannin kruunua eurolla sai vuonna 2004

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2004

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/ISK: kuukausien keskikurssit 2004
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu87,692486,130089,360086,130021
Helmikuu86,715086,250087,180086,780020
Maaliskuu87,232286,550088,460088,270023
Huhtikuu87,585087,100088,440088,160020
Toukokuu87,970587,220089,180087,220021
Kesäkuu87,547386,960088,330088,330022
Heinäkuu87,709586,360088,680086,360022
Elokuu87,083286,280087,620087,600022
Syyskuu87,647787,210088,120087,850022
Lokakuu87,580587,120088,220087,980021
Marraskuu87,149586,450087,870086,450022
Joulukuu83,992282,200086,220083,600023
Koko vuosi87,140182,200089,360083,6000259

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2004

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 259 päivää
EUR/ISK: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2004
Päivä1 EUR = ISK1 ISK = EURMuutos
Tammikuu
pe 2.1.89,36000,01119−0,11 %
ma 5.1.89,02000,01123−0,38 %
ti 6.1.88,90000,01125−0,13 %
ke 7.1.88,73000,01127−0,19 %
to 8.1.88,75000,01127+0,02 %
pe 9.1.88,87000,01125+0,14 %
ma 12.1.88,94000,01124+0,08 %
ti 13.1.88,96000,01124+0,02 %
ke 14.1.88,49000,01130−0,53 %
to 15.1.88,23000,01133−0,29 %
pe 16.1.87,37000,01145−0,97 %
ma 19.1.86,19000,01160−1,35 %
ti 20.1.86,58000,01155+0,45 %
ke 21.1.86,95000,01150+0,43 %
to 22.1.86,84000,01152−0,13 %
pe 23.1.86,38000,01158−0,53 %
ma 26.1.86,57000,01155+0,22 %
ti 27.1.86,72000,01153+0,17 %
ke 28.1.86,78000,01152+0,07 %
to 29.1.86,78000,01152±0,00 %
pe 30.1.86,13000,01161−0,75 %
Helmikuu
ma 2.2.86,42000,01157+0,34 %
ti 3.2.86,67000,01154+0,29 %
ke 4.2.86,45000,01157−0,25 %
to 5.2.86,25000,01159−0,23 %
pe 6.2.86,25000,01159±0,00 %
ma 9.2.86,75000,01153+0,58 %
ti 10.2.87,05000,01149+0,35 %
ke 11.2.86,87000,01151−0,21 %
to 12.2.86,89000,01151+0,02 %
pe 13.2.86,84000,01152−0,06 %
ma 16.2.86,95000,01150+0,13 %
ti 17.2.86,75000,01153−0,23 %
ke 18.2.86,62000,01154−0,15 %
to 19.2.86,56000,01155−0,07 %
pe 20.2.86,71000,01153+0,17 %
ma 23.2.86,71000,01153±0,00 %
ti 24.2.86,75000,01153+0,05 %
ke 25.2.87,18000,01147+0,50 %
to 26.2.86,85000,01151−0,38 %
pe 27.2.86,78000,01152−0,08 %
Maaliskuu
ma 1.3.86,80000,01152+0,02 %
ti 2.3.87,24000,01146+0,51 %
ke 3.3.86,89000,01151−0,40 %
to 4.3.86,88000,01151−0,01 %
pe 5.3.87,21000,01147+0,38 %
ma 8.3.87,05000,01149−0,18 %
ti 9.3.86,62000,01154−0,49 %
ke 10.3.86,56000,01155−0,07 %
to 11.3.86,55000,01155−0,01 %
pe 12.3.86,72000,01153+0,20 %
ma 15.3.86,60000,01155−0,14 %
ti 16.3.86,60000,01155±0,00 %
ke 17.3.86,69000,01154+0,10 %
to 18.3.86,97000,01150+0,32 %
pe 19.3.87,24000,01146+0,31 %
ma 22.3.87,60000,01142+0,41 %
ti 23.3.88,46000,01130+0,98 %
ke 24.3.87,99000,01136−0,53 %
to 25.3.87,52000,01143−0,53 %
pe 26.3.87,51000,01143−0,01 %
ma 29.3.87,92000,01137+0,47 %
ti 30.3.88,45000,01131+0,60 %
ke 31.3.88,27000,01133−0,20 %
Huhtikuu
to 1.4.88,44000,01131+0,19 %
pe 2.4.88,11000,01135−0,37 %
ma 5.4.87,56000,01142−0,62 %
ti 6.4.87,61000,01141+0,06 %
ke 7.4.87,53000,01142−0,09 %
to 8.4.87,50000,01143−0,03 %
ti 13.4.87,18000,01147−0,37 %
ke 14.4.87,58000,01142+0,46 %
to 15.4.87,75000,01140+0,19 %
pe 16.4.87,30000,01145−0,51 %
ma 19.4.87,56000,01142+0,30 %
ti 20.4.87,10000,01148−0,53 %
ke 21.4.87,21000,01147+0,13 %
to 22.4.87,38000,01144+0,19 %
pe 23.4.87,41000,01144+0,03 %
ma 26.4.87,30000,01145−0,13 %
ti 27.4.87,32000,01145+0,02 %
ke 28.4.87,71000,01140+0,45 %
to 29.4.87,99000,01136+0,32 %
pe 30.4.88,16000,01134+0,19 %
Toukokuu
ma 3.5.88,11000,01135−0,06 %
ti 4.5.88,36000,01132+0,28 %
ke 5.5.89,18000,01121+0,93 %
to 6.5.88,97000,01124−0,24 %
pe 7.5.88,26000,01133−0,80 %
ma 10.5.87,96000,01137−0,34 %
ti 11.5.87,97000,01137+0,01 %
ke 12.5.88,03000,01136+0,07 %
to 13.5.87,90000,01138−0,15 %
pe 14.5.87,69000,01140−0,24 %
ma 17.5.88,12000,01135+0,49 %
ti 18.5.88,05000,01136−0,08 %
ke 19.5.88,04000,01136−0,01 %
to 20.5.87,87000,01138−0,19 %
pe 21.5.87,97000,01137+0,11 %
ma 24.5.87,44000,01144−0,60 %
ti 25.5.87,69000,01140+0,29 %
ke 26.5.87,55000,01142−0,16 %
to 27.5.87,28000,01146−0,31 %
pe 28.5.87,72000,01140+0,50 %
ma 31.5.87,22000,01147−0,57 %
Kesäkuu
ti 1.6.87,45000,01144+0,26 %
ke 2.6.87,64000,01141+0,22 %
to 3.6.87,62000,01141−0,02 %
pe 4.6.87,31000,01145−0,35 %
ma 7.6.87,33000,01145+0,02 %
ti 8.6.87,36000,01145+0,03 %
ke 9.6.87,12000,01148−0,27 %
to 10.6.87,12000,01148±0,00 %
pe 11.6.86,96000,01150−0,18 %
ma 14.6.87,10000,01148+0,16 %
ti 15.6.87,24000,01146+0,16 %
ke 16.6.87,28000,01146+0,05 %
to 17.6.87,21000,01147−0,08 %
pe 18.6.87,26000,01146+0,06 %
ma 21.6.87,77000,01139+0,58 %
ti 22.6.87,91000,01138+0,16 %
ke 23.6.87,80000,01139−0,13 %
to 24.6.88,02000,01136+0,25 %
pe 25.6.88,04000,01136+0,02 %
ma 28.6.88,10000,01135+0,07 %
ti 29.6.88,07000,01135−0,03 %
ke 30.6.88,33000,01132+0,30 %
Heinäkuu
to 1.7.88,43000,01131+0,11 %
pe 2.7.88,30000,01133−0,15 %
ma 5.7.88,68000,01128+0,43 %
ti 6.7.88,47000,01130−0,24 %
ke 7.7.88,50000,01130+0,03 %
to 8.7.88,16000,01134−0,38 %
pe 9.7.87,91000,01138−0,28 %
ma 12.7.88,27000,01133+0,41 %
ti 13.7.88,22000,01134−0,06 %
ke 14.7.88,09000,01135−0,15 %
to 15.7.88,13000,01135+0,05 %
pe 16.7.88,03000,01136−0,11 %
ma 19.7.88,13000,01135+0,11 %
ti 20.7.88,02000,01136−0,12 %
ke 21.7.87,45000,01144−0,65 %
to 22.7.87,14000,01148−0,35 %
pe 23.7.86,83000,01152−0,36 %
ma 26.7.86,89000,01151+0,07 %
ti 27.7.86,73000,01153−0,18 %
ke 28.7.86,42000,01157−0,36 %
to 29.7.86,45000,01157+0,03 %
pe 30.7.86,36000,01158−0,10 %
Elokuu
ma 2.8.86,28000,01159−0,09 %
ti 3.8.86,30000,01159+0,02 %
ke 4.8.86,33000,01158+0,03 %
to 5.8.86,50000,01156+0,20 %
pe 6.8.86,63000,01154+0,15 %
ma 9.8.87,04000,01149+0,47 %
ti 10.8.87,38000,01144+0,39 %
ke 11.8.87,30000,01145−0,09 %
to 12.8.87,20000,01147−0,11 %
pe 13.8.86,62000,01154−0,67 %
ma 16.8.86,96000,01150+0,39 %
ti 17.8.87,42000,01144+0,53 %
ke 18.8.87,62000,01141+0,23 %
to 19.8.87,58000,01142−0,05 %
pe 20.8.87,62000,01141+0,05 %
ma 23.8.87,45000,01144−0,19 %
ti 24.8.87,08000,01148−0,42 %
ke 25.8.87,33000,01145+0,29 %
to 26.8.87,13000,01148−0,23 %
pe 27.8.87,22000,01147+0,10 %
ma 30.8.87,24000,01146+0,02 %
ti 31.8.87,60000,01142+0,41 %
Syyskuu
ke 1.9.87,85000,01138+0,29 %
to 2.9.88,06000,01136+0,24 %
pe 3.9.87,66000,01141−0,45 %
ma 6.9.87,74000,01140+0,09 %
ti 7.9.87,63000,01141−0,13 %
ke 8.9.87,41000,01144−0,25 %
to 9.9.87,99000,01136+0,66 %
pe 10.9.88,12000,01135+0,15 %
ma 13.9.87,66000,01141−0,52 %
ti 14.9.87,69000,01140+0,03 %
ke 15.9.87,74000,01140+0,06 %
to 16.9.87,48000,01143−0,30 %
pe 17.9.87,21000,01147−0,31 %
ma 20.9.87,23000,01146+0,02 %
ti 21.9.87,59000,01142+0,41 %
ke 22.9.87,52000,01143−0,08 %
to 23.9.87,73000,01140+0,24 %
pe 24.9.87,62000,01141−0,13 %
ma 27.9.87,29000,01146−0,38 %
ti 28.9.87,53000,01142+0,27 %
ke 29.9.87,65000,01141+0,14 %
to 30.9.87,85000,01138+0,23 %
Lokakuu
pe 1.10.87,87000,01138+0,02 %
ma 4.10.87,64000,01141−0,26 %
ti 5.10.87,78000,01139+0,16 %
ke 6.10.87,52000,01143−0,30 %
to 7.10.87,31000,01145−0,24 %
pe 8.10.87,48000,01143+0,19 %
ma 11.10.87,46000,01143−0,02 %
ti 12.10.87,25000,01146−0,24 %
ke 13.10.87,39000,01144+0,16 %
to 14.10.87,25000,01146−0,16 %
pe 15.10.87,42000,01144+0,19 %
ma 18.10.87,12000,01148−0,34 %
ti 19.10.87,40000,01144+0,32 %
ke 20.10.87,62000,01141+0,25 %
to 21.10.87,29000,01146−0,38 %
pe 22.10.87,16000,01147−0,15 %
ma 25.10.87,77000,01139+0,70 %
ti 26.10.88,14000,01135+0,42 %
ke 27.10.88,22000,01134+0,09 %
to 28.10.88,12000,01135−0,11 %
pe 29.10.87,98000,01137−0,16 %
Marraskuu
ma 1.11.87,87000,01138−0,13 %
ti 2.11.87,72000,01140−0,17 %
ke 3.11.87,79000,01139+0,08 %
to 4.11.87,58000,01142−0,24 %
pe 5.11.87,13000,01148−0,51 %
ma 8.11.87,24000,01146+0,13 %
ti 9.11.87,25000,01146+0,01 %
ke 10.11.87,57000,01142+0,37 %
to 11.11.87,64000,01141+0,08 %
pe 12.11.87,17000,01147−0,54 %
ma 15.11.86,79000,01152−0,44 %
ti 16.11.87,28000,01146+0,56 %
ke 17.11.86,83000,01152−0,52 %
to 18.11.86,74000,01153−0,10 %
pe 19.11.86,88000,01151+0,16 %
ma 22.11.87,04000,01149+0,18 %
ti 23.11.87,06000,01149+0,02 %
ke 24.11.87,06000,01149±0,00 %
to 25.11.87,04000,01149−0,02 %
pe 26.11.86,69000,01154−0,40 %
ma 29.11.86,47000,01156−0,25 %
ti 30.11.86,45000,01157−0,02 %
Joulukuu
ke 1.12.86,22000,01160−0,27 %
to 2.12.85,37000,01171−0,99 %
pe 3.12.83,65000,01195−2,01 %
ma 6.12.83,99000,01191+0,41 %
ti 7.12.83,38000,01199−0,73 %
ke 8.12.82,20000,01217−1,42 %
to 9.12.83,69000,01195+1,81 %
pe 10.12.83,62000,01196−0,08 %
ma 13.12.83,80000,01193+0,22 %
ti 14.12.84,11000,01189+0,37 %
ke 15.12.84,74000,01180+0,75 %
to 16.12.84,92000,01178+0,21 %
pe 17.12.84,09000,01189−0,98 %
ma 20.12.83,90000,01192−0,23 %
ti 21.12.83,75000,01194−0,18 %
ke 22.12.83,59000,01196−0,19 %
to 23.12.83,82000,01193+0,28 %
pe 24.12.83,79000,01193−0,04 %
ma 27.12.83,78000,01194−0,01 %
ti 28.12.84,00000,01190+0,26 %
ke 29.12.84,09000,01189+0,11 %
to 30.12.83,72000,01194−0,44 %
pe 31.12.83,60000,01196−0,14 %

Lataa CSV-tiedostona 259 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Islannin kruunun kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2018
  12. 2019
  13. 2020
  14. 2021
  15. 2022
  16. 2023
  17. 2024
  18. 2025
  19. 2026