N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/MYR · Malesian ringgit · vuosi 2019 Ringgitin kurssi 2019

Euro heikkeni ringgitiä vastaan 2,88 % vuonna 2019

Vuonna 2019 EKP julkaisi ringgitin viitekurssin 255 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 4,6374 ringgitiä. Kurssi oli korkeimmillaan 4,7265 10.1.2019 ja matalimmillaan 4,5592 30.9.2019. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2019 oli 4,5953.

Keskikurssi 2019
4,6374
Muutos vuoden aikana
▼ −2,88 %
Ylin
4,7265 10.1.2019
Alin
4,5592 30.9.2019

Kurssikehitys

EUR/MYR vuonna 2019

255 julkaisua 2.1.2019–31.12.2019.

Näin monta Malesian ringgitiä eurolla sai vuonna 2019

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2019

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/MYR: kuukausien keskikurssit 2019
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu4,70014,67654,72654,698822
Helmikuu4,62724,59284,68394,644620
Maaliskuu4,60904,57974,63744,583821
Huhtikuu4,62374,57154,67364,631420
Toukokuu4,66654,61874,68804,674722
Kesäkuu4,69684,67114,71714,708220
Heinäkuu4,62584,57334,69044,601523
Elokuu4,65994,57344,71044,641222
Syyskuu4,60564,55924,63854,559221
Lokakuu4,62834,57124,67094,660723
Marraskuu4,59374,56094,64004,588221
Joulukuu4,60934,58324,63244,595320
Koko vuosi4,63744,55924,72654,5953255

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2019

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 255 päivää
EUR/MYR: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2019
Päivä1 EUR = MYR1 MYR = EURMuutos
Tammikuu
ke 2.1.4,71950,2119−0,26 %
to 3.1.4,70200,2127−0,37 %
pe 4.1.4,71060,2123+0,18 %
ma 7.1.4,71250,2122+0,04 %
ti 8.1.4,70530,2125−0,15 %
ke 9.1.4,71320,2122+0,17 %
to 10.1.4,72650,2116+0,28 %
pe 11.1.4,71700,2120−0,20 %
ma 14.1.4,70490,2125−0,26 %
ti 15.1.4,67650,2138−0,60 %
ke 16.1.4,68030,2137+0,08 %
to 17.1.4,68770,2133+0,16 %
pe 18.1.4,70240,2127+0,31 %
ma 21.1.4,67930,2137−0,49 %
ti 22.1.4,69620,2129+0,36 %
ke 23.1.4,70310,2126+0,15 %
to 24.1.4,69860,2128−0,10 %
pe 25.1.4,68880,2133−0,21 %
ma 28.1.4,69380,2130+0,11 %
ti 29.1.4,69310,2131−0,01 %
ke 30.1.4,69250,2131−0,01 %
to 31.1.4,69880,2128+0,13 %
Helmikuu
pe 1.2.4,68390,2135−0,32 %
ma 4.2.4,68120,2136−0,06 %
ti 5.2.4,66280,2145−0,39 %
ke 6.2.4,65520,2148−0,16 %
to 7.2.4,62000,2165−0,76 %
pe 8.2.4,61730,2166−0,06 %
ma 11.2.4,60560,2171−0,25 %
ti 12.2.4,60580,2171±0,00 %
ke 13.2.4,59770,2175−0,18 %
to 14.2.4,59280,2177−0,11 %
pe 15.2.4,59970,2174+0,15 %
ma 18.2.4,62810,2161+0,62 %
ti 19.2.4,61540,2167−0,27 %
ke 20.2.4,61830,2165+0,06 %
to 21.2.4,63200,2159+0,30 %
pe 22.2.4,61740,2166−0,32 %
ma 25.2.4,61860,2165+0,03 %
ti 26.2.4,61570,2167−0,06 %
ke 27.2.4,63160,2159+0,34 %
to 28.2.4,64460,2153+0,28 %
Maaliskuu
pe 1.3.4,63740,2156−0,16 %
ma 4.3.4,62040,2164−0,37 %
ti 5.3.4,61520,2167−0,11 %
ke 6.3.4,62890,2160+0,30 %
to 7.3.4,60650,2171−0,48 %
pe 8.3.4,59160,2178−0,32 %
ma 11.3.4,59820,2175+0,14 %
ti 12.3.4,60470,2172+0,14 %
ke 13.3.4,62240,2163+0,38 %
to 14.3.4,61800,2165−0,10 %
pe 15.3.4,61710,2166−0,02 %
ma 18.3.4,62630,2162+0,20 %
ti 19.3.4,62320,2163−0,07 %
ke 20.3.4,61090,2169−0,27 %
to 21.3.4,60810,2170−0,06 %
pe 22.3.4,59370,2177−0,31 %
ma 25.3.4,60810,2170+0,31 %
ti 26.3.4,59710,2175−0,24 %
ke 27.3.4,59840,2175+0,03 %
to 28.3.4,57970,2184−0,41 %
pe 29.3.4,58380,2182+0,09 %
Huhtikuu
ma 1.4.4,58480,2181+0,02 %
ti 2.4.4,57150,2187−0,29 %
ke 3.4.4,59000,2179+0,40 %
to 4.4.4,57680,2185−0,29 %
pe 5.4.4,59850,2175+0,47 %
ma 8.4.4,61230,2168+0,30 %
ti 9.4.4,62200,2164+0,21 %
ke 10.4.4,63280,2159+0,23 %
to 11.4.4,63830,2156+0,12 %
pe 12.4.4,65800,2147+0,42 %
ma 15.4.4,65730,2147−0,02 %
ti 16.4.4,67360,2140+0,35 %
ke 17.4.4,67240,2140−0,03 %
to 18.4.4,66090,2146−0,25 %
ti 23.4.4,64310,2154−0,38 %
ke 24.4.4,62930,2160−0,30 %
to 25.4.4,60490,2172−0,53 %
pe 26.4.4,60790,2170+0,07 %
ma 29.4.4,60890,2170+0,02 %
ti 30.4.4,63140,2159+0,49 %
Toukokuu
to 2.5.4,63840,2156+0,15 %
pe 3.5.4,61870,2165−0,42 %
ma 6.5.4,64480,2153+0,57 %
ti 7.5.4,64010,2155−0,10 %
ke 8.5.4,64710,2152+0,15 %
to 9.5.4,64800,2151+0,02 %
pe 10.5.4,67810,2138+0,65 %
ma 13.5.4,68300,2135+0,10 %
ti 14.5.4,68180,2136−0,03 %
ke 15.5.4,67280,2140−0,19 %
to 16.5.4,66550,2143−0,16 %
pe 17.5.4,67210,2140+0,14 %
ma 20.5.4,67120,2141−0,02 %
ti 21.5.4,67200,2140+0,02 %
ke 22.5.4,67560,2139+0,08 %
to 23.5.4,67280,2140−0,06 %
pe 24.5.4,68570,2134+0,28 %
ma 27.5.4,68800,2133+0,05 %
ti 28.5.4,68780,2133±0,00 %
ke 29.5.4,67880,2137−0,19 %
to 30.5.4,66550,2143−0,28 %
pe 31.5.4,67470,2139+0,20 %
Kesäkuu
ma 3.6.4,67420,2139−0,01 %
ti 4.6.4,68860,2133+0,31 %
ke 5.6.4,67110,2141−0,37 %
to 6.6.4,68720,2133+0,34 %
pe 7.6.4,68830,2133+0,02 %
ma 10.6.4,70520,2125+0,36 %
ti 11.6.4,71230,2122+0,15 %
ke 12.6.4,70750,2124−0,10 %
to 13.6.4,70680,2125−0,01 %
pe 14.6.4,69810,2129−0,18 %
ma 17.6.4,69130,2132−0,14 %
ti 18.6.4,67780,2138−0,29 %
ke 19.6.4,67600,2139−0,04 %
to 20.6.4,69010,2132+0,30 %
pe 21.6.4,70020,2128+0,22 %
ma 24.6.4,71710,2120+0,36 %
ti 25.6.4,71190,2122−0,11 %
ke 26.6.4,71240,2122+0,01 %
to 27.6.4,71170,2122−0,01 %
pe 28.6.4,70820,2124−0,07 %
Heinäkuu
ma 1.7.4,69040,2132−0,38 %
ti 2.7.4,67690,2138−0,29 %
ke 3.7.4,67740,2138+0,01 %
to 4.7.4,66530,2143−0,26 %
pe 5.7.4,65660,2147−0,19 %
ma 8.7.4,64360,2154−0,28 %
ti 9.7.4,64100,2155−0,06 %
ke 10.7.4,64340,2154+0,05 %
to 11.7.4,64430,2153+0,02 %
pe 12.7.4,62840,2161−0,34 %
ma 15.7.4,62990,2160+0,03 %
ti 16.7.4,60690,2171−0,50 %
ke 17.7.4,61440,2167+0,16 %
to 18.7.4,61430,2167±0,00 %
pe 19.7.4,61070,2169−0,08 %
ma 22.7.4,61270,2168+0,04 %
ti 23.7.4,60160,2173−0,24 %
ke 24.7.4,58310,2182−0,40 %
to 25.7.4,57330,2187−0,21 %
pe 26.7.4,59040,2178+0,37 %
ma 29.7.4,58660,2180−0,08 %
ti 30.7.4,60100,2173+0,31 %
ke 31.7.4,60150,2173+0,01 %
Elokuu
to 1.8.4,57340,2187−0,61 %
pe 2.8.4,61730,2166+0,96 %
ma 5.8.4,67240,2140+1,19 %
ti 6.8.4,68400,2135+0,25 %
ke 7.8.4,69250,2131+0,18 %
to 8.8.4,68430,2135−0,17 %
pe 9.8.4,68580,2134+0,03 %
ma 12.8.4,70220,2127+0,35 %
ti 13.8.4,71040,2123+0,17 %
ke 14.8.4,68610,2134−0,52 %
to 15.8.4,67580,2139−0,22 %
pe 16.8.4,62810,2161−1,02 %
ma 19.8.4,63770,2156+0,21 %
ti 20.8.4,62630,2162−0,25 %
ke 21.8.4,63870,2156+0,27 %
to 22.8.4,64210,2154+0,07 %
pe 23.8.4,63620,2157−0,13 %
ma 26.8.4,67480,2139+0,83 %
ti 27.8.4,66700,2143−0,17 %
ke 28.8.4,67120,2141+0,09 %
to 29.8.4,66960,2142−0,03 %
pe 30.8.4,64120,2155−0,61 %
Syyskuu
ma 2.9.4,62690,2161−0,31 %
ti 3.9.4,61620,2166−0,23 %
ke 4.9.4,62730,2161+0,24 %
to 5.9.4,63270,2159+0,12 %
pe 6.9.4,60980,2169−0,49 %
ma 9.9.4,60150,2173−0,18 %
ti 10.9.4,60530,2171+0,08 %
ke 11.9.4,59870,2175−0,14 %
to 12.9.4,56640,2190−0,70 %
pe 13.9.4,62090,2164+1,19 %
ma 16.9.4,60880,2170−0,26 %
ti 17.9.4,61490,2167+0,13 %
ke 18.9.4,62460,2162+0,21 %
to 19.9.4,63850,2156+0,30 %
pe 20.9.4,59950,2174−0,84 %
ma 23.9.4,59760,2175−0,04 %
ti 24.9.4,60090,2173+0,07 %
ke 25.9.4,60150,2173+0,01 %
to 26.9.4,58610,2181−0,33 %
pe 27.9.4,57960,2184−0,14 %
ma 30.9.4,55920,2193−0,45 %
Lokakuu
ti 1.10.4,57120,2188+0,26 %
ke 2.10.4,58250,2182+0,25 %
to 3.10.4,58570,2181+0,07 %
pe 4.10.4,59530,2176+0,21 %
ma 7.10.4,60940,2169+0,31 %
ti 8.10.4,60700,2171−0,05 %
ke 9.10.4,60870,2170+0,04 %
to 10.10.4,62050,2164+0,26 %
pe 11.10.4,62200,2164+0,03 %
ma 14.10.4,61980,2165−0,05 %
ti 15.10.4,61250,2168−0,16 %
ke 16.10.4,62500,2162+0,27 %
to 17.10.4,64430,2153+0,42 %
pe 18.10.4,66540,2143+0,45 %
ma 21.10.4,67090,2141+0,12 %
ti 22.10.4,66180,2145−0,19 %
ke 23.10.4,65780,2147−0,09 %
to 24.10.4,65710,2147−0,02 %
pe 25.10.4,64940,2151−0,17 %
ma 28.10.4,64100,2155−0,18 %
ti 29.10.4,64100,2155±0,00 %
ke 30.10.4,64230,2154+0,03 %
to 31.10.4,66070,2146+0,40 %
Marraskuu
pe 1.11.4,64000,2155−0,44 %
ma 4.11.4,63110,2159−0,19 %
ti 5.11.4,58860,2179−0,92 %
ke 6.11.4,58740,2180−0,03 %
to 7.11.4,56820,2189−0,42 %
pe 8.11.4,56090,2193−0,16 %
ma 11.11.4,57490,2186+0,31 %
ti 12.11.4,56300,2192−0,26 %
ke 13.11.4,57130,2188+0,18 %
to 14.11.4,57200,2187+0,02 %
pe 15.11.4,58170,2183+0,21 %
ma 18.11.4,59640,2176+0,32 %
ti 19.11.4,60530,2171+0,19 %
ke 20.11.4,60660,2171+0,03 %
to 21.11.4,62440,2162+0,39 %
pe 22.11.4,61230,2168−0,26 %
ma 25.11.4,59970,2174−0,27 %
ti 26.11.4,60970,2169+0,22 %
ke 27.11.4,59300,2177−0,36 %
to 28.11.4,59290,2177±0,00 %
pe 29.11.4,58820,2180−0,10 %
Joulukuu
ma 2.12.4,60710,2171+0,41 %
ti 3.12.4,62160,2164+0,31 %
ke 4.12.4,62800,2161+0,14 %
to 5.12.4,62560,2162−0,05 %
pe 6.12.4,61450,2167−0,24 %
ma 9.12.4,60740,2170−0,15 %
ti 10.12.4,61300,2168+0,12 %
ke 11.12.4,61220,2168−0,02 %
to 12.12.4,63240,2159+0,44 %
pe 13.12.4,61990,2165−0,27 %
ma 16.12.4,61670,2166−0,07 %
ti 17.12.4,62390,2163+0,16 %
ke 18.12.4,59990,2174−0,52 %
to 19.12.4,60470,2172+0,10 %
pe 20.12.4,59420,2177−0,23 %
ma 23.12.4,58780,2180−0,14 %
ti 24.12.4,58320,2182−0,10 %
pe 27.12.4,60340,2172+0,44 %
ma 30.12.4,59480,2176−0,19 %
ti 31.12.4,59530,2176+0,01 %

Lataa CSV-tiedostona 255 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Ringgitin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026