N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/MYR · Malesian ringgit · vuosi 2018 Ringgitin kurssi 2018

Euro heikkeni ringgitiä vastaan 2,51 % vuonna 2018

Vuonna 2018 EKP julkaisi ringgitin viitekurssin 255 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 4,7634 ringgitiä. Kurssi oli korkeimmillaan 4,8694 20.9.2018 ja matalimmillaan 4,6060 29.5.2018. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2018 oli 4,7317.

Keskikurssi 2018
4,7634
Muutos vuoden aikana
▼ −2,51 %
Ylin
4,8694 20.9.2018
Alin
4,6060 29.5.2018

Kurssikehitys

EUR/MYR vuonna 2018

255 julkaisua 2.1.2018–31.12.2018.

Näin monta Malesian ringgitiä eurolla sai vuonna 2018

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2018

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/MYR: kuukausien keskikurssit 2018
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu4,82494,78414,85784,857822
Helmikuu4,83184,79304,86784,793020
Maaliskuu4,81554,76584,85234,765821
Huhtikuu4,77344,72314,81714,740920
Toukokuu4,68914,60604,77134,656222
Kesäkuu4,67174,61764,71214,708021
Heinäkuu4,73274,70714,76314,763122
Elokuu4,72774,64564,80764,796723
Syyskuu4,82654,78614,86944,789020
Lokakuu4,77614,73604,81404,736023
Marraskuu4,75484,71334,78484,753222
Joulukuu4,74594,70734,78794,731719
Koko vuosi4,76344,60604,86944,7317255

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2018

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 255 päivää
EUR/MYR: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2018
Päivä1 EUR = MYR1 MYR = EURMuutos
Tammikuu
ti 2.1.4,84950,2062−0,08 %
ke 3.1.4,82720,2072−0,46 %
to 4.1.4,84050,2066+0,28 %
pe 5.1.4,81800,2076−0,46 %
ma 8.1.4,79290,2086−0,52 %
ti 9.1.4,78410,2090−0,18 %
ke 10.1.4,80040,2083+0,34 %
to 11.1.4,79050,2087−0,21 %
pe 12.1.4,82550,2072+0,73 %
ma 15.1.4,85680,2059+0,65 %
ti 16.1.4,84910,2062−0,16 %
ke 17.1.4,83400,2069−0,31 %
to 18.1.4,83960,2066+0,12 %
pe 19.1.4,82600,2072−0,28 %
ma 22.1.4,81600,2076−0,21 %
ti 23.1.4,81530,2077−0,01 %
ke 24.1.4,82890,2071+0,28 %
to 25.1.4,82070,2074−0,17 %
pe 26.1.4,81790,2076−0,06 %
ma 29.1.4,81160,2078−0,13 %
ti 30.1.4,84480,2064+0,69 %
ke 31.1.4,85780,2059+0,27 %
Helmikuu
to 1.2.4,86400,2056+0,13 %
pe 2.2.4,85560,2059−0,17 %
ma 5.2.4,85570,2059±0,00 %
ti 6.2.4,82680,2072−0,60 %
ke 7.2.4,81550,2077−0,23 %
to 8.2.4,81830,2075+0,06 %
pe 9.2.4,86000,2058+0,87 %
ma 12.2.4,83680,2067−0,48 %
ti 13.2.4,86780,2054+0,64 %
ke 14.2.4,81980,2075−0,99 %
to 15.2.4,86540,2055+0,95 %
pe 16.2.4,85410,2060−0,23 %
ma 19.2.4,82810,2071−0,54 %
ti 20.2.4,81010,2079−0,37 %
ke 21.2.4,81740,2076+0,15 %
to 22.2.4,81120,2078−0,13 %
pe 23.2.4,81350,2077+0,05 %
ma 26.2.4,81650,2076+0,06 %
ti 27.2.4,80720,2080−0,19 %
ke 28.2.4,79300,2086−0,30 %
Maaliskuu
to 1.3.4,78140,2091−0,24 %
pe 2.3.4,82670,2072+0,95 %
ma 5.3.4,80590,2081−0,43 %
ti 6.3.4,83220,2069+0,55 %
ke 7.3.4,84720,2063+0,31 %
to 8.3.4,85230,2061+0,11 %
pe 9.3.4,81050,2079−0,86 %
ma 12.3.4,80330,2082−0,15 %
ti 13.3.4,81920,2075+0,33 %
ke 14.3.4,82020,2075+0,02 %
to 15.3.4,83210,2069+0,25 %
pe 16.3.4,80790,2080−0,50 %
ma 19.3.4,81840,2075+0,22 %
ti 20.3.4,80910,2079−0,19 %
ke 21.3.4,81530,2077+0,13 %
to 22.3.4,81900,2075+0,08 %
pe 23.3.4,83650,2068+0,36 %
ma 26.3.4,84250,2065+0,12 %
ti 27.3.4,79710,2085−0,94 %
ke 28.3.4,78200,2091−0,31 %
to 29.3.4,76580,2098−0,34 %
Huhtikuu
ti 3.4.4,77020,2096+0,09 %
ke 4.4.4,76090,2100−0,19 %
to 5.4.4,74310,2108−0,37 %
pe 6.4.4,73630,2111−0,14 %
ma 9.4.4,76410,2099+0,59 %
ti 10.4.4,78310,2091+0,40 %
ke 11.4.4,79820,2084+0,32 %
to 12.4.4,77700,2093−0,44 %
pe 13.4.4,77140,2096−0,12 %
ma 16.4.4,80570,2081+0,72 %
ti 17.4.4,80580,2081±0,00 %
ke 18.4.4,81710,2076+0,24 %
to 19.4.4,80850,2080−0,18 %
pe 20.4.4,79240,2087−0,33 %
ma 23.4.4,76360,2099−0,60 %
ti 24.4.4,76980,2097+0,13 %
ke 25.4.4,77120,2096+0,03 %
to 26.4.4,76520,2099−0,13 %
pe 27.4.4,72310,2117−0,88 %
ma 30.4.4,74090,2109+0,38 %
Toukokuu
ke 2.5.4,72230,2118−0,39 %
to 3.5.4,70940,2123−0,27 %
pe 4.5.4,71340,2122+0,08 %
ma 7.5.4,69470,2130−0,40 %
ti 8.5.4,71060,2123+0,34 %
ke 9.5.4,73320,2113+0,48 %
to 10.5.4,77000,2096+0,78 %
pe 11.5.4,77130,2096+0,03 %
ma 14.5.4,73590,2112−0,74 %
ti 15.5.4,70090,2127−0,74 %
ke 16.5.4,67120,2141−0,63 %
to 17.5.4,68540,2134+0,30 %
pe 18.5.4,67940,2137−0,13 %
ma 21.5.4,68010,2137+0,01 %
ti 22.5.4,67900,2137−0,02 %
ke 23.5.4,66270,2145−0,35 %
to 24.5.4,66480,2144+0,05 %
pe 25.5.4,64670,2152−0,39 %
ma 28.5.4,63160,2159−0,32 %
ti 29.5.4,60600,2171−0,55 %
ke 30.5.4,63590,2157+0,65 %
to 31.5.4,65620,2148+0,44 %
Kesäkuu
pe 1.6.4,65360,2149−0,06 %
ma 4.6.4,66550,2143+0,26 %
ti 5.6.4,65240,2149−0,28 %
ke 6.6.4,67040,2141+0,39 %
to 7.6.4,70360,2126+0,71 %
pe 8.6.4,68670,2134−0,36 %
ma 11.6.4,70190,2127+0,32 %
ti 12.6.4,71210,2122+0,22 %
ke 13.6.4,69850,2128−0,29 %
to 14.6.4,67500,2139−0,50 %
pe 15.6.4,63820,2156−0,79 %
ma 18.6.4,64230,2154+0,09 %
ti 19.6.4,61760,2166−0,53 %
ke 20.6.4,63180,2159+0,31 %
to 21.6.4,63310,2158+0,03 %
pe 22.6.4,66210,2145+0,63 %
ma 25.6.4,69590,2130+0,72 %
ti 26.6.4,69560,2130−0,01 %
ke 27.6.4,67950,2137−0,34 %
to 28.6.4,68240,2136+0,06 %
pe 29.6.4,70800,2124+0,55 %
Heinäkuu
ma 2.7.4,70930,2123+0,03 %
ti 3.7.4,72080,2118+0,24 %
ke 4.7.4,71040,2123−0,22 %
to 5.7.4,73390,2112+0,50 %
pe 6.7.4,74240,2109+0,18 %
ma 9.7.4,75040,2105+0,17 %
ti 10.7.4,70990,2123−0,85 %
ke 11.7.4,73740,2111+0,58 %
to 12.7.4,70890,2124−0,60 %
pe 13.7.4,71060,2123+0,04 %
ma 16.7.4,73820,2111+0,59 %
ti 17.7.4,72670,2116−0,24 %
ke 18.7.4,70710,2124−0,41 %
to 19.7.4,72310,2117+0,34 %
pe 20.7.4,74530,2107+0,47 %
ma 23.7.4,76020,2101+0,31 %
ti 24.7.4,75500,2103−0,11 %
ke 25.7.4,74090,2109−0,30 %
to 26.7.4,76000,2101+0,40 %
pe 27.7.4,72500,2116−0,74 %
ma 30.7.4,74080,2109+0,33 %
ti 31.7.4,76310,2099+0,47 %
Elokuu
ke 1.8.4,75560,2103−0,16 %
to 2.8.4,73510,2112−0,43 %
pe 3.8.4,71640,2120−0,39 %
ma 6.8.4,70900,2124−0,16 %
ti 7.8.4,72960,2114+0,44 %
ke 8.8.4,71880,2119−0,23 %
to 9.8.4,72470,2117+0,13 %
pe 10.8.4,68090,2136−0,93 %
ma 13.8.4,66670,2143−0,30 %
ti 14.8.4,66240,2145−0,09 %
ke 15.8.4,64560,2153−0,36 %
to 16.8.4,65900,2146+0,29 %
pe 17.8.4,68110,2136+0,47 %
ma 20.8.4,68280,2135+0,04 %
ti 21.8.4,71640,2120+0,72 %
ke 22.8.4,76550,2098+1,04 %
to 23.8.4,75320,2104−0,26 %
pe 24.8.4,75000,2105−0,07 %
ma 27.8.4,77770,2093+0,58 %
ti 28.8.4,79700,2085+0,40 %
ke 29.8.4,80760,2080+0,22 %
to 30.8.4,80480,2081−0,06 %
pe 31.8.4,79670,2085−0,17 %
Syyskuu
ma 3.9.4,79080,2087−0,12 %
ti 4.9.4,78610,2089−0,10 %
ke 5.9.4,80880,2080+0,47 %
to 6.9.4,81200,2078+0,07 %
pe 7.9.4,81650,2076+0,09 %
ma 10.9.4,80210,2082−0,30 %
ti 11.9.4,80440,2081+0,05 %
ke 12.9.4,80370,2082−0,01 %
to 13.9.4,81590,2076+0,25 %
pe 14.9.4,83750,2067+0,45 %
ma 17.9.4,83000,2070−0,16 %
ti 18.9.4,84550,2064+0,32 %
ke 19.9.4,83360,2069−0,25 %
to 20.9.4,86940,2054+0,74 %
pe 21.9.4,85650,2059−0,26 %
ma 24.9.4,86110,2057+0,09 %
ti 25.9.4,86720,2055+0,13 %
ke 26.9.4,86030,2057−0,14 %
to 27.9.4,83980,2066−0,42 %
pe 28.9.4,78900,2088−1,05 %
Lokakuu
ma 1.10.4,80490,2081+0,33 %
ti 2.10.4,78050,2092−0,51 %
ke 3.10.4,78090,2092+0,01 %
to 4.10.4,76990,2096−0,23 %
pe 5.10.4,77500,2094+0,11 %
ma 8.10.4,76850,2097−0,14 %
ti 9.10.4,75410,2103−0,30 %
ke 10.10.4,77600,2094+0,46 %
to 11.10.4,81400,2077+0,80 %
pe 12.10.4,80840,2080−0,12 %
ma 15.10.4,81310,2078+0,10 %
ti 16.10.4,80830,2080−0,10 %
ke 17.10.4,78810,2089−0,42 %
to 18.10.4,78210,2091−0,13 %
pe 19.10.4,76810,2097−0,29 %
ma 22.10.4,77970,2092+0,24 %
ti 23.10.4,77780,2093−0,04 %
ke 24.10.4,74520,2107−0,68 %
to 25.10.4,75990,2101+0,31 %
pe 26.10.4,74980,2105−0,21 %
ma 29.10.4,75380,2104+0,08 %
ti 30.10.4,75580,2103+0,04 %
ke 31.10.4,73600,2111−0,42 %
Marraskuu
to 1.11.4,76740,2098+0,66 %
pe 2.11.4,74830,2106−0,40 %
ma 5.11.4,74750,2106−0,02 %
ti 6.11.4,76040,2101+0,27 %
ke 7.11.4,77340,2095+0,27 %
to 8.11.4,75630,2102−0,36 %
pe 9.11.4,73990,2110−0,34 %
ma 12.11.4,71330,2122−0,56 %
ti 13.11.4,72290,2117+0,20 %
ke 14.11.4,74690,2107+0,51 %
to 15.11.4,73580,2112−0,23 %
pe 16.11.4,75620,2103+0,43 %
ma 19.11.4,78480,2090+0,60 %
ti 20.11.4,78030,2092−0,09 %
ke 21.11.4,77350,2095−0,14 %
to 22.11.4,78010,2092+0,14 %
pe 23.11.4,76350,2099−0,35 %
ma 26.11.4,75880,2101−0,10 %
ti 27.11.4,74980,2105−0,19 %
ke 28.11.4,73680,2111−0,27 %
to 29.11.4,75750,2102+0,44 %
pe 30.11.4,75320,2104−0,09 %
Joulukuu
ma 3.12.4,70730,2124−0,97 %
ti 4.12.4,73190,2113+0,52 %
ke 5.12.4,71650,2120−0,33 %
to 6.12.4,72710,2115+0,22 %
pe 7.12.4,73720,2111+0,21 %
ma 10.12.4,76710,2098+0,63 %
ti 11.12.4,76150,2100−0,12 %
ke 12.12.4,75380,2104−0,16 %
to 13.12.4,75310,2104−0,01 %
pe 14.12.4,72430,2117−0,61 %
ma 17.12.4,72920,2115+0,10 %
ti 18.12.4,75790,2102+0,61 %
ke 19.12.4,76610,2098+0,17 %
to 20.12.4,78790,2089+0,46 %
pe 21.12.4,76080,2100−0,57 %
ma 24.12.4,76110,2100+0,01 %
to 27.12.4,74190,2109−0,40 %
pe 28.12.4,75560,2103+0,29 %
ma 31.12.4,73170,2113−0,50 %

Lataa CSV-tiedostona 255 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Ringgitin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026