N:o 305 Lähde: Euroopan keskuspankki,

EUR/CHF · Sveitsin frangi · vuosi 1999 Sveitsin frangin kurssi 1999

Euro heikkeni Sveitsin frangia vastaan 0,72 % vuonna 1999 (4.1.1999 alkaen)

Vuonna 1999 EKP julkaisi Sveitsin frangin viitekurssin 259 pankkipäivänä. Eurolla sai keskimäärin 1,6003 Sveitsin frangia. Kurssi oli korkeimmillaan 1,6168 4.1.1999 ja matalimmillaan 1,5858 7.6.1999. Vuoden viimeinen kurssi 30.12.1999 oli 1,6051.

Keskikurssi 1999
1,6003
Muutos vuoden aikana
▼ −0,72 %
Ylin
1,6168 4.1.1999
Alin
1,5858 7.6.1999

Kurssikehitys

EUR/CHF vuonna 1999

259 julkaisua 4.1.1999–30.12.1999.

Näin monta Sveitsin frangia eurolla sai vuonna 1999

Päivittäiset EKP:n viitekurssit. Viikonloppuisin ja pankkipyhinä kursseja ei julkaista.

Keskikurssit

Kuukausien keskikurssit 1999

Keskikurssi on jakson EKP:n julkaisupäivien kurssien keskiarvo.

EUR/CHF: kuukausien keskikurssit 1999
KuukausiKeskikurssiAlinYlinViimeinenPankkipäiviä
Tammikuu1,60551,59311,61681,612320
Helmikuu1,59781,58901,60891,589020
Maaliskuu1,59541,58831,60141,598123
Huhtikuu1,60151,59501,61131,611322
Toukokuu1,60251,59391,61111,594321
Kesäkuu1,59511,58581,60341,603422
Heinäkuu1,60401,59761,60721,597622
Elokuu1,60041,59631,60231,599722
Syyskuu1,60151,59671,60561,596722
Lokakuu1,59431,58721,60301,603021
Marraskuu1,60511,59971,61371,602122
Joulukuu1,60121,59671,60591,605122
Koko vuosi1,60031,58581,61681,6051259

Päivittäiset kurssit

Jokainen EKP:n kurssi 1999

Luvut sellaisinaan kuin EKP ne julkaisi. Muutos verrataan edelliseen julkaisuun.

Näytä kaikki 259 päivää
EUR/CHF: EKP:n päivittäiset viitekurssit 1999
Päivä1 EUR = CHF1 CHF = EURMuutos
Tammikuu
ma 4.1.1,61680,6185–
ti 5.1.1,61230,6202−0,28 %
ke 6.1.1,61160,6205−0,04 %
to 7.1.1,61650,6186+0,30 %
pe 8.1.1,61380,6197−0,17 %
ma 11.1.1,61040,6210−0,21 %
ti 12.1.1,60720,6222−0,20 %
ke 13.1.1,59310,6277−0,88 %
to 14.1.1,59340,6276+0,02 %
pe 15.1.1,59840,6256+0,31 %
ma 18.1.1,60040,6248+0,13 %
ti 19.1.1,60010,6250−0,02 %
ke 20.1.1,60240,6241+0,14 %
to 21.1.1,60300,6238+0,04 %
pe 22.1.1,59830,6257−0,29 %
ma 25.1.1,59660,6263−0,11 %
ti 26.1.1,60220,6241+0,35 %
ke 27.1.1,60820,6218+0,37 %
to 28.1.1,61290,6200+0,29 %
pe 29.1.1,61230,6202−0,04 %
Helmikuu
ma 1.2.1,60890,6215−0,21 %
ti 2.2.1,60020,6249−0,54 %
ke 3.2.1,59750,6260−0,17 %
to 4.2.1,60170,6243+0,26 %
pe 5.2.1,60120,6245−0,03 %
ma 8.2.1,60180,6243+0,04 %
ti 9.2.1,59990,6250−0,12 %
ke 10.2.1,59630,6264−0,23 %
to 11.2.1,59660,6263+0,02 %
pe 12.2.1,59920,6253+0,16 %
ma 15.2.1,59500,6270−0,26 %
ti 16.2.1,59750,6260+0,16 %
ke 17.2.1,59730,6261−0,01 %
to 18.2.1,59820,6257+0,06 %
pe 19.2.1,59820,6257±0,00 %
ma 22.2.1,59860,6255+0,03 %
ti 23.2.1,59540,6268−0,20 %
ke 24.2.1,59400,6274−0,09 %
to 25.2.1,59050,6287−0,22 %
pe 26.2.1,58900,6293−0,09 %
Maaliskuu
ma 1.3.1,59300,6277+0,25 %
ti 2.3.1,59120,6285−0,11 %
ke 3.3.1,59260,6279+0,09 %
to 4.3.1,58830,6296−0,27 %
pe 5.3.1,59120,6285+0,18 %
ma 8.3.1,59330,6276+0,13 %
ti 9.3.1,59310,6277−0,01 %
ke 10.3.1,60140,6245+0,52 %
to 11.3.1,59720,6261−0,26 %
pe 12.3.1,59750,6260+0,02 %
ma 15.3.1,60100,6246+0,22 %
ti 16.3.1,59950,6252−0,09 %
ke 17.3.1,59870,6255−0,05 %
to 18.3.1,59750,6260−0,08 %
pe 19.3.1,59860,6255+0,07 %
ma 22.3.1,59660,6263−0,13 %
ti 23.3.1,59450,6272−0,13 %
ke 24.3.1,59080,6286−0,23 %
to 25.3.1,59440,6272+0,23 %
pe 26.3.1,59650,6264+0,13 %
ma 29.3.1,59430,6272−0,14 %
ti 30.3.1,59560,6267+0,08 %
ke 31.3.1,59810,6257+0,16 %
Huhtikuu
to 1.4.1,59570,6267−0,15 %
pe 2.4.1,59730,6261+0,10 %
ma 5.4.1,59680,6263−0,03 %
ti 6.4.1,59500,6270−0,11 %
ke 7.4.1,59520,6269+0,01 %
to 8.4.1,59580,6266+0,04 %
pe 9.4.1,59680,6263+0,06 %
ma 12.4.1,60300,6238+0,39 %
ti 13.4.1,60320,6238+0,01 %
ke 14.4.1,60520,6230+0,12 %
to 15.4.1,60350,6236−0,11 %
pe 16.4.1,60270,6239−0,05 %
ma 19.4.1,60150,6244−0,07 %
ti 20.4.1,60400,6234+0,16 %
ke 21.4.1,60000,6250−0,25 %
to 22.4.1,60100,6246+0,06 %
pe 23.4.1,60230,6241+0,08 %
ma 26.4.1,60270,6239+0,02 %
ti 27.4.1,60470,6232+0,12 %
ke 28.4.1,60880,6216+0,26 %
to 29.4.1,60720,6222−0,10 %
pe 30.4.1,61130,6206+0,26 %
Toukokuu
ma 3.5.1,61110,6207−0,01 %
ti 4.5.1,60980,6212−0,08 %
ke 5.5.1,60410,6234−0,35 %
to 6.5.1,60800,6219+0,24 %
pe 7.5.1,60780,6220−0,01 %
ma 10.5.1,60750,6221−0,02 %
ti 11.5.1,60820,6218+0,04 %
ke 12.5.1,60520,6230−0,19 %
to 13.5.1,60130,6245−0,24 %
pe 14.5.1,60200,6242+0,04 %
ma 17.5.1,60230,6241+0,02 %
ti 18.5.1,60230,6241±0,00 %
ke 19.5.1,60170,6243−0,04 %
to 20.5.1,60200,6242+0,02 %
pe 21.5.1,60340,6237+0,09 %
ma 24.5.1,60230,6241−0,07 %
ti 25.5.1,59640,6264−0,37 %
ke 26.5.1,59490,6270−0,09 %
to 27.5.1,59390,6274−0,06 %
pe 28.5.1,59410,6273+0,01 %
ma 31.5.1,59430,6272+0,01 %
Kesäkuu
ti 1.6.1,59280,6278−0,09 %
ke 2.6.1,59120,6285−0,10 %
to 3.6.1,59280,6278+0,10 %
pe 4.6.1,58770,6298−0,32 %
ma 7.6.1,58580,6306−0,12 %
ti 8.6.1,59090,6286+0,32 %
ke 9.6.1,59140,6284+0,03 %
to 10.6.1,59470,6271+0,21 %
pe 11.6.1,59700,6262+0,14 %
ma 14.6.1,59520,6269−0,11 %
ti 15.6.1,59410,6273−0,07 %
ke 16.6.1,59440,6272+0,02 %
to 17.6.1,59760,6259+0,20 %
pe 18.6.1,59690,6262−0,04 %
ma 21.6.1,59670,6263−0,01 %
ti 22.6.1,59520,6269−0,09 %
ke 23.6.1,59700,6262+0,11 %
to 24.6.1,59770,6259+0,04 %
pe 25.6.1,59950,6252+0,11 %
ma 28.6.1,59950,6252±0,00 %
ti 29.6.1,60120,6245+0,11 %
ke 30.6.1,60340,6237+0,14 %
Heinäkuu
to 1.7.1,60430,6233+0,06 %
pe 2.7.1,60600,6227+0,11 %
ma 5.7.1,60550,6229−0,03 %
ti 6.7.1,60400,6234−0,09 %
ke 7.7.1,60340,6237−0,04 %
to 8.7.1,60290,6239−0,03 %
pe 9.7.1,60650,6225+0,22 %
ma 12.7.1,60720,6222+0,04 %
ti 13.7.1,60310,6238−0,26 %
ke 14.7.1,60430,6233+0,07 %
to 15.7.1,60550,6229+0,07 %
pe 16.7.1,60590,6227+0,02 %
ma 19.7.1,60670,6224+0,05 %
ti 20.7.1,60380,6235−0,18 %
ke 21.7.1,60590,6227+0,13 %
to 22.7.1,60680,6224+0,06 %
pe 23.7.1,60530,6229−0,09 %
ma 26.7.1,60660,6224+0,08 %
ti 27.7.1,60000,6250−0,41 %
ke 28.7.1,59860,6255−0,09 %
to 29.7.1,59790,6258−0,04 %
pe 30.7.1,59760,6259−0,02 %
Elokuu
ma 2.8.1,59630,6264−0,08 %
ti 3.8.1,59940,6252+0,19 %
ke 4.8.1,60020,6249+0,05 %
to 5.8.1,59860,6255−0,10 %
pe 6.8.1,60190,6243+0,21 %
ma 9.8.1,59930,6253−0,16 %
ti 10.8.1,60030,6249+0,06 %
ke 11.8.1,60230,6241+0,12 %
to 12.8.1,60230,6241±0,00 %
pe 13.8.1,60150,6244−0,05 %
ma 16.8.1,60200,6242+0,03 %
ti 17.8.1,60120,6245−0,05 %
ke 18.8.1,60160,6244+0,02 %
to 19.8.1,59970,6251−0,12 %
pe 20.8.1,59750,6260−0,14 %
ma 23.8.1,59730,6261−0,01 %
ti 24.8.1,60090,6246+0,23 %
ke 25.8.1,60100,6246+0,01 %
to 26.8.1,60200,6242+0,06 %
pe 27.8.1,60140,6245−0,04 %
ma 30.8.1,60190,6243+0,03 %
ti 31.8.1,59970,6251−0,14 %
Syyskuu
ke 1.9.1,60040,6248+0,04 %
to 2.9.1,59910,6254−0,08 %
pe 3.9.1,59690,6262−0,14 %
ma 6.9.1,59780,6259+0,06 %
ti 7.9.1,59890,6254+0,07 %
ke 8.9.1,59930,6253+0,03 %
to 9.9.1,60020,6249+0,06 %
pe 10.9.1,60250,6240+0,14 %
ma 13.9.1,60560,6228+0,19 %
ti 14.9.1,60460,6232−0,06 %
ke 15.9.1,60320,6238−0,09 %
to 16.9.1,60320,6238±0,00 %
pe 17.9.1,60470,6232+0,09 %
ma 20.9.1,60490,6231+0,01 %
ti 21.9.1,60480,6231−0,01 %
ke 22.9.1,60240,6241−0,15 %
to 23.9.1,60390,6235+0,09 %
pe 24.9.1,60020,6249−0,23 %
ma 27.9.1,60190,6243+0,11 %
ti 28.9.1,60230,6241+0,02 %
ke 29.9.1,60030,6249−0,12 %
to 30.9.1,59670,6263−0,22 %
Lokakuu
pe 1.10.1,59850,6256+0,11 %
ma 4.10.1,59150,6283−0,44 %
ti 5.10.1,59320,6277+0,11 %
ke 6.10.1,59070,6287−0,16 %
to 7.10.1,59240,6280+0,11 %
pe 8.10.1,59560,6267+0,20 %
ma 11.10.1,59490,6270−0,04 %
ti 12.10.1,59450,6272−0,03 %
ke 13.10.1,59070,6287−0,24 %
to 14.10.1,59080,6286+0,01 %
pe 15.10.1,58720,6300−0,23 %
ma 18.10.1,58820,6296+0,06 %
ti 19.10.1,58910,6293+0,06 %
ke 20.10.1,59120,6285+0,13 %
to 21.10.1,59220,6281+0,06 %
pe 22.10.1,59720,6261+0,31 %
ma 25.10.1,59800,6258+0,05 %
ti 26.10.1,59890,6254+0,06 %
ke 27.10.1,59950,6252+0,04 %
to 28.10.1,60230,6241+0,18 %
pe 29.10.1,60300,6238+0,04 %
Marraskuu
ma 1.11.1,60420,6234+0,07 %
ti 2.11.1,60510,6230+0,06 %
ke 3.11.1,60770,6220+0,16 %
to 4.11.1,61150,6205+0,24 %
pe 5.11.1,61370,6197+0,14 %
ma 8.11.1,61000,6211−0,23 %
ti 9.11.1,60870,6216−0,08 %
ke 10.11.1,60790,6219−0,05 %
to 11.11.1,60850,6217+0,04 %
pe 12.11.1,60780,6220−0,04 %
ma 15.11.1,60570,6228−0,13 %
ti 16.11.1,60470,6232−0,06 %
ke 17.11.1,60150,6244−0,20 %
to 18.11.1,60200,6242+0,03 %
pe 19.11.1,60320,6238+0,07 %
ma 22.11.1,60290,6239−0,02 %
ti 23.11.1,60090,6246−0,12 %
ke 24.11.1,59970,6251−0,07 %
to 25.11.1,59990,6250+0,01 %
pe 26.11.1,60120,6245+0,08 %
ma 29.11.1,60290,6239+0,11 %
ti 30.11.1,60210,6242−0,05 %
Joulukuu
ke 1.12.1,60070,6247−0,09 %
to 2.12.1,59990,6250−0,05 %
pe 3.12.1,59670,6263−0,20 %
ma 6.12.1,59690,6262+0,01 %
ti 7.12.1,59990,6250+0,19 %
ke 8.12.1,60140,6245+0,09 %
to 9.12.1,59910,6254−0,14 %
pe 10.12.1,59840,6256−0,04 %
ma 13.12.1,60200,6242+0,23 %
ti 14.12.1,60170,6243−0,02 %
ke 15.12.1,60010,6250−0,10 %
to 16.12.1,60160,6244+0,09 %
pe 17.12.1,60280,6239+0,07 %
ma 20.12.1,60040,6248−0,15 %
ti 21.12.1,59940,6252−0,06 %
ke 22.12.1,59900,6254−0,03 %
to 23.12.1,60110,6246+0,13 %
pe 24.12.1,60430,6233+0,20 %
ma 27.12.1,60460,6232+0,02 %
ti 28.12.1,60570,6228+0,07 %
ke 29.12.1,60590,6227+0,01 %
to 30.12.1,60510,6230−0,05 %

Lataa CSV-tiedostona 259 riviä. Puolipiste erottimena ja desimaalipilkku, joten tiedosto aukeaa suoraan suomenkieliseen Exceliin.

Kurssihistoria

Sveitsin frangin kurssi muina vuosina

EKP:n kurssit vuodesta 1999 alkaen.

  1. 1999
  2. 2000
  3. 2001
  4. 2002
  5. 2003
  6. 2004
  7. 2005
  8. 2006
  9. 2007
  10. 2008
  11. 2009
  12. 2010
  13. 2011
  14. 2012
  15. 2013
  16. 2014
  17. 2015
  18. 2016
  19. 2017
  20. 2018
  21. 2019
  22. 2020
  23. 2021
  24. 2022
  25. 2023
  26. 2024
  27. 2025
  28. 2026