N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/MYR · Malesian ringgit · vuosi 2021 Ringgitin kurssi 2021

Euro heikkeni ringgitiä vastaan 4,37 % vuonna 2021

Vuonna 2021 EKP julkaisi ringgitin viitekurssin 258 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 4,9015 ringgitiä. Kurssi oli korkeimmillaan 5,0809 25.5.2021 ja matalimmillaan 4,7152 19.11.2021. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2021 oli 4,7184.

Keskikurssi 2021
4,9015
Muutos vuoden aikana
▼ −4,37 %
Ylin
5,0809 25.5.2021
Alin
4,7152 19.11.2021

Kurssikehitys

EUR/MYR vuonna 2021

258 julkaisua 4.1.2021–31.12.2021.

Näin monta Malesian ringgitiä eurolla sai vuonna 2021

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2021

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/MYR: kuukausien keskikurssit 2021
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu4,91544,88834,95704,906020
Helmikuu4,89444,86814,93834,909620
Maaliskuu4,89074,86184,91634,861823
Huhtikuu4,93584,86934,97704,948220
Toukokuu5,01424,94315,08095,032321
Kesäkuu4,98084,92465,04464,933622
Heinäkuu4,96804,91935,03245,018022
Elokuu4,96604,90575,02184,919422
Syyskuu4,90544,84754,92844,847522
Lokakuu4,83074,80984,86194,822221
Marraskuu4,76954,71524,81354,775322
Joulukuu4,75994,71844,79644,718423
Koko vuosi4,90154,71525,08094,7184258

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2021

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 258 päivää
EUR/MYR: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2021
Päivä1 EUR = MYR1 MYR = EURMuutos
Tammikuu
ma 4.1.4,92640,2030−0,15 %
ti 5.1.4,92930,2029+0,06 %
ke 6.1.4,94820,2021+0,38 %
to 7.1.4,95700,2017+0,18 %
pe 8.1.4,93590,2026−0,43 %
ma 11.1.4,92840,2029−0,15 %
ti 12.1.4,93430,2027+0,12 %
ke 13.1.4,92050,2032−0,28 %
to 14.1.4,89320,2044−0,55 %
pe 15.1.4,89390,2043+0,01 %
ma 18.1.4,88830,2046−0,11 %
ti 19.1.4,91350,2035+0,52 %
ke 20.1.4,89490,2043−0,38 %
to 21.1.4,89970,2041+0,10 %
pe 22.1.4,91550,2034+0,32 %
ma 25.1.4,91490,2035−0,01 %
ti 26.1.4,91610,2034+0,02 %
ke 27.1.4,90070,2041−0,31 %
to 28.1.4,89140,2044−0,19 %
pe 29.1.4,90600,2038+0,30 %
Helmikuu
ma 1.2.4,88500,2047−0,43 %
ti 2.2.4,87120,2053−0,28 %
ke 3.2.4,86810,2054−0,06 %
to 4.2.4,86860,2054+0,01 %
pe 5.2.4,87770,2050+0,19 %
ma 8.2.4,88880,2045+0,23 %
ti 9.2.4,89970,2041+0,22 %
ke 10.2.4,90420,2039+0,09 %
to 11.2.4,91040,2036+0,13 %
pe 12.2.4,89470,2043−0,32 %
ma 15.2.4,89340,2044−0,03 %
ti 16.2.4,89360,2043±0,00 %
ke 17.2.4,87020,2053−0,48 %
to 18.2.4,88440,2047+0,29 %
pe 19.2.4,90480,2039+0,42 %
ma 22.2.4,90480,2039±0,00 %
ti 23.2.4,91000,2037+0,11 %
ke 24.2.4,91000,2037±0,00 %
to 25.2.4,93830,2025+0,58 %
pe 26.2.4,90960,2037−0,58 %
Maaliskuu
ma 1.3.4,88810,2046−0,44 %
ti 2.3.4,88040,2049−0,16 %
ke 3.3.4,88060,2049±0,00 %
to 4.3.4,88280,2048+0,05 %
pe 5.3.4,86350,2056−0,40 %
ma 8.3.4,87400,2052+0,22 %
ti 9.3.4,89740,2042+0,48 %
ke 10.3.4,90720,2038+0,20 %
to 11.3.4,91630,2034+0,19 %
pe 12.3.4,91400,2035−0,05 %
ma 15.3.4,90210,2040−0,24 %
ti 16.3.4,90640,2038+0,09 %
ke 17.3.4,90750,2038+0,02 %
to 18.3.4,89760,2042−0,20 %
pe 19.3.4,88420,2047−0,27 %
ma 22.3.4,90640,2038+0,45 %
ti 23.3.4,89880,2041−0,15 %
ke 24.3.4,88430,2047−0,30 %
to 25.3.4,89370,2043+0,19 %
pe 26.3.4,88540,2047−0,17 %
ma 29.3.4,88030,2049−0,10 %
ti 30.3.4,87370,2052−0,14 %
ke 31.3.4,86180,2057−0,24 %
Huhtikuu
to 1.4.4,86930,2054+0,15 %
ti 6.4.4,88010,2049+0,22 %
ke 7.4.4,90990,2037+0,61 %
to 8.4.4,91250,2036+0,05 %
pe 9.4.4,91570,2034+0,07 %
ma 12.4.4,91990,2033+0,09 %
ti 13.4.4,91900,2033−0,02 %
ke 14.4.4,93930,2025+0,41 %
to 15.4.4,93700,2026−0,05 %
pe 16.4.4,94660,2022+0,19 %
ma 19.4.4,96260,2015+0,32 %
ti 20.4.4,95960,2016−0,06 %
ke 21.4.4,94810,2021−0,23 %
to 22.4.4,95390,2019+0,12 %
pe 23.4.4,95850,2017+0,09 %
ma 26.4.4,95240,2019−0,12 %
ti 27.4.4,95310,2019+0,01 %
ke 28.4.4,95230,2019−0,02 %
to 29.4.4,97700,2009+0,50 %
pe 30.4.4,94820,2021−0,58 %
Toukokuu
ma 3.5.4,94320,2023−0,10 %
ti 4.5.4,95630,2018+0,27 %
ke 5.5.4,94310,2023−0,27 %
to 6.5.4,97110,2012+0,57 %
pe 7.5.4,95870,2017−0,25 %
ma 10.5.4,99840,2001+0,80 %
ti 11.5.5,01220,1995+0,28 %
ke 12.5.4,99930,2000−0,26 %
to 13.5.4,98350,2007−0,32 %
pe 14.5.5,00130,1999+0,36 %
ma 17.5.5,01600,1994+0,29 %
ti 18.5.5,04340,1983+0,55 %
ke 19.5.5,05330,1979+0,20 %
to 20.5.5,05940,1977+0,12 %
pe 21.5.5,04710,1981−0,24 %
ma 24.5.5,06310,1975+0,32 %
ti 25.5.5,08090,1968+0,35 %
ke 26.5.5,06590,1974−0,30 %
to 27.5.5,05000,1980−0,31 %
pe 28.5.5,01890,1992−0,62 %
ma 31.5.5,03230,1987+0,27 %
Kesäkuu
ti 1.6.5,04460,1982+0,24 %
ke 2.6.5,02670,1989−0,35 %
to 3.6.5,02410,1990−0,05 %
pe 4.6.5,00190,1999−0,44 %
ma 7.6.5,02050,1992+0,37 %
ti 8.6.5,01960,1992−0,02 %
ke 9.6.5,02130,1992+0,03 %
to 10.6.5,01630,1994−0,10 %
pe 11.6.4,98100,2008−0,70 %
ma 14.6.4,98410,2006+0,06 %
ti 15.6.4,98490,2006+0,02 %
ke 16.6.4,99210,2003+0,14 %
to 17.6.4,94190,2024−1,01 %
pe 18.6.4,92460,2031−0,35 %
ma 21.6.4,93180,2028+0,15 %
ti 22.6.4,94970,2020+0,36 %
ke 23.6.4,97340,2011+0,48 %
to 24.6.4,96540,2014−0,16 %
pe 25.6.4,96640,2014+0,02 %
ma 28.6.4,93790,2025−0,57 %
ti 29.6.4,93530,2026−0,05 %
ke 30.6.4,93360,2027−0,03 %
Heinäkuu
to 1.7.4,94260,2023+0,18 %
pe 2.7.4,92250,2031−0,41 %
ma 5.7.4,93150,2028+0,18 %
ti 6.7.4,91930,2033−0,25 %
ke 7.7.4,92410,2031+0,10 %
to 8.7.4,95010,2020+0,53 %
pe 9.7.4,96910,2012+0,38 %
ma 12.7.4,96780,2013−0,03 %
ti 13.7.4,96500,2014−0,06 %
ke 14.7.4,96160,2015−0,07 %
to 15.7.4,96270,2015+0,02 %
pe 16.7.4,96810,2013+0,11 %
ma 19.7.4,97170,2011+0,07 %
ti 20.7.4,97430,2010+0,05 %
ke 21.7.4,98250,2007+0,16 %
to 22.7.4,97260,2011−0,20 %
pe 23.7.4,97330,2011+0,01 %
ma 26.7.4,98770,2005+0,29 %
ti 27.7.4,99900,2000+0,23 %
ke 28.7.5,00030,2000+0,03 %
to 29.7.5,03240,1987+0,64 %
pe 30.7.5,01800,1993−0,29 %
Elokuu
ma 2.8.5,02180,1991+0,08 %
ti 3.8.5,01610,1994−0,11 %
ke 4.8.5,00770,1997−0,17 %
to 5.8.4,99770,2001−0,20 %
pe 6.8.4,98140,2007−0,33 %
ma 9.8.4,97310,2011−0,17 %
ti 10.8.4,95660,2018−0,33 %
ke 11.8.4,96840,2013+0,24 %
to 12.8.4,96910,2012+0,01 %
pe 13.8.4,98540,2006+0,33 %
ma 16.8.4,98840,2005+0,06 %
ti 17.8.4,98690,2005−0,03 %
ke 18.8.4,96820,2013−0,37 %
to 19.8.4,95730,2017−0,22 %
pe 20.8.4,94560,2022−0,24 %
ma 23.8.4,95200,2019+0,13 %
ti 24.8.4,95250,2019+0,01 %
ke 25.8.4,93500,2026−0,35 %
to 26.8.4,93630,2026+0,03 %
pe 27.8.4,92790,2029−0,17 %
ma 30.8.4,90570,2038−0,45 %
ti 31.8.4,91940,2033+0,28 %
Syyskuu
ke 1.9.4,90850,2037−0,22 %
to 2.9.4,92560,2030+0,35 %
pe 3.9.4,92270,2031−0,06 %
ma 6.9.4,92120,2032−0,03 %
ti 7.9.4,92840,2029+0,15 %
ke 8.9.4,91350,2035−0,30 %
to 9.9.4,91230,2036−0,02 %
pe 10.9.4,89980,2041−0,25 %
ma 13.9.4,88930,2045−0,21 %
ti 14.9.4,91700,2034+0,57 %
ke 15.9.4,91700,2034±0,00 %
to 16.9.4,89520,2043−0,44 %
pe 17.9.4,91400,2035+0,38 %
ma 20.9.4,90980,2037−0,09 %
ti 21.9.4,91180,2036+0,04 %
ke 22.9.4,91740,2034+0,11 %
to 23.9.4,89920,2041−0,37 %
pe 24.9.4,90850,2037+0,19 %
ma 27.9.4,89910,2041−0,19 %
ti 28.9.4,88430,2047−0,30 %
ke 29.9.4,87690,2050−0,15 %
to 30.9.4,84750,2063−0,60 %
Lokakuu
pe 1.10.4,84820,2063+0,01 %
ma 4.10.4,85690,2059+0,18 %
ti 5.10.4,84820,2063−0,18 %
ke 6.10.4,82970,2071−0,38 %
to 7.10.4,83700,2067+0,15 %
pe 8.10.4,83350,2069−0,07 %
ma 11.10.4,82640,2072−0,15 %
ti 12.10.4,81320,2078−0,27 %
ke 13.10.4,80980,2079−0,07 %
to 14.10.4,81950,2075+0,20 %
pe 15.10.4,82410,2073+0,10 %
ma 18.10.4,84060,2066+0,34 %
ti 19.10.4,86190,2057+0,44 %
ke 20.10.4,83690,2067−0,51 %
to 21.10.4,83870,2067+0,04 %
pe 22.10.4,82650,2072−0,25 %
ma 25.10.4,81700,2076−0,20 %
ti 26.10.4,81740,2076+0,01 %
ke 27.10.4,82630,2072+0,18 %
to 28.10.4,81110,2079−0,31 %
pe 29.10.4,82220,2074+0,23 %
Marraskuu
ma 1.11.4,80660,2080−0,32 %
ti 2.11.4,81350,2077+0,14 %
ke 3.11.4,80890,2079−0,10 %
to 4.11.4,80520,2081−0,08 %
pe 5.11.4,79190,2087−0,28 %
ma 8.11.4,81110,2079+0,40 %
ti 9.11.4,80390,2082−0,15 %
ke 10.11.4,80060,2083−0,07 %
to 11.11.4,77650,2094−0,50 %
pe 12.11.4,76920,2097−0,15 %
ma 15.11.4,76240,2100−0,14 %
ti 16.11.4,73590,2112−0,56 %
ke 17.11.4,72900,2115−0,15 %
to 18.11.4,74390,2108+0,32 %
pe 19.11.4,71520,2121−0,60 %
ma 22.11.4,72040,2118+0,11 %
ti 23.11.4,72770,2115+0,15 %
ke 24.11.4,71830,2119−0,20 %
to 25.11.4,74680,2107+0,60 %
pe 26.11.4,78630,2089+0,83 %
ma 29.11.4,77930,2092−0,15 %
ti 30.11.4,77530,2094−0,08 %
Joulukuu
ke 1.12.4,77450,2094−0,02 %
to 2.12.4,79640,2085+0,46 %
pe 3.12.4,77720,2093−0,40 %
ma 6.12.4,78170,2091+0,09 %
ti 7.12.4,76350,2099−0,38 %
ke 8.12.4,77330,2095+0,21 %
to 9.12.4,76930,2097−0,08 %
pe 10.12.4,74880,2106−0,43 %
ma 13.12.4,76780,2097+0,40 %
ti 14.12.4,78600,2089+0,38 %
ke 15.12.4,76380,2099−0,46 %
to 16.12.4,76850,2097+0,10 %
pe 17.12.4,78070,2092+0,26 %
ma 20.12.4,76450,2099−0,34 %
ti 21.12.4,75400,2103−0,22 %
ke 22.12.4,76170,2100+0,16 %
to 23.12.4,75020,2105−0,24 %
pe 24.12.4,74800,2106−0,05 %
ma 27.12.4,73180,2113−0,34 %
ti 28.12.4,73690,2111+0,11 %
ke 29.12.4,72690,2116−0,21 %
to 30.12.4,73360,2113+0,14 %
pe 31.12.4,71840,2119−0,32 %

Lataa CSV-tiedostona 258 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Ringgitin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026