N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/MYR · Malesian ringgit · vuosi 2014 Ringgitin kurssi 2014

Euro heikkeni ringgitiä vastaan 6,08 % vuonna 2014

Vuonna 2014 EKP julkaisi ringgitin viitekurssin 255 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 4,3446 ringgitiä. Kurssi oli korkeimmillaan 4,5902 24.1.2014 ja matalimmillaan 4,0996 6.10.2014. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2014 oli 4,2473.

Keskikurssi 2014
4,3446
Muutos vuoden aikana
▼ −6,08 %
Ylin
4,5902 24.1.2014
Alin
4,0996 6.10.2014

Kurssikehitys

EUR/MYR vuonna 2014

255 julkaisua 2.1.2014–31.12.2014.

Näin monta Malesian ringgitiä eurolla sai vuonna 2014

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2014

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/MYR: kuukausien keskikurssit 2014
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu4,50054,44234,59024,524522
Helmikuu4,51944,47934,56044,526520
Maaliskuu4,53614,48204,56854,497621
Huhtikuu4,49894,45204,53034,521220
Toukokuu4,43374,37354,53774,376521
Kesäkuu4,37604,34524,41794,385621
Heinäkuu4,31004,26304,38934,276923
Elokuu4,23104,14594,30254,164821
Syyskuu4,15224,11164,18984,131422
Lokakuu4,14364,09964,20254,121023
Marraskuu4,17474,14524,23404,234020
Joulukuu4,29034,24544,37694,247321
Koko vuosi4,34464,09964,59024,2473255

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2014

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 255 päivää
EUR/MYR: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2014
Päivä1 EUR = MYR1 MYR = EURMuutos
Tammikuu
to 2.1.4,49540,2224−0,59 %
pe 3.1.4,47600,2234−0,43 %
ma 6.1.4,46810,2238−0,18 %
ti 7.1.4,47980,2232+0,26 %
ke 8.1.4,45260,2246−0,61 %
to 9.1.4,46200,2241+0,21 %
pe 10.1.4,44230,2251−0,44 %
ma 13.1.4,45500,2245+0,29 %
ti 14.1.4,46070,2242+0,13 %
ke 15.1.4,47130,2236+0,24 %
to 16.1.4,48340,2230+0,27 %
pe 17.1.4,47720,2234−0,14 %
ma 20.1.4,50040,2222+0,52 %
ti 21.1.4,51520,2215+0,33 %
ke 22.1.4,51990,2212+0,10 %
to 23.1.4,54250,2201+0,50 %
pe 24.1.4,59020,2179+1,05 %
ma 27.1.4,56520,2190−0,54 %
ti 28.1.4,55170,2197−0,30 %
ke 29.1.4,53650,2204−0,33 %
to 30.1.4,54170,2202+0,11 %
pe 31.1.4,52450,2210−0,38 %
Helmikuu
ma 3.2.4,55190,2197+0,61 %
ti 4.2.4,49990,2222−1,14 %
ke 5.2.4,48550,2229−0,32 %
to 6.2.4,48830,2228+0,06 %
pe 7.2.4,52950,2208+0,92 %
ma 10.2.4,56040,2193+0,68 %
ti 11.2.4,55790,2194−0,05 %
ke 12.2.4,50960,2217−1,06 %
to 13.2.4,54350,2201+0,75 %
pe 14.2.4,51600,2214−0,61 %
ma 17.2.4,51300,2216−0,07 %
ti 18.2.4,52780,2209+0,33 %
ke 19.2.4,52900,2208+0,03 %
to 20.2.4,53600,2205+0,15 %
pe 21.2.4,51580,2214−0,45 %
ma 24.2.4,51040,2217−0,12 %
ti 25.2.4,51200,2216+0,04 %
ke 26.2.4,49570,2224−0,36 %
to 27.2.4,47930,2232−0,36 %
pe 28.2.4,52650,2209+1,05 %
Maaliskuu
ma 3.3.4,52220,2211−0,09 %
ti 4.3.4,50490,2220−0,38 %
ke 5.3.4,49320,2226−0,26 %
to 6.3.4,48200,2231−0,25 %
pe 7.3.4,52460,2210+0,95 %
ma 10.3.4,55750,2194+0,73 %
ti 11.3.4,54340,2201−0,31 %
ke 12.3.4,56850,2189+0,55 %
to 13.3.4,56460,2191−0,09 %
pe 14.3.4,55410,2196−0,23 %
ma 17.3.4,55700,2194+0,06 %
ti 18.3.4,55500,2195−0,04 %
ke 19.3.4,56670,2190+0,26 %
to 20.3.4,53650,2204−0,66 %
pe 21.3.4,55910,2193+0,50 %
ma 24.3.4,54700,2199−0,27 %
ti 25.3.4,55840,2194+0,25 %
ke 26.3.4,54980,2198−0,19 %
to 27.3.4,52640,2209−0,51 %
pe 28.3.4,48910,2228−0,82 %
ma 31.3.4,49760,2223+0,19 %
Huhtikuu
ti 1.4.4,50390,2220+0,14 %
ke 2.4.4,51760,2214+0,30 %
to 3.4.4,52230,2211+0,10 %
pe 4.4.4,49390,2225−0,63 %
ma 7.4.4,48470,2230−0,20 %
ti 8.4.4,46280,2241−0,49 %
ke 9.4.4,45200,2246−0,24 %
to 10.4.4,47350,2235+0,48 %
pe 11.4.4,49040,2227+0,38 %
ma 14.4.4,49470,2225+0,10 %
ti 15.4.4,47770,2233−0,38 %
ke 16.4.4,48710,2229+0,21 %
to 17.4.4,48610,2229−0,02 %
ti 22.4.4,51280,2216+0,60 %
ke 23.4.4,51970,2213+0,15 %
to 24.4.4,51840,2213−0,03 %
pe 25.4.4,52340,2211+0,11 %
ma 28.4.4,53030,2207+0,15 %
ti 29.4.4,50590,2219−0,54 %
ke 30.4.4,52120,2212+0,34 %
Toukokuu
pe 2.5.4,52180,2212+0,01 %
ma 5.5.4,51770,2214−0,09 %
ti 6.5.4,53770,2204+0,44 %
ke 7.5.4,52280,2211−0,33 %
to 8.5.4,53570,2205+0,29 %
pe 9.5.4,44920,2248−1,91 %
ma 12.5.4,45820,2243+0,20 %
ti 13.5.4,43770,2253−0,46 %
ke 14.5.4,42090,2262−0,38 %
to 15.5.4,40640,2269−0,33 %
pe 16.5.4,41890,2263+0,28 %
ma 19.5.4,40360,2271−0,35 %
ti 20.5.4,41090,2267+0,17 %
ke 21.5.4,39820,2274−0,29 %
to 22.5.4,39040,2278−0,18 %
pe 23.5.4,37530,2286−0,34 %
ma 26.5.4,37680,2285+0,03 %
ti 27.5.4,39010,2278+0,30 %
ke 28.5.4,38610,2280−0,09 %
to 29.5.4,37350,2286−0,29 %
pe 30.5.4,37650,2285+0,07 %
Kesäkuu
ma 2.6.4,39400,2276+0,40 %
ti 3.6.4,40590,2270+0,27 %
ke 4.6.4,41790,2264+0,27 %
to 5.6.4,37580,2285−0,95 %
pe 6.6.4,38210,2282+0,14 %
ma 9.6.4,35180,2298−0,69 %
ti 10.6.4,34520,2301−0,15 %
ke 11.6.4,35400,2297+0,20 %
to 12.6.4,34930,2299−0,11 %
pe 13.6.4,35760,2295+0,19 %
ma 16.6.4,36500,2291+0,17 %
ti 17.6.4,37380,2286+0,20 %
ke 18.6.4,38520,2280+0,26 %
to 19.6.4,38130,2282−0,09 %
pe 20.6.4,38010,2283−0,03 %
ma 23.6.4,36910,2289−0,25 %
ti 24.6.4,37610,2285+0,16 %
ke 25.6.4,39020,2278+0,32 %
to 26.6.4,38090,2283−0,21 %
pe 27.6.4,37540,2286−0,13 %
ma 30.6.4,38560,2280+0,23 %
Heinäkuu
ti 1.7.4,38930,2278+0,08 %
ke 2.7.4,37060,2288−0,43 %
to 3.7.4,35960,2294−0,25 %
pe 4.7.4,32910,2310−0,70 %
ma 7.7.4,33530,2307+0,14 %
ti 8.7.4,31020,2320−0,58 %
ke 9.7.4,31800,2316+0,18 %
to 10.7.4,33260,2308+0,34 %
pe 11.7.4,33190,2308−0,02 %
ma 14.7.4,33600,2306+0,09 %
ti 15.7.4,34510,2301+0,21 %
ke 16.7.4,31540,2317−0,68 %
to 17.7.4,29850,2326−0,39 %
pe 18.7.4,30320,2324+0,11 %
ma 21.7.4,28830,2332−0,35 %
ti 22.7.4,28050,2336−0,18 %
ke 23.7.4,26540,2344−0,35 %
to 24.7.4,28270,2335+0,41 %
pe 25.7.4,26550,2344−0,40 %
ma 28.7.4,26790,2343+0,06 %
ti 29.7.4,26300,2346−0,11 %
ke 30.7.4,26510,2345+0,05 %
to 31.7.4,27690,2338+0,28 %
Elokuu
pe 1.8.4,30250,2324+0,60 %
ma 4.8.4,29770,2327−0,11 %
ti 5.8.4,26550,2344−0,75 %
ke 6.8.4,27040,2342+0,11 %
to 7.8.4,28750,2332+0,40 %
pe 8.8.4,28430,2334−0,07 %
ma 11.8.4,28200,2335−0,05 %
ti 12.8.4,26710,2344−0,35 %
ke 13.8.4,26580,2344−0,03 %
to 14.8.4,24110,2358−0,58 %
pe 15.8.4,22320,2368−0,42 %
ma 18.8.4,22460,2367+0,03 %
ti 19.8.4,21650,2372−0,19 %
ke 20.8.4,20700,2377−0,23 %
to 21.8.4,20640,2377−0,01 %
pe 22.8.4,19810,2382−0,20 %
ma 25.8.4,17460,2395−0,56 %
ti 26.8.4,16500,2401−0,23 %
ke 27.8.4,14590,2412−0,46 %
to 28.8.4,16100,2403+0,36 %
pe 29.8.4,16480,2401+0,09 %
Syyskuu
ma 1.9.4,14950,2410−0,37 %
ti 2.9.4,17660,2394+0,65 %
ke 3.9.4,18440,2390+0,19 %
to 4.9.4,13250,2420−1,24 %
pe 5.9.4,12070,2427−0,29 %
ma 8.9.4,11160,2432−0,22 %
ti 9.9.4,12000,2427+0,20 %
ke 10.9.4,14220,2414+0,54 %
to 11.9.4,13370,2419−0,21 %
pe 12.9.4,13080,2421−0,07 %
ma 15.9.4,17060,2398+0,96 %
ti 16.9.4,17450,2395+0,09 %
ke 17.9.4,17420,2396−0,01 %
to 18.9.4,18980,2387+0,37 %
pe 19.9.4,16060,2403−0,70 %
ma 22.9.4,16700,2400+0,15 %
ti 23.9.4,18360,2390+0,40 %
ke 24.9.4,15600,2406−0,66 %
to 25.9.4,14330,2414−0,31 %
pe 26.9.4,15180,2409+0,21 %
ma 29.9.4,14400,2413−0,19 %
ti 30.9.4,13140,2420−0,30 %
Lokakuu
ke 1.10.4,11990,2427−0,28 %
to 2.10.4,10800,2434−0,29 %
pe 3.10.4,12010,2427+0,29 %
ma 6.10.4,09960,2439−0,50 %
ti 7.10.4,11580,2430+0,40 %
ke 8.10.4,13880,2416+0,56 %
to 9.10.4,13430,2419−0,11 %
pe 10.10.4,11720,2429−0,41 %
ma 13.10.4,13560,2418+0,45 %
ti 14.10.4,13760,2417+0,05 %
ke 15.10.4,14890,2410+0,27 %
to 16.10.4,20250,2380+1,29 %
pe 17.10.4,19580,2383−0,16 %
ma 20.10.4,17740,2394−0,44 %
ti 21.10.4,16480,2401−0,30 %
ke 22.10.4,14110,2415−0,57 %
to 23.10.4,14400,2413+0,07 %
pe 24.10.4,14960,2410+0,14 %
ma 27.10.4,15430,2407+0,11 %
ti 28.10.4,17160,2397+0,42 %
ke 29.10.4,16530,2401−0,15 %
to 30.10.4,13960,2416−0,62 %
pe 31.10.4,12100,2427−0,45 %
Marraskuu
ma 3.11.4,14520,2412+0,59 %
ti 4.11.4,16590,2400+0,50 %
ke 5.11.4,17980,2392+0,33 %
to 6.11.4,17600,2395−0,09 %
pe 7.11.4,14670,2412−0,70 %
ma 10.11.4,15850,2405+0,28 %
ti 11.11.4,15620,2406−0,06 %
ke 12.11.4,15260,2408−0,09 %
to 13.11.4,15570,2406+0,07 %
pe 14.11.4,17690,2394+0,51 %
ma 17.11.4,18740,2388+0,25 %
ti 18.11.4,19610,2383+0,21 %
ke 19.11.4,21190,2374+0,38 %
to 20.11.4,22180,2369+0,24 %
pe 21.11.4,14630,2412−1,79 %
ma 24.11.4,16180,2403+0,37 %
ti 25.11.4,16510,2401+0,08 %
ke 26.11.4,18060,2392+0,37 %
to 27.11.4,17640,2394−0,10 %
pe 28.11.4,23400,2362+1,38 %
Joulukuu
ma 1.12.4,27200,2341+0,90 %
ti 2.12.4,27050,2342−0,04 %
ke 3.12.4,25050,2353−0,47 %
to 4.12.4,24540,2355−0,12 %
pe 5.12.4,29110,2330+1,08 %
ma 8.12.4,28150,2336−0,22 %
ti 9.12.4,30490,2323+0,55 %
ke 10.12.4,30880,2321+0,09 %
to 11.12.4,33850,2305+0,69 %
pe 12.12.4,35020,2299+0,27 %
ma 15.12.4,35250,2298+0,05 %
ti 16.12.4,37690,2285+0,56 %
ke 17.12.4,34000,2304−0,84 %
to 18.12.4,25210,2352−2,03 %
pe 19.12.4,26680,2344+0,35 %
ma 22.12.4,28390,2334+0,40 %
ti 23.12.4,26970,2342−0,33 %
ke 24.12.4,27290,2340+0,07 %
ma 29.12.4,26590,2344−0,16 %
ti 30.12.4,25590,2350−0,23 %
ke 31.12.4,24730,2354−0,20 %

Lataa CSV-tiedostona 255 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Ringgitin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026