N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/BRL · Brasilian real · vuosi 2004 Realin kurssi 2004

Euro heikkeni realia vastaan 1,35 % vuonna 2004

Vuonna 2004 EKP julkaisi realin viitekurssin 259 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 3,6362 realia. Kurssi oli korkeimmillaan 3,9001 1.6.2004 ja matalimmillaan 3,4408 15.4.2004. Vuoden viimeinen kurssi 31.12.2004 oli 3,6201.

Keskikurssi 2004
3,6362
Muutos vuoden aikana
▼ −1,35 %
Ylin
3,9001 1.6.2004
Alin
3,4408 15.4.2004

Kurssikehitys

EUR/BRL vuonna 2004

259 julkaisua 2.1.2004–31.12.2004.

Näin monta Brasilian realia eurolla sai vuonna 2004

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 2004

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/BRL: kuukausien keskikurssit 2004
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu3,59973,51573,67183,671821
Helmikuu3,70833,62953,81533,629520
Maaliskuu3,56503,50573,62513,537923
Huhtikuu3,47953,44083,55993,491020
Toukokuu3,70373,50413,84003,760021
Kesäkuu3,80393,76013,90013,784822
Heinäkuu3,73303,65983,78093,661122
Elokuu3,66213,54453,73133,544522
Syyskuu3,53563,46613,57803,537822
Lokakuu3,56483,46353,68623,641721
Marraskuu3,62623,58573,66003,642222
Joulukuu3,64573,60393,68493,620123
Koko vuosi3,63623,44083,90013,6201259

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 2004

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 259 päivää
EUR/BRL: EKP:n päivittäiset viitekurssit 2004
Päivä1 EUR = BRL1 BRL = EURMuutos
Tammikuu
pe 2.1.3,64290,2745−0,73 %
ma 5.1.3,60450,2774−1,05 %
ti 6.1.3,63040,2755+0,72 %
ke 7.1.3,64520,2743+0,41 %
to 8.1.3,61510,2766−0,83 %
pe 9.1.3,62700,2757+0,33 %
ma 12.1.3,62870,2756+0,05 %
ti 13.1.3,57660,2796−1,44 %
ke 14.1.3,57120,2800−0,15 %
to 15.1.3,57340,2798+0,06 %
pe 16.1.3,51570,2844−1,61 %
ma 19.1.3,54730,2819+0,90 %
ti 20.1.3,56370,2806+0,46 %
ke 21.1.3,58010,2793+0,46 %
to 22.1.3,58010,2793±0,00 %
pe 23.1.3,61090,2769+0,86 %
ma 26.1.3,60640,2773−0,12 %
ti 27.1.3,56830,2802−1,06 %
ke 28.1.3,59930,2778+0,87 %
to 29.1.3,63590,2750+1,02 %
pe 30.1.3,67180,2723+0,99 %
Helmikuu
ma 2.2.3,65140,2739−0,56 %
ti 3.2.3,65920,2733+0,21 %
ke 4.2.3,65850,2733−0,02 %
to 5.2.3,68140,2716+0,63 %
pe 6.2.3,70320,2700+0,59 %
ma 9.2.3,73500,2677+0,86 %
ti 10.2.3,71160,2694−0,63 %
ke 11.2.3,71080,2695−0,02 %
to 12.2.3,68540,2713−0,68 %
pe 13.2.3,71710,2690+0,86 %
ma 16.2.3,71050,2695−0,18 %
ti 17.2.3,70190,2701−0,23 %
ke 18.2.3,74870,2668+1,26 %
to 19.2.3,74870,2668±0,00 %
pe 20.2.3,81530,2621+1,78 %
ma 23.2.3,72250,2686−2,43 %
ti 24.2.3,72990,2681+0,20 %
ke 25.2.3,73850,2675+0,23 %
to 26.2.3,70600,2698−0,87 %
pe 27.2.3,62950,2755−2,06 %
Maaliskuu
ma 1.3.3,62510,2759−0,12 %
ti 2.3.3,61390,2767−0,31 %
ke 3.3.3,56190,2807−1,44 %
to 4.3.3,50570,2852−1,58 %
pe 5.3.3,51230,2847+0,19 %
ma 8.3.3,53630,2828+0,68 %
ti 9.3.3,55290,2815+0,47 %
ke 10.3.3,54540,2821−0,21 %
to 11.3.3,57160,2800+0,74 %
pe 12.3.3,56680,2804−0,13 %
ma 15.3.3,56390,2806−0,08 %
ti 16.3.3,57690,2796+0,36 %
ke 17.3.3,55040,2817−0,74 %
to 18.3.3,56010,2809+0,27 %
pe 19.3.3,58110,2792+0,59 %
ma 22.3.3,59480,2782+0,38 %
ti 23.3.3,59230,2784−0,07 %
ke 24.3.3,56670,2804−0,71 %
to 25.3.3,57890,2794+0,34 %
pe 26.3.3,57770,2795−0,03 %
ma 29.3.3,56030,2809−0,49 %
ti 30.3.3,56150,2808+0,03 %
ke 31.3.3,53790,2827−0,66 %
Huhtikuu
to 1.4.3,54010,2825+0,06 %
pe 2.4.3,55990,2809+0,56 %
ma 5.4.3,48730,2868−2,04 %
ti 6.4.3,46730,2884−0,57 %
ke 7.4.3,48220,2872+0,43 %
to 8.4.3,47390,2879−0,24 %
ti 13.4.3,48490,2870+0,32 %
ke 14.4.3,46290,2888−0,63 %
to 15.4.3,44080,2906−0,64 %
pe 16.4.3,47950,2874+1,12 %
ma 19.4.3,47100,2881−0,24 %
ti 20.4.3,46100,2889−0,29 %
ke 21.4.3,46820,2883+0,21 %
to 22.4.3,45970,2890−0,25 %
pe 23.4.3,47400,2879+0,41 %
ma 26.4.3,45970,2890−0,41 %
ti 27.4.3,44860,2900−0,32 %
ke 28.4.3,46510,2886+0,48 %
to 29.4.3,51260,2847+1,37 %
pe 30.4.3,49100,2865−0,61 %
Toukokuu
ma 3.5.3,50410,2854+0,38 %
ti 4.5.3,54470,2821+1,16 %
ke 5.5.3,59670,2780+1,47 %
to 6.5.3,58600,2789−0,30 %
pe 7.5.3,61680,2765+0,86 %
ma 10.5.3,62490,2759+0,22 %
ti 11.5.3,70980,2696+2,34 %
ke 12.5.3,65260,2738−1,54 %
to 13.5.3,69910,2703+1,27 %
pe 14.5.3,71120,2695+0,33 %
ma 17.5.3,66230,2731−1,32 %
ti 18.5.3,74080,2673+2,14 %
ke 19.5.3,74770,2668+0,18 %
to 20.5.3,75670,2662+0,24 %
pe 21.5.3,75670,2662±0,00 %
ma 24.5.3,82690,2613+1,87 %
ti 25.5.3,81860,2619−0,22 %
ke 26.5.3,79890,2632−0,52 %
to 27.5.3,84000,2604+1,08 %
pe 28.5.3,82230,2616−0,46 %
ma 31.5.3,76000,2660−1,63 %
Kesäkuu
ti 1.6.3,90010,2564+3,73 %
ke 2.6.3,83690,2606−1,62 %
to 3.6.3,84200,2603+0,13 %
pe 4.6.3,85180,2596+0,26 %
ma 7.6.3,83460,2608−0,45 %
ti 8.6.3,83820,2605+0,09 %
ke 9.6.3,81970,2618−0,48 %
to 10.6.3,76710,2655−1,38 %
pe 11.6.3,76010,2660−0,19 %
ma 14.6.3,79510,2635+0,93 %
ti 15.6.3,80480,2628+0,26 %
ke 16.6.3,77620,2648−0,75 %
to 17.6.3,78110,2645+0,13 %
pe 18.6.3,78300,2643+0,05 %
ma 21.6.3,79650,2634+0,36 %
ti 22.6.3,78890,2639−0,20 %
ke 23.6.3,78840,2640−0,01 %
to 24.6.3,77510,2649−0,35 %
pe 25.6.3,76760,2654−0,20 %
ma 28.6.3,78810,2640+0,54 %
ti 29.6.3,80650,2627+0,49 %
ke 30.6.3,78480,2642−0,57 %
Heinäkuu
to 1.7.3,75540,2663−0,78 %
pe 2.7.3,73920,2674−0,43 %
ma 5.7.3,72540,2684−0,37 %
ti 6.7.3,73670,2676+0,30 %
ke 7.7.3,76700,2655+0,81 %
to 8.7.3,76710,2655±0,00 %
pe 9.7.3,78090,2645+0,37 %
ma 12.7.3,76780,2654−0,35 %
ti 13.7.3,76200,2658−0,15 %
ke 14.7.3,76160,2658−0,01 %
to 15.7.3,74310,2672−0,49 %
pe 16.7.3,72660,2683−0,44 %
ma 19.7.3,72240,2686−0,11 %
ti 20.7.3,73420,2678+0,32 %
ke 21.7.3,72290,2686−0,30 %
to 22.7.3,72480,2685+0,05 %
pe 23.7.3,72980,2681+0,13 %
ma 26.7.3,71610,2691−0,37 %
ti 27.7.3,74260,2672+0,71 %
ke 28.7.3,67880,2718−1,70 %
to 29.7.3,65980,2732−0,52 %
pe 30.7.3,66110,2731+0,04 %
Elokuu
ma 2.8.3,65720,2734−0,11 %
ti 3.8.3,67380,2722+0,45 %
ke 4.8.3,67780,2719+0,11 %
to 5.8.3,66470,2729−0,36 %
pe 6.8.3,70280,2701+1,04 %
ma 9.8.3,71510,2692+0,33 %
ti 10.8.3,73130,2680+0,44 %
ke 11.8.3,71550,2691−0,42 %
to 12.8.3,72090,2688+0,15 %
pe 13.8.3,71460,2692−0,17 %
ma 16.8.3,72550,2684+0,29 %
ti 17.8.3,70700,2698−0,50 %
ke 18.8.3,70360,2700−0,09 %
to 19.8.3,68200,2716−0,58 %
pe 20.8.3,67890,2718−0,08 %
ma 23.8.3,64790,2741−0,84 %
ti 24.8.3,59980,2778−1,32 %
ke 25.8.3,59620,2781−0,10 %
to 26.8.3,57570,2797−0,57 %
pe 27.8.3,57070,2801−0,14 %
ma 30.8.3,56020,2809−0,29 %
ti 31.8.3,54450,2821−0,44 %
Syyskuu
ke 1.9.3,54640,2820+0,05 %
to 2.9.3,56880,2802+0,63 %
pe 3.9.3,57800,2795+0,26 %
ma 6.9.3,53800,2826−1,12 %
ti 7.9.3,51470,2845−0,66 %
ke 8.9.3,50220,2855−0,36 %
to 9.9.3,53840,2826+1,03 %
pe 10.9.3,54380,2822+0,15 %
ma 13.9.3,55280,2815+0,25 %
ti 14.9.3,56060,2809+0,22 %
ke 15.9.3,55670,2812−0,11 %
to 16.9.3,53000,2833−0,75 %
pe 17.9.3,51890,2842−0,31 %
ma 20.9.3,46610,2885−1,50 %
ti 21.9.3,53200,2831+1,90 %
ke 22.9.3,50300,2855−0,82 %
to 23.9.3,54250,2823+1,13 %
pe 24.9.3,55150,2816+0,25 %
ma 27.9.3,51870,2842−0,92 %
ti 28.9.3,55300,2815+0,97 %
ke 29.9.3,52870,2834−0,68 %
to 30.9.3,53780,2827+0,26 %
Lokakuu
pe 1.10.3,55020,2817+0,35 %
ma 4.10.3,48730,2868−1,77 %
ti 5.10.3,48250,2872−0,14 %
ke 6.10.3,47820,2875−0,12 %
to 7.10.3,50190,2856+0,68 %
pe 8.10.3,51250,2847+0,30 %
ma 11.10.3,50540,2853−0,20 %
ti 12.10.3,47220,2880−0,95 %
ke 13.10.3,46350,2887−0,25 %
to 14.10.3,53080,2832+1,94 %
pe 15.10.3,56400,2806+0,94 %
ma 18.10.3,55700,2811−0,20 %
ti 19.10.3,57510,2797+0,51 %
ke 20.10.3,63220,2753+1,60 %
to 21.10.3,62130,2761−0,30 %
pe 22.10.3,60050,2777−0,57 %
ma 25.10.3,67110,2724+1,96 %
ti 26.10.3,68620,2713+0,41 %
ke 27.10.3,66400,2729−0,60 %
to 28.10.3,66400,2729±0,00 %
pe 29.10.3,64170,2746−0,61 %
Marraskuu
ma 1.11.3,64740,2742+0,16 %
ti 2.11.3,62380,2760−0,65 %
ke 3.11.3,62080,2762−0,08 %
to 4.11.3,63780,2749+0,47 %
pe 5.11.3,62910,2756−0,24 %
ma 8.11.3,64780,2741+0,52 %
ti 9.11.3,64660,2742−0,03 %
ke 10.11.3,66000,2732+0,37 %
to 11.11.3,63800,2749−0,60 %
pe 12.11.3,62860,2756−0,26 %
ma 15.11.3,61230,2768−0,45 %
ti 16.11.3,62070,2762+0,23 %
ke 17.11.3,62440,2759+0,10 %
to 18.11.3,59010,2785−0,95 %
pe 19.11.3,59420,2782+0,11 %
ma 22.11.3,60680,2773+0,35 %
ti 23.11.3,58570,2789−0,59 %
ke 24.11.3,63700,2750+1,43 %
to 25.11.3,63070,2754−0,17 %
pe 26.11.3,62540,2758−0,15 %
ma 29.11.3,62660,2757+0,03 %
ti 30.11.3,64220,2746+0,43 %
Joulukuu
ke 1.12.3,61010,2770−0,88 %
to 2.12.3,61890,2763+0,24 %
pe 3.12.3,62410,2759+0,14 %
ma 6.12.3,65110,2739+0,75 %
ti 7.12.3,66700,2727+0,44 %
ke 8.12.3,68490,2714+0,49 %
to 9.12.3,66130,2731−0,64 %
pe 10.12.3,67980,2718+0,51 %
ma 13.12.3,67970,2718±0,00 %
ti 14.12.3,67270,2723−0,19 %
ke 15.12.3,67640,2720+0,10 %
to 16.12.3,65440,2736−0,60 %
pe 17.12.3,62680,2757−0,76 %
ma 20.12.3,61750,2764−0,26 %
ti 21.12.3,60500,2774−0,35 %
ke 22.12.3,60390,2775−0,03 %
to 23.12.3,65120,2739+1,31 %
pe 24.12.3,64850,2741−0,07 %
ma 27.12.3,66040,2732+0,33 %
ti 28.12.3,66410,2729+0,10 %
ke 29.12.3,65640,2735−0,21 %
to 30.12.3,61730,2764−1,07 %
pe 31.12.3,62010,2762+0,08 %

Lataa CSV-tiedostona 259 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Realin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 2000 alkaen.

  1. 2000
  2. 2001
  3. 2002
  4. 2003
  5. 2004
  6. 2005
  7. 2006
  8. 2007
  9. 2008
  10. 2009
  11. 2010
  12. 2011
  13. 2012
  14. 2013
  15. 2014
  16. 2015
  17. 2016
  18. 2017
  19. 2018
  20. 2019
  21. 2020
  22. 2021
  23. 2022
  24. 2023
  25. 2024
  26. 2025
  27. 2026