N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/BRL · Brasilian real · vuosi 2007 Realin kurssi 2007

Euro heikkeni realia vastaan 7,91 % vuonna 2007

Vuonna 2007 EKP julkaisi realin viitekurssin 255 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 2,6633 realia. Kurssi oli korkeimmillaan 2,8360 2.1.2007 ja matalimmillaan 2,5084 6.11.2007. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2007 oli 2,5914.

Keskikurssi 2007
2,6633
Muutos vuoden aikana
▼ −7,91 %
Ylin
2,8360 2.1.2007
Alin
2,5084 6.11.2007

Kurssikehitys

EUR/BRL vuonna 2007

255 julkaisua 2.1.2007–31.12.2007.

Näin monta Brasilian realia eurolla sai vuonna 2007

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2007

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/BRL: kuukausien keskikurssit 2007
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu2,78242,75272,83602,758322
Helmikuu2,73712,69302,79892,798920
Maaliskuu2,76712,71512,83032,715122
Huhtikuu2,74742,71142,77282,766819
Toukokuu2,68052,59482,76312,594822
Kesäkuu2,59342,53572,64282,596221
Heinäkuu2,58032,54692,63072,547122
Elokuu2,67352,55952,82622,684123
Syyskuu2,64552,58832,68992,615020
Lokakuu2,56532,52042,61742,520423
Marraskuu2,59202,50842,77572,616222
Joulukuu2,60502,55802,68972,591419
Koko vuosi2,66332,50842,83602,5914255

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2007

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 255 päivää
EUR/BRL: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2007
Päivä1 EUR = BRL1 BRL = EURMuutos
Tammikuu
ti 2.1.2,83600,3526+0,78 %
ke 3.1.2,82590,3539−0,36 %
to 4.1.2,80990,3559−0,57 %
pe 5.1.2,81210,3556+0,08 %
ma 8.1.2,81390,3554+0,06 %
ti 9.1.2,79200,3582−0,78 %
ke 10.1.2,80300,3568+0,39 %
to 11.1.2,79270,3581−0,37 %
pe 12.1.2,78050,3596−0,44 %
ma 15.1.2,75850,3625−0,79 %
ti 16.1.2,78080,3596+0,81 %
ke 17.1.2,76120,3622−0,70 %
to 18.1.2,75270,3633−0,31 %
pe 19.1.2,76290,3619+0,37 %
ma 22.1.2,75950,3624−0,12 %
ti 23.1.2,78710,3588+1,00 %
ke 24.1.2,77490,3604−0,44 %
to 25.1.2,76600,3615−0,32 %
pe 26.1.2,75520,3630−0,39 %
ma 29.1.2,76080,3622+0,20 %
ti 30.1.2,76950,3611+0,32 %
ke 31.1.2,75830,3625−0,40 %
Helmikuu
to 1.2.2,73220,3660−0,95 %
pe 2.2.2,72590,3669−0,23 %
ma 5.2.2,73120,3661+0,19 %
ti 6.2.2,69300,3713−1,40 %
ke 7.2.2,69550,3710+0,09 %
to 8.2.2,72360,3672+1,04 %
pe 9.2.2,73420,3657+0,39 %
ma 12.2.2,73820,3652+0,15 %
ti 13.2.2,72740,3666−0,39 %
ke 14.2.2,75290,3633+0,93 %
to 15.2.2,74260,3646−0,37 %
pe 16.2.2,74120,3648−0,05 %
ma 19.2.2,74800,3639+0,25 %
ti 20.2.2,74800,3639±0,00 %
ke 21.2.2,75040,3636+0,09 %
to 22.2.2,72270,3673−1,01 %
pe 23.2.2,73420,3657+0,42 %
ma 26.2.2,73810,3652+0,14 %
ti 27.2.2,76320,3619+0,92 %
ke 28.2.2,79890,3573+1,29 %
Maaliskuu
to 1.3.2,81480,3553+0,57 %
pe 2.3.2,81250,3556−0,08 %
ma 5.3.2,83030,3533+0,63 %
ti 6.3.2,78220,3594−1,70 %
ke 7.3.2,77250,3607−0,35 %
to 8.3.2,76500,3617−0,27 %
pe 9.3.2,76830,3612+0,12 %
ma 12.3.2,75620,3628−0,44 %
ti 13.3.2,75840,3625+0,08 %
ke 14.3.2,77920,3598+0,75 %
to 15.3.2,75740,3627−0,78 %
pe 16.3.2,78490,3591+1,00 %
ma 19.3.2,77360,3605−0,41 %
ti 20.3.2,75700,3627−0,60 %
ke 21.3.2,75650,3628−0,02 %
to 22.3.2,74670,3641−0,36 %
pe 23.3.2,75900,3625+0,45 %
ma 26.3.2,74290,3646−0,58 %
ti 27.3.2,73350,3658−0,34 %
ke 28.3.2,75950,3624+0,95 %
to 29.3.2,74970,3637−0,36 %
pe 30.3.2,71510,3683−1,26 %
Huhtikuu
ma 2.4.2,73350,3658+0,68 %
ti 3.4.2,73670,3654+0,12 %
ke 4.4.2,72300,3672−0,50 %
to 5.4.2,72030,3676−0,10 %
ti 10.4.2,71140,3688−0,33 %
ke 11.4.2,72370,3671+0,45 %
to 12.4.2,73460,3657+0,40 %
pe 13.4.2,73940,3650+0,18 %
ma 16.4.2,75060,3636+0,41 %
ti 17.4.2,75930,3624+0,32 %
ke 18.4.2,76410,3618+0,17 %
to 19.4.2,76990,3610+0,21 %
pe 20.4.2,75220,3633−0,64 %
ma 23.4.2,75740,3627+0,19 %
ti 24.4.2,75640,3628−0,04 %
ke 25.4.2,77140,3608+0,54 %
to 26.4.2,75700,3627−0,52 %
pe 27.4.2,77280,3606+0,57 %
ma 30.4.2,76680,3614−0,22 %
Toukokuu
ke 2.5.2,76230,3620−0,16 %
to 3.5.2,74050,3649−0,79 %
pe 4.5.2,76310,3619+0,82 %
ma 7.5.2,74610,3642−0,62 %
ti 8.5.2,74050,3649−0,20 %
ke 9.5.2,74660,3641+0,22 %
to 10.5.2,72930,3664−0,63 %
pe 11.5.2,73720,3653+0,29 %
ma 14.5.2,72890,3664−0,30 %
ti 15.5.2,71190,3687−0,62 %
ke 16.5.2,66310,3755−1,80 %
to 17.5.2,65190,3771−0,42 %
pe 18.5.2,65410,3768+0,08 %
ma 21.5.2,63240,3799−0,82 %
ti 22.5.2,59940,3847−1,25 %
ke 23.5.2,61400,3826+0,56 %
to 24.5.2,64770,3777+1,29 %
pe 25.5.2,64710,3778−0,02 %
ma 28.5.2,62190,3814−0,95 %
ti 29.5.2,60870,3833−0,50 %
ke 30.5.2,63050,3802+0,84 %
to 31.5.2,59480,3854−1,36 %
Kesäkuu
pe 1.6.2,57170,3888−0,89 %
ma 4.6.2,56560,3898−0,24 %
ti 5.6.2,60270,3842+1,45 %
ke 6.6.2,64270,3784+1,54 %
to 7.6.2,63910,3789−0,14 %
pe 8.6.2,64280,3784+0,14 %
ma 11.6.2,62010,3817−0,86 %
ti 12.6.2,59610,3852−0,92 %
ke 13.6.2,60850,3834+0,48 %
to 14.6.2,57120,3889−1,43 %
pe 15.6.2,55220,3918−0,74 %
ma 18.6.2,53570,3944−0,65 %
ti 19.6.2,56020,3906+0,97 %
ke 20.6.2,54820,3924−0,47 %
to 21.6.2,57730,3880+1,14 %
pe 22.6.2,56950,3892−0,30 %
ma 25.6.2,60550,3838+1,40 %
ti 26.6.2,61680,3821+0,43 %
ke 27.6.2,64140,3786+0,94 %
to 28.6.2,59780,3849−1,65 %
pe 29.6.2,59620,3852−0,06 %
Heinäkuu
ma 2.7.2,61380,3826+0,68 %
ti 3.7.2,59590,3852−0,68 %
ke 4.7.2,59870,3848+0,11 %
to 5.7.2,59920,3847+0,02 %
pe 6.7.2,59250,3857−0,26 %
ma 9.7.2,58610,3867−0,25 %
ti 10.7.2,59280,3857+0,26 %
ke 11.7.2,60300,3842+0,39 %
to 12.7.2,58900,3862−0,54 %
pe 13.7.2,57320,3886−0,61 %
ma 16.7.2,56670,3896−0,25 %
ti 17.7.2,57240,3887+0,22 %
ke 18.7.2,57070,3890−0,07 %
to 19.7.2,55990,3906−0,42 %
pe 20.7.2,57000,3891+0,39 %
ma 23.7.2,55840,3909−0,45 %
ti 24.7.2,54690,3926−0,45 %
ke 25.7.2,56950,3892+0,89 %
to 26.7.2,58250,3872+0,51 %
pe 27.7.2,63070,3801+1,87 %
ma 30.7.2,54710,3926−3,18 %
ti 31.7.2,54710,3926±0,00 %
Elokuu
ke 1.8.2,58910,3862+1,65 %
to 2.8.2,58600,3867−0,12 %
pe 3.8.2,55950,3907−1,02 %
ma 6.8.2,62380,3811+2,51 %
ti 7.8.2,61820,3819−0,21 %
ke 8.8.2,60580,3838−0,47 %
to 9.8.2,63480,3795+1,11 %
pe 10.8.2,67220,3742+1,42 %
ma 13.8.2,64050,3787−1,19 %
ti 14.8.2,66780,3748+1,03 %
ke 15.8.2,70500,3697+1,39 %
to 16.8.2,82620,3538+4,48 %
pe 17.8.2,77360,3605−1,86 %
ma 20.8.2,69910,3705−2,69 %
ti 21.8.2,72080,3675+0,80 %
ke 22.8.2,72660,3668+0,21 %
to 23.8.2,69630,3709−1,11 %
pe 24.8.2,70690,3694+0,39 %
ma 27.8.2,64910,3775−2,14 %
ti 28.8.2,69050,3717+1,56 %
ke 29.8.2,71860,3678+1,04 %
to 30.8.2,69600,3709−0,83 %
pe 31.8.2,68410,3726−0,44 %
Syyskuu
ma 3.9.2,68790,3720+0,14 %
ti 4.9.2,67730,3735−0,39 %
ke 5.9.2,66180,3757−0,58 %
to 6.9.2,68530,3724+0,88 %
pe 7.9.2,66770,3749−0,66 %
ma 10.9.2,68990,3718+0,83 %
ti 11.9.2,66520,3752−0,92 %
ke 12.9.2,67760,3735+0,47 %
to 13.9.2,64410,3782−1,25 %
pe 14.9.2,65100,3772+0,26 %
ma 17.9.2,64540,3780−0,21 %
ti 18.9.2,65140,3772+0,23 %
ke 19.9.2,58830,3864−2,38 %
to 20.9.2,60720,3836+0,73 %
pe 21.9.2,61580,3823+0,33 %
ma 24.9.2,61980,3817+0,15 %
ti 25.9.2,64740,3777+1,05 %
ke 26.9.2,61610,3822−1,18 %
to 27.9.2,59580,3852−0,78 %
pe 28.9.2,61500,3824+0,74 %
Lokakuu
ma 1.10.2,61510,3824±0,00 %
ti 2.10.2,57660,3881−1,47 %
ke 3.10.2,59770,3850+0,82 %
to 4.10.2,58410,3870−0,52 %
pe 5.10.2,56500,3899−0,74 %
ma 8.10.2,55220,3918−0,50 %
ti 9.10.2,55970,3907+0,29 %
ke 10.10.2,55470,3914−0,20 %
to 11.10.2,53790,3940−0,66 %
pe 12.10.2,56580,3897+1,10 %
ma 15.10.2,56100,3905−0,19 %
ti 16.10.2,58310,3871+0,86 %
ke 17.10.2,56680,3896−0,63 %
to 18.10.2,59580,3852+1,13 %
pe 19.10.2,56110,3905−1,34 %
ma 22.10.2,61740,3821+2,20 %
ti 23.10.2,55460,3915−2,40 %
ke 24.10.2,55960,3907+0,20 %
to 25.10.2,54530,3929−0,56 %
pe 26.10.2,55000,3922+0,18 %
ma 29.10.2,54070,3936−0,36 %
ti 30.10.2,53620,3943−0,18 %
ke 31.10.2,52040,3968−0,62 %
Marraskuu
to 1.11.2,51410,3978−0,25 %
pe 2.11.2,51340,3979−0,03 %
ma 5.11.2,53960,3938+1,04 %
ti 6.11.2,50840,3987−1,23 %
ke 7.11.2,55810,3909+1,98 %
to 8.11.2,54290,3933−0,59 %
pe 9.11.2,55630,3912+0,53 %
ma 12.11.2,57300,3887+0,65 %
ti 13.11.2,58600,3867+0,51 %
ke 14.11.2,54790,3925−1,47 %
to 15.11.2,56340,3901+0,61 %
pe 16.11.2,54070,3936−0,89 %
ma 19.11.2,55340,3916+0,50 %
ti 20.11.2,60270,3842+1,93 %
ke 21.11.2,64310,3783+1,55 %
to 22.11.2,62470,3810−0,70 %
pe 23.11.2,64760,3777+0,87 %
ma 26.11.2,68250,3728+1,32 %
ti 27.11.2,77570,3603+3,47 %
ke 28.11.2,69920,3705−2,76 %
to 29.11.2,63530,3795−2,37 %
pe 30.11.2,61620,3822−0,72 %
Joulukuu
ma 3.12.2,62090,3815+0,18 %
ti 4.12.2,68970,3718+2,63 %
ke 5.12.2,64620,3779−1,62 %
to 6.12.2,63560,3794−0,40 %
pe 7.12.2,58100,3874−2,07 %
ma 10.12.2,59050,3860+0,37 %
ti 11.12.2,59950,3847+0,35 %
ke 12.12.2,59450,3854−0,19 %
to 13.12.2,60950,3832+0,58 %
pe 14.12.2,60380,3841−0,22 %
ma 17.12.2,63300,3798+1,12 %
ti 18.12.2,59830,3849−1,32 %
ke 19.12.2,60940,3832+0,43 %
to 20.12.2,58610,3867−0,89 %
pe 21.12.2,58290,3872−0,12 %
ma 24.12.2,58050,3875−0,09 %
to 27.12.2,55800,3909−0,87 %
pe 28.12.2,58510,3868+1,06 %
ma 31.12.2,59140,3859+0,24 %

Lataa CSV-tiedostona 255 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Realin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 2000 alkaen.

  1. 2000
  2. 2001
  3. 2002
  4. 2003
  5. 2004
  6. 2005
  7. 2006
  8. 2007
  9. 2008
  10. 2009
  11. 2010
  12. 2011
  13. 2012
  14. 2013
  15. 2014
  16. 2015
  17. 2016
  18. 2017
  19. 2018
  20. 2019
  21. 2020
  22. 2021
  23. 2022
  24. 2023
  25. 2024
  26. 2025
  27. 2026